آرشیو وب ۳ – پاپ نیوز


وب ۳ نسل بعدی وب. این شبکه بر روی یک شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا ساخته خواهد شد و هر کاربر تنها با داده های شخصی خود به جای تکیه بر خدمات متمرکز برای اکثر وظایف روزانه خود تعامل خواهد داشت.

این بدان معناست که دیگر برادر بزرگ (شرکت‌های فناوری بزرگ) شما را زیر نظر نمی‌گیرد و از داده‌ها یا تاریخچه مرور شما درآمد کسب می‌کند.

Web3 اصلاً درباره چیست؟

Web3 One پروتکل های وب، افراد، ارزش ها و برنامه ها. ماهیت غیرمتمرکز به این معنی است که هیچ مقام مرکزی مانند دولت ها یا شرکت ها وجود ندارد که بتواند سانسور را اعمال کند یا جریان اطلاعات را کنترل کند.

سرمایه گذار باکی مک کورمیک، تا آن موقع شهرت وب ۳، آن را اینگونه تعریف می کند “اینترنت متعلق به سازندگان و کاربران آن است و توسط توکن ها سازماندهی شده است.”

این معروف ترین نمونه در حال حاضر است فناوری بلاک چین بیت کوین اما بسیاری از فناوری های هیجان انگیز دیگر مانند اتریوم (که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند) و IPFS (که به شما امکان می دهد فایل ها را به جای یک سرور در چندین کامپیوتر ذخیره کنید).

از Web1 و Web2 تا Web3 – تاریخچه تکامل

اگر شما هم مثل ما هستید، اولین تماس واقعی شما با اینترنت آنلاین بود روزهای اولیه Web1. دنیایی بود که در آن مردم آزادی زیادی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و ایده ها با یکدیگر داشتند.

اما بعد آمد وب ۲ زمانی که منافع شرکت شروع به اعمال کنترل بیشتر بر روی آنچه که می‌توانیم به صورت آنلاین ببینیم (و به طور گسترده، نحوه استفاده از داده‌های ما) را اعمال کردند.

اکنون وارد فاز جدیدی می شویم: Web3. ظاهر فناوری بلاک چین این به این معنی است که فرصتی برای همه ما برای به دست آوردن اطلاعات و داده ها وجود دارد، بنابراین مهم است که بدانیم این انتقال به چه معناست تا بتوانیم ضمن اجتناب از دام ها، از مزایای بالقوه بهره مند شویم. از این راه اجتناب کنید.

Web3 تکامل هر یک از روندهای فعلی فناوری است و ایده های جدید در مورد نحوه تعامل افراد آنلاین در آینده. این فرصتی است برای همه دست اندرکاران تولید یا مصرف محتوای دیجیتال.

این از خود مصرف کنندگان، از طریق ارائه دهندگان خدمات مانند ISP ها/شرکت های سرگرمی، تا سیاست گذاران – تا استفاده از فناوری به روش هایی که از حقوق حریم خصوصی کاربران بهتر محافظت می کند، و همچنین فرصت هایی برای بیان خلاقانه در مقیاسی بی سابقه را شامل می شود. تاریخ با حذف و جلوگیری از دستیابی هنرمندان، موانعی ایجاد می کند. مخاطبان خارج از جوامع محلی خود از طریق پلتفرم هایی مانند YouTube.

به نظر می رسد وب 3 آینده اینترنت باشد

فناوری های وب تحت پوشش Web3

پشته Web3 مجموعه ای از فناوری هایی است که می سازند لایه اصلی یک اینترنت غیرمتمرکز. این شامل بلاک چین، ارز دیجیتال، برنامه های غیرمتمرکز (dApps)، قراردادهای هوشمند، اقتصاد رمزنگاری و غیره است.

در اینجا چیزی است که شما باید در مورد آنها بدانید:

  • بلاک چین یک پایگاه داده غیرمتمرکز است که تراکنش های تغییرناپذیر را در یک دفتر کل توزیع شده ثبت می کند.
  • ارز دیجیتال پول دیجیتالی است که برای پرداخت استفاده می شود.
  • برنامه های غیرمتمرکز (dApps) برنامه هایی هستند که به جای سرور یا سرویس مرکزی روی یک شبکه همتا به همتا اجرا می شوند.
  • قراردادهای هوشمند قطعات کدی هستند که بر روی زنجیره بلوک زندگی می‌کنند و تعاملات بین طرفین را بدون نیاز به دخالت انسان یا واسطه‌هایی مانند بانک‌ها یا دولت‌ها خودکار می‌کنند. می توان آن را به هر زبان برنامه نویسی نوشت اما معمولاً از Solidity استفاده می کند که به طور خاص برای ماشین مجازی Ethereum EVM طراحی شده است.

سوالات متداول

نویسندگان کانال Web3 چه کسانی هستند؟

تمرکز خبرنگاران ما بر این موضوع است ماریا آنتونلا آیونتا، بویان استویکوفسکی و النا ورابی.

دلایل زیادی برای هیجان زده شدن در مورد این الگوی محاسباتی جدید وجود دارد، و ما امیدواریم که انتشارات ما بینشی در مورد اینکه چرا این برای ما مهم است ارائه کرده باشد.

بیشترین مطالب نوشته شده چیست؟

در The Recursive، ما همچنین بر روندهای جهانی وب ۳ تمرکز می کنیم داستان های موفقیت محلی برای شرکت های web3 در اروپای مرکزی و شرقی مانند Nexo، Tenderly، Paysafe و Limechain.

آیا می توانم در به روزرسانی های وب Trends 3 مشترک شوم؟

مایلیم از این فرصت استفاده کرده و از شما دعوت کنیم تا در سفر هیجان انگیز ما به ما بپیوندید شرکت کرد بازگشت خبرنامه برای دریافت آخرین اطلاعات Web3 از اروپای جنوب شرقی در صندوق ورودی خود.