آب های پایین رودخانه می سی سی پی باعث حرکت لنج ها در خشکی می شود – قیمت های زنجیره تامین افزایش می یابد – خبرگزاری Best 20


با نزدیک شدن به زمستان مناطق شمالی می سی سی پی، کاهش سطح آب باعث ایجاد ۱۰۰ کشتی یدکی در پایین دست شد. گزارش اخیر بلومبرگ نشان داد که حمل و نقل غلات کند شده است زیرا رودخانه می سی سی پی خشک می شود و همچنین با زمستان رقابت می کند.

خط الراس جزیره می سی سی پیدر حالی که انتظار می رود هر زمستان که رودخانه یخ می زند حرکت قایق ها متوقف شود، سطح پایین آب از بین می رود. بیش از ۲۰۰۰ بارج در پایین رودخانه منتظر می مانند تا از بخش هایی در نزدیکی استک آیلند، می سی سی پی و ممفیس عبور کنند..

مایک استین‌هوک، مدیر اجرایی ائتلاف حمل‌ونقل سویا، گفت: «همیشه این رقابت برای تخلیه چیزی در مناطق شمالی – آیووا، ویسکانسین، مینه‌سوتا – و قبل از بسته شدن پل متحرک به دلیل هوای سرد و تجمع یخ وجود دارد. زمانی که رودخانه آنطور که باید کارآمد نباشد، این کار دشوارتر می شود.

کشتی‌ها برای تخلیه کود و برداشتن آخرین بار ذرت یا سویا قبل از عزیمت به جنوب برای زمستان، به کشتی‌هایی نیاز دارند که به سمت شمال حرکت کنند. اگر نتوانند، هزاران بوشل در راه خواهند بود مگر اینکه در قطارهای گران‌تر به سمت شمال غربی اقیانوس آرام یا ساحل خلیج فارس یا تا بهار فضا پیدا شود.

به تاخیر در تولید ذرت و سویا در سال گذشته کمکی نمی کند. فقط ۲۰ درصد ذرت تا اکتبر برداشت شد. ۲ و سویا ۲۲ درصد.

به گفته پیتر مایر، رئیس بخش تجزیه و تحلیل دانه و دانه های روغنی، اگر بارج ها کندتر به سمت پایین دست حرکت کنند، دو نتیجه وجود دارد. اول این که بار بارج در حال افزایش است، همانطور که می بینیم فقط در حال افزایش است. دوم این که از منابع در بالادست حمایت می شود و اکنون که در وسط برداشت هستیم، این اتفاق نمی توانست در زمان بدتری رخ دهد.»

در همین حال، یاهو! اخبار می سی سی پی بارج اسناگ گزارش می دهد که کالاها روی راه آهن گران قیمت، کامیون فشار می آورند.

پس از ریزش آب بر روی رودخانه می سی سی پی که شرکت های بارج را مجبور کرد سفارشات تحویل فوری همه چیز از مواد معدنی گرفته تا محصولات کشاورزی و کود را به حالت تعلیق درآورند، کشتیرانان به دنبال راه های دیگری برای جابجایی محموله هستند.

شرکت ها در حال حاضر حق بیمه ای را برای حمل فولاد، آلومینیوم و سایر کالاها از طریق راه آهن و کامیون می پردازند، علیرغم هزینه هایی که تا پنج برابر هزینه هایی که معمولاً با بارج می پردازند. محموله های زغال سنگ و نفت نیز منحرف شده اند، اما این روش های حمل و نقل دیگر راه حل موثری نیستند.

مایک استاینهوک، مدیر اجرایی اتحادیه کشتیرانی سویا، در ایمیلی گفت: زیبایی رودخانه های قابل کشتیرانی ما این است که می توانند محموله های سنگینی مانند سویا و غلات را در مسافت های طولانی حمل کنند. یک کامیون کشنده ۱۵ تنی دارای ظرفیت حمل بار برابر با ۹۴۰ کامیون نیمه کامیون است. اما این راندمان در شرایط آب معمولی است که متاسفانه در حال حاضر وجود ندارد.

برای گزارشی روی زمین، ارائه ویدئویی از مشکل رودخانه می سی سی پی پایین را از NBC News تماشا کنید. برای نقشه جالب تراکم ترافیک کشتی برای رودخانه می سی سی پی اینجا را کلیک کنید.

بر اساس داده های اداره آمار حمل و نقل، حدود ۵ درصد از کل محموله در ایالات متحده بر اساس وزن محموله و مسافت پیموده شده بر روی بارج جابجا می شود. کشتیرانی که از بارج های رودخانه ای استفاده می کنند گزینه های کم هزینه کمی دارند.

پس این برای یک آمریکایی متوسط ​​چه معنایی دارد؟ خوب، شما احتمالاً از قبل پاسخ آن را می دانید. این امر نرخ حمل و نقل زنجیره تامین را افزایش داد و به ضرر مصرف کننده آمریکایی از تورم ادامه داد. این را در نمودار زیر ببینید.

نرخ بارج سنت لوئیسترافیک اخیرا باز شده است. با این حال، گارد ساحلی گفت که ترافیک فقط به یک جهت محدود می شود. کشتی‌گیران گفتند که محدودیت‌های بارج جلو، که مقدار بار در هر کشتی را محدود می‌کند و تعداد بارهای مجاز به ازای هر یدک‌کش را محدود می‌کند، به دلیل آب کم و کانال حمل و نقل باریک همچنان پابرجاست.

با این حال، در یک محیط تورم چالش برانگیز، مشکلات زنجیره تامین با آب های پایین رودخانه می سی سی پی، که باعث افزایش نرخ حمل و نقل می شود، خبری خوشایند نیست.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.