آمار ویروس کرونا: نظارت همه گیر در نیویورک

آمار ویروس کرونا: نظارت همه گیر در نیویورک


از مراحل اولیه اپیدمی ، اتاق خبر WNY و Gothamist از داده ها برای شکل دادن به پوشش COVID-19 ما استفاده کرده اند. ما صفحه آمار COVID-19 خود را تغییر داده ایم تا بر مهمترین معیارهای سال دوم همه گیری تمرکز کنیم: واکسیناسیون ، انواع مختلف و روندهای اخیر در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو شده طرح اصلی را پیدا کنید. WNYC / Gothamist از Jake Dobkin ، Clarissa Diaz و Zack Goteher-Cohen برای تلاش فوق العاده آنها برای حفظ این صفحه آمار در 16 ماه اول آن قدردانی می کند.

ردیاب COVID ما را برای مدارس NYC در اینجا بررسی کنید.

آیا به پارامترهای متفاوتی در این صفحه نیاز دارید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این نمودارها نشان دهنده آمار اولیه کووید در شهر نیویورک طی 90 روز گذشته است. از زمان شروع شیوع بیماری در مارس 2020 ، تابستان امسال ، واکسیناسیون عفونت ها ، نرخ مثبت ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر را به حداقل رسانده است. اما پس از رسیدن به دره در ماه ژوئن ، نوع دلتا میزان مثبت را افزایش داده است. در 14 آگوست ، این شهر یک میلیون مورد ابتلا به COVID را گزارش کرد. هم بستری شدن و هم مرگ و میر افزایش یافته است.

این نقشه نشان می دهد که چگونه اخیراً ویروس کرونا ، بر اساس نسبت مثبت آن ، بهبود یافته است. رتبه مثبت ، تعداد آزمایش هایی را که نشان دهنده عفونت هستند ، اندازه گیری می کند. مثبت بودن بالا می تواند تصوری از محل انتشار سریع ویروس داشته باشد ، اما با میزان عفونت / انتقال یکسان نیست. نرخ مثبت بالای 5 – – می تواند مکان هایی را نشان دهد که در آنها فقط آزمایشات کافی برای حرکت در موارد شدید وجود دارد ، اما موارد خفیف نیست. از 23 سپتامبر ، مثبت در بسیاری از مناطق شهر افزایش یافته است. در 2 آگوست ، شهردار گفت که شهر دیگر از مثبت برای هدایت تصمیمات سیاست استفاده نخواهد کرد.

این نقشه بستری شدن های COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بستری شدن در برخی از مناطق شهر که افراد کمتری واکسینه شده اند بالاست.

بیشتر اطلاعات در شهر نیویورک با سه روز تاخیر منتشر می شود. داده های اخیر معمولاً موقت هستند. با تجدید نظر در مورد داده های تاریخ های قبلی با توجه به تاریخ های جدید ، ممکن است اعداد هر روز در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسیناسیون

ایمنی گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی به دلیل امنیت بالای جامعه دیگر قابل انتقال نباشد. هدف COVID-19 ناشناخته است ، اما برخی کارشناسان می گویند زمانی می توان به آن دست یافت که 70-85 of از همسایگان ، شهرها ، شهرستانها یا کشورها در برابر عفونت ایمن شوند. آمار واکسن توسط وب سایت وزارت بهداشت و سلامت روان شهر نیویورک ارائه شده است.

کمپین واکسیناسیون در شهر نیویورک با یک شکست اولیه شروع شد ، که عمدتاً به دلیل آب و هوای نامساعد و تعداد محدودی از واکسن های Modernna و Pfizer بود. توزیع دیجیتالی نیویورکی های قدیمی و دسترسی نابرابر به سیستم استخدام آنلاین ، با اولویت ماموران تیراندازی ، پیشرفت را نیز با مشکل مواجه کرد. در روزهای اولیه شروع به تمرکز بر نمادهای غنی و کم تنوع کرد. نرخ واکسیناسیون هنوز در مناطق مختلف متفاوت است – از 40 در برخی مناطق بروکلین تا 100 in در Midtown. داده های منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که تنها 1 of از مردم نیویورک که کاملاً واکسینه شده اند ، بیماران کووید هستند و تعداد مرگ و میر بین ژانویه و ژوئن گزارش شده است.

در پایان ماه فوریه ، تیراندازی روزانه به شدت افزایش یافته بود و بخشی از دلایل واکسیناسیون جانسون و جانسون در 27 فوریه بود. از اواخر مارس ، تعداد افراد تازه وارد افزایش یافته است زیرا شرایط جدید برای افراد بالای 50 سال ، هزاره ها و افراد بالای 16 سال باز است. یک جهش مشابه پس از واکسیناسیون جوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 آگوست ، مردم نیویورک با ایمنی پایین ، واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن COVID-19 بودند. همچنین ، در 22 سپتامبر ، اداره غذا و ادارات ، شرایط تیراندازی را به افراد مسن ، افراد در معرض خطر بالای بیماری و معلمان و کارکنان بهداشتی که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این ویروس هستند ، اعطا کرد.

