آیا آمریکا پس از کووید به کار بازگشته است؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


رئیس صندوق بین‌المللی پول اخیراً گفته است که چشم‌انداز اقتصاد جهانی از ماه آوریل به شدت تیره شده است و او نمی‌تواند با توجه به افزایش خطرات، رکود جهانی را در سال آینده رد کند.

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، به رویترز گفت که این صندوق برای سومین بار در سال جاری پیش‌بینی خود را برای رشد اقتصاد جهانی در هفته‌های آینده به ۳.۶ درصد (شاید یک درصد کامل) کاهش می‌دهد و افزود که اقتصاددانان صندوق بین‌المللی پول هنوز در حال نهایی کردن اعداد این جدیده.

اما این چشم انداز تیره برای اقتصاد جهانی باید با پس زمینه ای تنظیم شود که با ورود به این دوره تاریک از کجا شروع کنیم. یکی از حوزه‌هایی که می‌توانیم به آن نگاه کنیم، برخی از آمارهای حمل‌ونقل است تا ببینیم اقتصاد خیابانی امروز کجاست.

در ایالات متحده، اتوبوس‌ها بیدار هستند، اما قطارها نیمه خالی می‌مانند زیرا سیستم‌های حمل و نقل عمومی در سراسر ایالات متحده برای زنده ماندن از همه‌گیری کووید تلاش می‌کنند. بر اساس گزارش انجمن حمل و نقل عمومی آمریکا (APTA) پس از کاهش به ۲۰ درصد از سطوح قبل از همه‌گیری در آوریل ۲۰۲۰، حمل و نقل عمومی عمومی در سراسر کشور تا سپتامبر بیش از ۷۰ درصد بهبود یافت. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

استفاده از حمل و نقل عمومی 06-2022این نه تنها حمل و نقل عمومی است که از دوران قبل از کووید ریکاوری نکرده است، بلکه بخش هوانوردی نیز از دوران پیش از کووید خارج نشده است. داده های تمام خطوط هوایی ایالات متحده، داخلی و بین المللی، نشان می دهد که پروازهای مسافری برنامه ریزی شده در طول شیوع کووید-۱۹ به شدت کاهش یافته است. درآمد مسافت پیموده شده مسافر نسبت به قبل از کووید تقریباً ۸۰ درصد بهبود یافته است. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

مایل مسافران از درآمد ایالات متحده 05-2022

Miles Travel در ایالات متحده کمی بهتر عمل کرد. این سری داده بیشتر بهبود یافته است، اما نه رشد خط روند قبل از کووید. نگران کننده ترین نکته در مورد نمودار زیر این است که این روند اخیراً در پی واقعیت اقتصادی مبنی بر اینکه رکود در اینجاست منفی شده است. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

مایل سفر 07-2022

آیا این آمار حمل و نقل توسط استراتژی های کار از خانه به دلیل کووید تحریف شده است؟

کار از خانه یک روند قبل از کووید بود. با این حال، از زمان شروع کووید، تعداد افرادی که از خانه کار می کنند، داوطلبانه یا غیر ارادی، به طور چشمگیری افزایش یافته است. اما لیست شرکت هایی که کارگران را ملزم به بازگشت به کار در دفتر می کنند – اینجا را ببینید. تفاوت بین استراتژی های کار در خانه فعلی و قبل از کووید برای توضیح این آمار حمل و نقل به اندازه کافی بزرگ نیست. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

کار در خانه کووید تاریخینکته اینجاست که آمریکا از نظر آمار حمل و نقل به دوران قبل از کووید بازگشته است. بدتر از آن، ممکن است دوباره به سمت پایین حرکت کنید. این نشان می دهد که اقتصاد خیابانی اصلی به کجا می رود.

دولت بایدن هریس ۲ میلیارد دلار در قانون زیرساخت “دو حزبی” برای تامین مالی زیرساخت های حمل و نقل CO2 اعلام کرد. آنها به دنبال پروژه‌هایی هستند (بدیهی است که پروژه‌های آماده برای بیل ندارند) برای استقرار فناوری‌های مدیریت کربن، مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی، و قرار است شغل‌هایی با درآمد خوب ایجاد کنند. واقعا؟

هیچ چیز مانند برنامه های دولت بزرگ برای نجات اقتصاد ما نیست.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.