آخرین گزارش شهر نشان می دهد که تعداد دوچرخه سواران همچنان در حال افزایش است

آخرین گزارش شهر نشان می دهد که تعداد دوچرخه سواران همچنان در حال افزایش است


بر اساس آخرین گزارش سالانه دوچرخه سواری که توسط وزارت حمل و نقل منتشر شده است ، در بدترین اپیدمی در سال 2020 ، نیویورک 33 درصد افزایش دوچرخه سواری را در روزهای هفته نشان داد.

در حالی که این گزارش داده های دوچرخه سواری را از ماه مه 2019 تا دسامبر 2020 و از ماه مه تا دسامبر 2020 مقایسه می کند ، بسیاری از نیویورکی ها واقعیتی را که از تجربه میدانی می دانستند درک کردند. در بدترین زمان شیوع بیماری ، کمبود دوچرخه در مغازه های محلی به دلیل تلاش سواران جدید برای بیرون آمدن به خیابان و عدم نیاز به یک مسیر اصلی حمل و نقل وجود داشت.

پلهای متعلق به DOT ​​، پلهای منهتن ، ویلیامزبورگ ، بروکلین ، کوئینزبورو و پولاسکی ، و دوچرخه سواران Prospect Park West و خیابان کنت شهر را مشاهده کردند. یافته ها نشان می دهد که 1.8 میلیون دوچرخه سوار در روزهای هفته و 900.000 در آخر هفته وجود داشت.

دلیل این امر افزایش بی احتیاطی رانندگی در شهر است.

با این حال ، هانک گتمن ، کمیسر حمل و نقل گفت اگر دوچرخه سواران بیشتری در جاده وجود داشته باشد ، باید به خطوط امن تر تبدیل شود.

گاتمن روز پنجشنبه گفت: “تعداد بیشتری از دوچرخه سواران در جاده ها هستند و ما در تلاش هستیم تا از آنچه از نظر معماری انجام داده ایم محافظت کنیم ، من نمی خواهم این را به هم بزنم ، این تأثیر داشته است.” “و ما قصد داریم آن را جلو ببریم و آن را بهتر کنیم.”

امسال تا کنون 13 دوچرخه سوار کشته شده اند. این نیمی از تعداد دوچرخه سوارانی است که در طول سال 2020 جان باختند ، یک سال بی سابقه از زمان روی کار آمدن دی بلاسیو و راه اندازی Vision Zero.

از گزارش دوچرخه سواری شهر

فلش

از گزارش دوچرخه سواری شهر

بخش حمل و نقل

گروه مشاوره گزینه های حمل و نقل همچنین اشاره می کند که نیمی از دوچرخه سواران کشته شده در این سال در برانکس بودند.

هدف Vision Zero این است که تا 3 سال آینده همه مرگ و میرهای ناشی از ترافیک را تا سال 2024 به صفر برساند.

و بیشتر مرگ و میرهای امسال مربوط به کارگران توزیع بود. بر اساس پروژه عدالت کارگری ، حدود 10 کارگر که توزیع دوچرخه های الکترونیکی ، دوچرخه های معمولی و روروک مخصوص بچه ها انجام می دهند ، امسال فوت کرده اند.

دات بر ضرورت نصب هرچه بیشتر خطوط دوچرخه ایمن برای حفاظت از جاده ها برای دوچرخه سواران تاکید کرد.

تا سال 2020 ، نزدیک به 30 مایل مسیرهای دوچرخه سواری ایمن و به اصطلاح “خطوط مخصوص دوچرخه سواری” در “مناطق دوچرخه سواری اولویت دار” یا مکانهایی که احتمال مرگ دوچرخه سواران مانند برانکس وجود دارد ، ایجاد کرده است.

این شهر امسال 11 مایل دوچرخه ایمنی نصب کرده است و انتظار می رود تا پایان سال حدود 30 مایل نصب شود. این شهر همچنین امیدوار است تا پایان سال 2021 50 مایل خط دوچرخه نقاشی شده اضافه کند ، اما نتوانسته است میزان کار انجام شده را تا کنون ارائه دهد و کار در حال انجام است.

این شهر انتظار دارد که دوچرخه سواری همچنان در حال افزایش باشد.

اگرچه این شهر آماری از تعداد افرادی که از پیست دوچرخه سواری پل بروکلین تازه نصب شده استفاده نکرده اند ، خاطرنشان کرد که از زمان نصب پل منهتن و ویلیامزبورگ ، گذرگاه های پل پایین نیامده است. این امر باعث می شود که مقامات شهری بر این باور باشند که بخش بزرگی از کنترل کننده ها تازه وارد هستند و قبلاً هرگز از روی پل دوچرخه سواری نکرده اند.

گاتمن گفت اولویت بعدی Dot اضافه کردن یک خط مخصوص دوچرخه سواری در پل کوئینزبورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *