آبگرم باعث حذف 800 گدازه از آتشفشانی در لا پالما ، اسپانیا می شود

آبگرم باعث حذف 800 گدازه از آتشفشانی در لا پالما ، اسپانیا می شود


لوس لانوس د آریدن ، جزایر قناری – صدها نفر در جزایر قناری اسپانیا در حالت وحشت هستند زیرا جریان گدازه ای از آتشفشان فوران کننده محله دیگری در جزیره لا پالما را تهدید می کند.

مقامات جزیره روز سه شنبه دستور تخلیه حدود 800 نفر را در شهر ساحلی لوس لانوس د آریدن پس از انتقال گدازه به مسیر جدید به اقیانوس اطلس و تخریب خانه ها دادند. این اولین اعتراض عمومی پس از فوران کومبریا ویزا در 19 سپتامبر است که حدود 6000 نفر را مجبور به تخلیه کرد.

آتشفشانها دریافته اند که گدازه جدیدی در شمال رودخانه اصلی منشعب می شود و به محلاتی خارج از منطقه برداشت قبلی می رسد.

ماریا گارسیا اسپا ، شهردار لوس لالانو د آریدن به تلویزیون دولتی اسپانیا TVE گفت: “محله ها قبلاً پاکسازی شده اند ، اما این منطقه خاص به دلیل تکامل جریان گدازه باید حذف شود.

یک تصویر دست نویس که توسط Copernicus Sentinel-2 گرفته شده و توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) ارائه شده است ، نشان می دهد که جریان گدازه جدیدی از آتشفشان Cumbria Vija در 10 اکتبر 2021 در جزیره لا پالما در جزایر قناری فوران می کند.
EPA

ساکنان لا لاگونا تنها چند ساعت فرصت داشتند تا اشیای قیمتی خود را جمع آوری کرده و آنجا را ترک کنند. داوطلبان به صرفه جویی در مواد آموزشی مدرسه کمک کردند ، در حالی که دیگران خودروها و کامیون ها را با اثاثیه بار می کردند. روز چهارشنبه ، پلیس از هر خانواده خواست تا برای برداشتن چمدان بیشتر به منطقه تخلیه بروند.

اسپا ، پدرو سانچز ، نخست وزیر اسپانیا روز پنجشنبه برای چهارمین دیدار خود از زمان انفجار اولیه وارد جزیره شد.

سانچز گفت: متأسفانه اخباری که ما از کمیته علمی دریافت کرده ایم این است که فعالیت آتشفشان کاهش نمی یابد ، بنابراین نمی توان انتظار داشت که در روزهای آینده فعالیت آن کاهش یابد. “می دانم که پس از این همه رنج شبانه روز سخت است ، اما از شما می خواهم صبور باشید زیرا تا متوقف شدن آتشفشان هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم.”

دولت سانچز 214 میلیون یورو (247 میلیون دلار) برای کمک به بازسازی خانه ها ، مزارع و مشاغل منطقه آسیب دیده متعهد شده است.

در 13 اکتبر 2021 ، گدازه در پشت چراغ خیابانی در لوس لونوس فوران می کند در حالی که آتشفشان کامبر ویزا در جزایر قناری لا پالما همچنان در حال فوران است ، همانطور که از شهر تاجویای اسپانیا در 13 اکتبر 2021 مشاهده شد.
در 13 اکتبر 2021 ، گدازه پشت چراغ چراغ خیابانی در لوس لونوس فوران کرد در حالی که آتشفشان کامبر ویزا در جزایر قناری لا پالما همچنان در حال فوران است ، همانطور که از شهر تاجوآ اسپانیا مشاهده می شود.
رویترز / سرخیو پرز

فوران ، که 24 روز پیش در محدوده Cumbria Viza فوران کرد ، بسیار طولانی تر از فوران لا پالما در سال 1971 است. این سومین فوران در این جزیره در قرن گذشته بود.

بسیاری از افرادی که مجبور به ترک خانه خود شده اند تحت مراقبت خانواده یا دوستان قرار گرفته اند. حدود 280 نفر در یک هتل اقامت دارند. مقامات در حال خرید خانه های خالی یا تازه ساخته شده برای افرادی هستند که خانه های آنها تخریب شده است.

لا پالما بخشی از جزایر قناری اسپانیا ، مجمع الجزایری در اقیانوس اطلس در شمال غربی آفریقا است که اقتصاد آن به گردشگری و کشت موز قناری بستگی دارد.

گدازه بیش از 1400 ساختمان در جزیره از جمله خانه ها ، مزارع و دیگر سازه ها را تخریب کرده است که 656 هکتار (1621 هکتار) و 90 هکتار مزارع موز (بیش از 200 هکتار) را در بر گرفته است. هیچ انسانی تلف نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *