آشوب – اخبار


برخی از خطوط هوایی و فرودگاه ها برای برآورده کردن تقاضای سفر پس از کووید تلاش می کنند.

خبرگزاری آنادولو خبرگزاری آنادولو گتی ایماژ

لندن – تاخیر، لغو و اعتصاب. زمانی که خطوط هوایی و فرودگاه‌ها برای مقابله با تقاضای سفر پس از کووید-۱۹ تلاش می‌کنند، برای بسیاری از نقاط توریستی در اروپا زمان پرتلاطمی بوده است.

هزاران پرواز لغو شده اند و مسافران جدید ساعت ها در صف کنترل گذرنامه و مطالبه چمدان در فرودگاه های سراسر اروپا هستند – و انتظار می رود مشکلات همچنان ادامه داشته باشد.

لورا هوی، تحلیلگر سهام در Hargreaves Lansdowne از طریق ایمیل به CNBC گفت: «سفر هوایی در تابستان امسال مملو از عدم اطمینان است، هم برای مسافران و هم برای خطوط هوایی.

تاخیرها و لغو طولانی‌مدت احتمالاً اشتهای مصرف‌کنندگان را برای سفر کاهش می‌دهد، زیرا خطوط هوایی در خط باریکی بین تلاش برای سازگاری با رونق سفر پس از همه‌گیری و آماده‌سازی برای کندی احتمالی در آینده با بدتر شدن شرایط اقتصادی قدم می‌زنند.

بر اساس اطلاعات شرکت اطلاعات پرواز سیریوس، ۴۰۰ پرواز در تمام فرودگاه های بریتانیا بین ۲۴ تا ۳۰ ژوئن لغو شده است که افزایش ۱۵۸ درصدی را نسبت به هفت روز مشابه در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد.

و این خارج از اوج فصل تابستان است – معمولاً بین جولای و اوایل سپتامبر در اروپا.

فرودگاه هیترو، شلوغ ترین فرودگاه لندن، هفته گذشته از خطوط هوایی درخواست کرد که پروازها را کاهش دهند زیرا تعداد مسافران بیش از توان آنها بود. برخی از مسافران از لغو پرواز خود بی اطلاع بودند و برخی دیگر از صف های طولانی شکایت داشتند.

این آشفتگی تا تابستان ادامه خواهد داشت.

استفان فرلونگ

استفان فرلونگ، تحلیلگر ارشد صنعت در Davie

در همین حال، شرکت هواپیمایی ارزان قیمت EasyJet در تلاش برای کاهش خطر اختلال، هزاران پرواز خود را در طول تابستان کاهش داده است.

مسافران همچنین در ایالات متحده با مشکلات مشابهی روبرو شدند که به دنبال خروج برای آخر هفته ۴ جولای بودند، با بیش از ۱۲۰۰۰ پرواز تاخیر و صدها پرواز لغو شد.

به گفته استفان فرلونگ، تحلیلگر ارشد صنعت در مدیریت ثروت Davy، بعید است که هرج و مرج سفر در ماه های آینده از بین برود.

این اختلال تا تابستان ادامه خواهد داشت [cargo] او افزود که کارکنان زمینی یا رانندگی، یا در واقع مسائل کارگری، وسایل هواپیمایی خود را ایجاد کردند.

در ماه ژوئن، یک چهارم پروازها در فرودگاه اصلی فرانسه، پاریس، به دلیل اعتصاب کارگران لغو شد.

ممکن است در آینده اختلالات اعتصاب بیشتری وجود داشته باشد. بریتیش ایرویز در حال آماده شدن برای اعتصاب کارکنان در هفته های آینده است زیرا کارگران خواستار کاهش ۱۰ درصدی حقوق در طول همه گیری هستند. کارگران رایان ایر در اسپانیا در آخر هفته گفتند که در ماه جولای به مدت ۱۲ روز اعتصاب خواهند کرد تا خواستار شرایط کاری بهتر شوند.

چه چیزی باعث اختلال می شود؟

دلایل زیادی برای هرج و مرج سفر وجود دارد و آنها بیشتر مسائل صنعتی هستند تا یک مسئله کشور یا هواپیمایی.

الکساندر ایروینگ، تحلیلگر حمل و نقل اروپایی در AB Bernstein، گفت: “سرعت بازگشت مسافران به آسمان از بهار، خطوط هوایی و فرودگاه ها را نیز شگفت زده کرده است. آنها اکنون که ما برای یک برنامه کامل تابستانی نیاز داریم، کارکنانی ندارند.” CNBC Squawk Box Europe هفته گذشته.

چندین شرکت هواپیمایی، اپراتور فرودگاه‌ها و سایر شرکت‌ها در بخش مسافرت، کارگران خود را در طول همه‌گیری، به دلیل توقف کسب‌وکار، اخراج کرده‌اند. بسیاری از این کارگران به دنبال فرصت‌هایی در جای دیگری بودند و به این بخش بازنگشتند، در حالی که برخی دیگر مجبور به بازنشستگی پیش از موعد شدند.

ایروینگ گفت: در نهایت، ما به کارکنان بیشتری نیاز داریم.

علاوه بر این، اکنون جذب استعدادهای جدید به دلیل تغییرات در بازار کار دشوار است، مانند استعفای دسته جمعی – زمانی که کارگران تصمیم می گیرند شغل خود را ترک کنند، اغلب بدون شخص دیگری در صف، در جستجوی یک زندگی کاری بهتر. تعادل

استخدام افراد جدید نیز یک راه حل میان مدت و بلند مدت است، زیرا در بسیاری از مشاغل مرتبط با سفر، قبل از شروع کار کارگران، آموزش اجباری وجود دارد.

در عین حال، بسیاری از کسانی که در این بخش مانده‌اند احساس می‌کنند که به اندازه کافی غرامت دریافت نمی‌کنند و از شرایط کاری خود شکایت کرده‌اند.

ایروینگ در مورد مسائل کارگری و اعتصابات می گوید: «احتمالاً در نهایت به مردم دستمزد بیشتری داده می شود و با آنها کمی بهتر رفتار می شود.

به گزارش رویترز، تابستان امسال، گروهی از نظافتچی‌ها، حمل‌کننده‌های چمدان و کارکنان امنیتی فرودگاه اسخیپول آمستردام، ساعتی ۵.۲۵ یورو (۵.۵۵ دلار) اضافی دریافت خواهند کرد. با این حال، همان فرودگاه اعلام کرد که حجم مسافران را در تابستان امسال به طور خاص برای کاهش اختلالات محدود می کند.

کشورهای دیگر نیز در تلاش برای بهبود وضعیت فرودگاه های خود هستند. در اسپانیا، پلیس در برخی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور کارکنان بیشتری را استخدام می کند و پرتغال در تلاش است تا کارکنان کنترل مرزی خود را افزایش دهد.

واکنش بسیاری از شرکت‌ها به همه‌گیری کاهش ظرفیت تولید در پیش‌بینی دوره‌ای از رشد پایین بوده است. با این حال، راجر جونز، رئیس سهام و سرمایه لندن، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: با این حال، همه‌گیری نتیجه متفاوتی داشت: نتیجه‌ای که در آن اقتصاد جهانی تقریباً متوقف شد و سپس در مدت کوتاهی دوباره بازگشت.

وی گفت: علاوه بر ناکارآمدی در بازار کار، تورم نیز مشکل ساز است.

او از طریق ایمیل گفت: «تورم هزینه، به‌ویژه سوخت و دستمزدها، وضعیت را تشدید می‌کند و آن را به یک محیط عملیاتی چالش‌برانگیز تبدیل می‌کند که بر سودآوری تأثیر می‌گذارد».

چندین شرکت هواپیمایی، از جمله بریتیش ایرویز و ایرفرانس-کی ال ام، برای جلوگیری از فروپاشی، حمایت مالی از دولت ها در طول همه گیری دریافت کرده اند. با این حال، تعدادی از اتحادیه ها و خطوط هوایی اکنون خواستار کمک بیشتر دولت برای حمایت از احیای این بخش هستند.

با وجود اعتصابات، لغو و سایر اختلالات، برخی از تحلیلگران درباره این بخش مثبت هستند و استدلال می کنند که وضعیت اخیر “اغراق آمیز” شده است.

من احساس می کنم که رسانه ها به آن توجه زیادی دارند و اکثر پروازها به موقع و به موقع است. به عنوان مثال، رایان ایر، در حالی که با ۱۱۵ درصد ظرفیت قبل از کووید کار می کند، برای این کار برنامه ریزی کرده است و تا حد زیادی از اختلال تا کنون جلوگیری کرده است.