آگورافوبیا چیست و چگونه می توان آن را تحمل کرد؟


آگورافوبیا آگورافوبیا ترس از قرار گرفتن در موقعیتی است که فرار از آن دشوار است یا در صورت بروز مشکل بلافاصله در دسترس نیست.

علائم آگورافوبیا

بسیاری از مردم فکر می کنند که آگورافوبیا فقط یک ترس در فضای باز است ، اما وضعیت پیچیده تری نیست.

افرادی که دچار آگورافوبیا هستند به این ترس فکر می کردند:

سفر با وسایل نقلیه عمومی

از مرکز خرید دیدن کنید

زمین را ترک کن

معمولاً اگر فردی در حالت استرس دچار آگورافوبیا شود تجربه علائم حمله پانیک ، مانند:

ضربان قلب سریع

سریع نفس بکشید

احساس گرما و عرق کردن

احساس بیماری و کسالت می کند

این افراد از موقعیت هایی که باعث اضطراب می شوند اجتناب می کنند و می توانند زمین را با دوستان و افراد نزدیک خود ترک کنند. آنها به جای اینکه به سوپر مارکت بروند ، به صورت آنلاین غذا سفارش می دهند. این نوع تغییر به اجتناب و وحشت معروف است.

درمان آگورافوبیا

علت آگورافوبیا چیست؟

آگرافوبیا معمولاً به عنوان عارضه اختلال هراس ایجاد می شود. این نوع اختلال یک اختلال اضطرابی است که شامل حملات وحشت و لحظات ترس شدید است. این مشکلات می توانند در پیوند حملات پانیک با مکان یا موقعیتی که در آنها رخ می دهد و اجتناب از آنها ایجاد شود.

اقلیت افرادی که دچار آگورافوبیا هستند سابقه حملات پانیک را ندارند. در این موارد ، ترس آنها می تواند مربوط به مسائلی مانند ترس از جنایت ، تروریسم ، بیماری یا تصادف باشد.

رویدادهای آسیب زا مانند غم و اندوه ، و همچنین ژن های خاصی که از والدین به ارث رسیده است می توانند در این امر دخیل باشند.

تشخیص آگورافوبیا

اگر فکر می کنید از آگورافوبیا رنج می برید ، با پزشک خود مشورت کنید. اگر آمادگی مراجعه مستقیم به پزشک را ندارید ، می توانید یک مشاوره تلفنی ترتیب دهید.

پزشک از شما می خواهد علائم خود را توضیح دهید ، هر چند وقت یکبار و در چه شرایطی اغلب رخ می دهد. مهم است که به پزشک خود بگویید چه احساسی دارید و علائم آن چگونه بر شما تأثیر می گذارد

پزشک می تواند این سوالات را از شما بپرسد:

چرا از ترک زمین استرس دارید؟

آیا مکانها یا موقعیتهای خاصی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید؟

آیا استراتژی اجتنابی دارید که به شما کمک می کند علائم خود را برطرف کنید ، مانند اعتماد به دیگران برای خرید؟

گاهی اوقات بیان احساسات ، عواطف و زندگی شخصی شما دشوار است ، اما سعی کنید احساس اضطراب یا خجالت را کنار بگذارید.

پزشکان باید مراقب عوارض آن باشند تا بتوانند تشخیص صحیحی بدهند و مناسب ترین درمان ها را توصیه کنند.

تشخیص آگورافوبیا

درمان آگورافوبیا

تغییر برنامه معمول شما از جمله ورزش منظم ، تغذیه سالمتر و پرهیز از الکل ، داروهای کافئین دار و نوشیدنی هایی مانند چای ، قهوه و نوشابه ها می تواند به این مشکل کمک کند.

تکنیک های خودیاری هنگامی که یک حمله پانیک شامل ماندن در محل شما ، تمرکز بر چیزهایی که تهدید کننده یا قابل مشاهده نیستند ، و تنفس آرام و عمیق باشد ، می توانند به شما کمک کنند.

اگر آگرافوبیا به این داروها پاسخ نمی دهد ، به روانپزشک مراجعه کنید. همچنین می توانید بدون مشورت با پزشک خود ، مستقیماً خود را به درمان روانشناسی ، از جمله درمان شناختی رفتاری (CBT) ارجاع دهید.

در صورتی که کمک به خود و تغییر شیوه زندگی در کنترل علائم شما م effectiveثر نباشد ، می توان داروها را توصیه کرد. دوره های مهار کننده های بازجذب بازجذب سروتونین (SSRIs) معمولاً برای بیماران تجویز می شود که برای درمان اضطراب و افسردگی نیز مفید است.

در موارد شدید آگورافوبیا ، این دارو می تواند همراه با سایر داروها مانند CBT و آرامش درمانی استفاده شود.

چشم انداز زندگی بیماران مبتلا به آگورافوبیا در آینده

حدود یک سوم افرادی که دچار آگورافوبیا هستند در نهایت به طور کامل بهبود می یابند و بدون علامت باقی می مانند. تقریباً در نیمی ، علائم می توانند بهتر باشند ، اما ممکن است دوره هایی داشته باشد که علائم دردناک تر شوند – به عنوان مثال ، اگر آنها استرس داشته باشند ، علائم می توانند بدتر شوند.

علیرغم درمان ، از هر 5 فردی که مبتلا به آگورافوبیا هستند 1 نفر هنوز علائم و مشکلات را نشان می دهد می تواند ادامه یابد.

عوارض آگورافوبیا

به طور کلی آگورافوبیا؟

در انگلستان از هر 100 نفر 2 نفر دچار اختلال هراس می شوند. تصور می شود که حدود یک سوم از این افراد دچار آگورافوبیا می شوند. آگورافوبیا در زنان دو برابر مردان شایع است. معمولاً بین 18 تا 35 سالگی شروع می شود.

مرکز پرستاری سلامت اولیه با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری روی زمین ، آماده خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز با کارمند مجرب و متخصص می باشد.

پرسنل مجرب در این مرکز در قالب پرستاران ارشد ، پرستاران پرستار و پرستاران اطفال با رعایت آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده اند و راحتی و ایمنی کسانی را که دوست دارید در اولویت اول قرار داده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
توجه! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفا به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *