آنچه باید قبل از اجاره آپارتمان در هنگ کنگ بدانید – بیگ ۲۴ نیوز


برای مهاجران و خانواده هایشان، هنگ کنگ یک گریز عالی است. غذاهای عالی، فرهنگ پر جنب و جوش و فرصت های بی پایان برای کار و تجارت دارد.

با این حال، در مورد اجاره آپارتمان، این محیط شلوغ رقابت زیادی ایجاد می کند. اما ناراحت نباش

در این راهنمای سریع، ما به برخی از نکات کلیدی که قبل از اجاره در هنگ کنگ باید بدانید، نگاه می کنیم. بیایید مستقیم وارد آن شویم!

خواسته ها و نیازهای شما

با ارزیابی خواسته ها و نیازهای خود شروع کنید. اینها می تواند شامل هر چیزی باشد، از اجاره گرفته تا خدمات آب و برق و قوانین.

  • آیا آپارتمان امکاناتی مانند استخر یا سالن بدنسازی دارد؟
  • چقدر به حمل و نقل نزدیک است؟
  • آیا حیوان خانگی دوست است؟

ایده این ارزیابی این است که مطمئن شوید مکان مناسب (یا چیزی نزدیک) را بر اساس سلیقه و ترجیحات خود دریافت می کنید.

بودجه

مانند هر چیز دیگری، قبل از اینکه بتوانید به دنبال آپارتمان خود بگردید، به بودجه خاصی نیاز دارید. بودجه به شما می گوید که چه چیزی می توانید و چه چیزی را نمی توانید بپردازید، و اگر می خواهید از موقعیت های شرم آور در طول مسیر خودداری کنید، مانند اخراج شدن به دلیل عدم پرداخت اجاره، مهم است.

حداقل اجاره ماهانه در هنگ کنگ تقریباً ۵۰۰۰ دلار هنگ کنگ است. آپارتمان های استودیویی حدود ۱۰۰۰۰ دلار هنگ کنگ برای شما هزینه خواهند داشت، اما بسته به موقعیت خانه این تعداد می تواند تا ۲۵۰۰۰ دلار هنگ کنگ نیز افزایش یابد.

در نهایت، اگر به دنبال آپارتمان مبله در هنگ کنگ هستید، انتظار داشته باشید که حدود ۳۰۰۰۰ دلار هنگ کنگ برای اجاره یک خوابه با سلیقه ماهانه بپردازید.

سایت

بودجه و ترجیحات شخصی شما تعیین کننده محل زندگی شماست. به طور کلی، ۳ مکان اصلی برای انتخاب وجود دارد. سرزمین های جدید، جزیره هنگ کنگ و کولون.

مناطق جدید برای افرادی مناسب است که به دنبال مکانی آرام و دور از مناطق تفریحی و تجاری شهر هستند. این منطقه در جزیره لانتائو واقع شده است که دارای سواحل، پوشش گیاهی، پارک های ملی، جوامع روستایی و ویلاهای فراوان است.

جزیره هنگ کنگ گران ترین اجاره ها را دارد زیرا مرکز مالی و تجاری شهر است.

در نهایت، Kowloon ارزان تر از جزیره هنگ کنگ است و احساس محلی تری دارد، با این حال، بسته به محل زندگی شما، هنوز هم می تواند دسترسی نسبتا آسانی به مرکز شهر داشته باشد.

برخی از محله هایی که باید در نظر گرفت عبارتند از:

Happy Valley، Cyberport، و Discovery Bay

اینها بهترین مکان های محله هستند که می توانید در آن ها تفریح ​​کنید و تشکیل خانواده بدهید.

سطوح اوج، مرکزی و میانی

اکثر اعضای ثروتمند هنگ کنگ در عمارت های مجلل در Mid-Levels و Peak زندگی می کنند که مناظر پانوراما از بندر ویکتوریا را ارائه می دهند.

جردن، مونگ کوک و یائو ما تی

بسیاری از ساکنان طبقه کارگر، سالمندان و مهاجران هنگ کنگ در کولون جنوبی زندگی می کنند، جایی که اجاره بها ارزان تر از سایر نقاط شهر است.

کندی تاون، شونگ وان و سای ینگ پان

کافه‌ها، بارها، استودیوهای یوگا، و گالری‌های هنری در این مناطق هنری فراوان است. اجاره با قیمت مناسب و نزدیک به مرکز شهر است.

تیان هائو، تپه قلعه و نقطه شمالی

این بخش شرقی جزیره هنگ کنگ ارزان تر از خلیج مرکزی و کازووی است، اما حس شهر را به شما ارائه می دهد و به راحتی از مرکز شهر قابل دسترسی است.

حمل و نقل و دسترسی

به طور کلی، هنگ کنگ یک سیستم حمل و نقل عمومی عالی دارد. اما اگر به راحتی اهمیت می دهید، پیشنهاد می کنیم یک آپارتمان در نزدیکی ایستگاه مترو (MTR) خریداری کنید.

مناطق مسکونی لوکس معمولاً در سربالایی از شلوغ ترین مناطق شهر قرار دارند و اتوبوس های عمومی (و خصوصی) معمولی به مرکز شهر می روند و به این مناطق خدمات رسانی می کنند.

نکات اضافی برای گرفتن آپارتمان در هنگ کنگ

  • از رسانه های اجتماعی و وب سایت های املاک و مستغلات برای یافتن معاملات خوب در مورد خانه های اجاره ای در هنگ کنگ استفاده کنید. شما همچنین می توانید یک مشاور املاک برای کمک به جستجوی خانه خود استخدام کنید.
  • اکثر صاحبخانه ها به سپرده یک یا دو ماهه و اجاره ۱۲ ماهه نیاز دارند. سپس هر دو طرف این اختیار را دارند که در صورت گنجاندن این بند، اجاره نامه را با یک دوره اخطار فسخ کنند.
  • قبل از اجاره آپارتمان، باید مدارک مربوطه از جمله کپی HKID/گذرنامه، مجوز کار معتبر و نامه استخدام یا تاییدیه را ارائه دهید.
  • به یاد داشته باشید که قبل از امضای هر قراردادی، هر بند را بخوانید و درک کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا اجازه دارید حیوان خانگی داشته باشید یا اجاره کنید.
  • در نهایت، با صاحبخانه بررسی کنید که آیا مالیات بر املاک اجاره ای ایالتی لحاظ شده است یا خیر.

نتیجه

اجاره آپارتمان در هنگ کنگ به دلیل رقابت شدید در این شهر پرشتاب می تواند یک روند هیجان انگیز باشد. اما با یک استراتژی دقیق و کمی حوصله می توانید یک مکان خوب و مقرون به صرفه و راحت را تضمین کنید.

موفق باشید و خدا به شما برکت دهد!