پس از گسترش هر صلاحیت ، تقاضا افزایش یافت و سپس کاهش یافت. این الگو در تجارت واکسیناسیون رایج است. افراد بسیار علاقه مند به سرعت شلیک می کنند و فقط به کسانی که مایل و غیرقابل دسترسی هستند یا هیچ منبعی ندارند اجازه می دهند به محل تزریق بروند. توقف فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) به این کاهش کمک کرد ، اگرچه علل (لخته شدن غیر طبیعی خون) در نهایت بسیار نادر بود. در 12 ژوئیه ، FDA واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از سندرم Gyline-Barre ، یک اختلال عصبی مرتبط کرد. از بیش از 12 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون که تنها در 100 بیمار گزارش شده است ، گیلین بار به ندرت مانند لخته های خونی منحصر به فرد است.

نظرسنجی های ملی نشان داد که اعتماد به واکسن جانسون و جانسون پایین است ، اما فایزر و مدرن در سطح بالایی برای عکسبرداری قرار دارند.

از زمان معرفی واکسن جدید در تابستان امسال ، تعداد افرادی که اولین واکسن خود را دریافت می کنند افزایش یافته است – از کمتر از 8200 نوزاد در روز در 10 جولای به 13400 در هفته 14 سپتامبر. زمان نشان خواهد داد که چگونه مشوق های پولی ، امتیازات و سایر تصمیمات سیاستی بر ترس متوسط ​​از افزایش نرخ دلتا و واکسیناسیون تأثیر می گذارد. تا 24 آگوست ، بیش از 100،000 نیویورکی برای اولین ضربه خود یک کارت نقدی پیش پرداخت 100 دلاری دریافت کرده اند.

مقامات شهری ، ایالتی و فدرال میلیون ها نفر را با واکسن COVID-19 واکسینه کرده اند و شکاف های عظیمی برای برخی از جمعیت شناسی مهم ایجاد کرده است.

به طور متوسط ​​79 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال واکسن کامل را دریافت کرده اند. اما هنوز هم حدود 12 درصد کمتر از میزان مشاهده شده در بریتانیا است ، که قدیمی ترین نیویورکی ها بسیار عقب مانده اند: کمتر از 60 درصد از افراد بالای 85 سال به طور کامل واکسینه شده اند. سیاهپوستان نیویورکی نیز واکسینه نشده اند و نیویورکی های اسپانیایی تب واکسیناسیون بالاتری نسبت به سفیدپوستان دارند.

بر اساس آخرین داده های شهر ، تقریبا 69 درصد از کودکان بین 12 تا 17 سال حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال واجد شرایط نیستند.

در طول موج اول و دوم ویروس کرونا ، شهر نیویورک سطح بالایی از مواجهه طبیعی را تجربه کرد. این مصونیت طبیعی ، همراه با حفاظت ارائه شده توسط واکسن ، تعداد بیماران ، بستری شدن و مرگ و میر را کاهش می دهد.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و مبتنی بر واکسن سالها دوام بیاورد و نه ماه ها. انواع جدید به احتمال زیاد از ایمنی طبیعی موجود در عودهای قبلی جلوگیری می کنند و سپرهای مبتنی بر واکسن ممکن است بدون تغییر باقی بمانند.

انواع

مانند هر میکروارگانیسم یا ارگانیزمی که ژنوم دارد ، ویروس ها نیز جهش یافته اند. افرادی که تا زمان صفر شدن میزان ابتلا به ویروس کرونا واکسینه نشده اند ، تهدیدی دائمی خواهند بود.

نوع دلتا در چند ماه گذشته تحت سلطه بوده است و در حال حاضر 99 درصد از تمام رویدادهایی را که در بازه زمانی 5 سپتامبر تا 11 سپتامبر رخ داده است ، تشکیل می دهد. سازمان بهداشت جهانی نوع B1621 ، معروف به “Mu” را به مسیر شهر اضافه کرده است. این گونه کلمبیایی است که در اروپا گونه در حال انقراض محسوب می شود.

تحقیقات جدید نشان می دهد که آنها ممکن است در برابر عفونت های ناشی از سویه دلتا م asثر نباشند ، اما تا کنون واکسن های COVID-19 در مطالعات مبتنی بر آزمایشگاه توانسته اند همه گونه ها را خنثی کنند. افرادی که دوره کامل واکسیناسیون را گذرانده اند کمتر در بیمارستان بستری شده و جان خود را از دست می دهند.

اپیدمی نیویورک در طول زمان

این نمودارها نشان می دهد که چگونه بیماران و بستری شدن در هر شهر و شهر تکامل یافته است.

اپیدمی COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

موج دوم ایالت در برخی از شهرهای نیویورک در خارج از پنج شهر ، در مقایسه با شهر اول ، قرار گرفت و همچنین در نیوجرسی و کانکتیکات اعمال شد. موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت به طور چشمگیری کاهش یافته است زیرا واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گرفته اند ، اما اولین مورد در حال بازسازی است. از 23 سپتامبر ، سطح بالایی از انتقال جامعه در هر سه استان وجود دارد ، و این امکان را برای کل منطقه فراهم می کند که ماسک های داخلی داخلی را بالاتر از مرزهای CDC قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *