آیا ارزش خرید دارد؟ – اخبار بزرگ ۲۴


همه ممکن است تعجب کنند که جدیدترین مک بوک پرو ۱۳ اینچی چه تفاوتی با مک بوک پرو ۱۳ اینچی سال گذشته دارد. امروز در زیر به این موضوع می پردازیم، پس ادامه مطلب را بخوانید.

مک بوک جدید تغییرات بسیار کمی در نمای بیرونی ایجاد می کند و بسیار شبیه به طراحی قدیمی است، اما در داخل، سیستم مملو از خلاقیت های جدید است. همه اینها به لطف سیستم سیلیکونی اختصاصی اپل در تراشه M2 است.

به طور خلاصه

مدافعان:

۱. نرم افزار عالی و بهبود عملکرد

۲. عمر باتری فوق العاده

۳. سرعت فوق العاده تراشه M2 رقاقه

موارد منفی:

۱. از پورت های بیشتر بهره ببرید

۲. عدم وفاداری در وب کم

۳. طراحی مشابه مدل قبلی مک بوک ۱۳ اینچی است.

مک بوک پرو 13 اینچی چقدر خوب است: آیا ارزش خرید دارد؟

قیمتش چنده و موجوده؟

مک بوک پرو ۱۳ اینچی در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ در دسترس خواهد بود و برای سفارش در دسترس است. قیمت ها از ۴۹ ۱۳۴۹ دلار یا ۱۲۹۹ دلار برای مشخصات پایه با ۲۵۶ گیگابایت SSD به اضافه ۸ گیگابایت رم شروع می شود.

می توانید ۲ ترابایت رم و ۲۴ گیگابایت LPDDR5 را با قیمت ۴۹۲۵۴۹ دلار یا ۲۴۹۹ دلار دریافت کنید. بهینه سازی اجزای داخلی مک بوک پس از خرید آسان نیست، بنابراین باید در نظر داشته باشید که تا آخر عمر به این مشخصات نیاز خواهید داشت.

همچنین بخوانید – بررسی Razer Blade 15

عمر باتری

اپل ادعا می کند که عمر باتری در هنگام استفاده از “شبکه بی سیم” ۱۷ ساعت خواهد بود و تنها ۲۰ ساعت متوالی Apple TV را کار می کند. نور برای هر دو تا نیمه باقی می ماند.

M2 قرار است عمر باتری بیشتری را به شما بدهد و در عین حال خطر کاهش عمر باتری را با نرخ عملکرد بالاتر کاهش دهد. همه اینها به دلیل نسبت عملکرد تراشه به مصرف انرژی است.

مک بوک پرو 13 اینچی چقدر خوب است: آیا ارزش خرید دارد؟

سخت افزار و نرم افزار

طراحی بیرونی بسیار شبیه به نسخه سال گذشته مک بوک ۱۳ اینچی است. حتی پس از آن، تعجب آور نیست که ظاهری قوی و جذاب می دهد. ۱۴ کیلوگرم با سایز ۱.۵۶-۳۰.۴۱-۲۱.۲۴ سانتی متر. صفحه کلید نیز با مجموعه ای از کلیدها به خوبی طراحی شده است.

همچنین یک اسکنر اثر انگشت برای مدیریت حریم خصوصی شما وجود دارد. به استثنای دکمه پاور، بقیه با نور پس زمینه قابل تنظیم هستند. همچنین دارای فن های خنک کننده داخلی در بدنه خود است.

اپل سریعتر از سایر شرکت ها حرکت می کند. برای مک بوک پرو ۱۳ اینچی، تراشه M2 دارای یک پردازنده گرافیکی ۱۰ هسته ای، یک موتور عصبی ۱۶ هسته ای، یک پردازنده مرکزی هشت هسته ای، چهار هسته موثر و چهار هسته عملکردی است. آنها ادعا می کنند که CPU آنها ۱۸٪ سریعتر است، عملکرد آنها ۳۵٪ بالاتر است و پهنای باند حافظه ۱۰۰ گیگابایت در ثانیه آنها ۵۰٪ بهتر از M1 است. مک بوک رقابتی قوی برای اینتل ارائه می دهد.

آیا ارزش خرید دارد؟

بله، البته اگر به کارکرد مداوم و کارآمد نیاز دارید، باید این را خریداری کنید، زیرا فن های خنک کننده این امکان را به شما می دهند. ظاهر و طراحی آن درجه یک است که همه آن را دوست دارند. عملکرد نیز به دلیل پیشرفت در تولید تراشه بهبود یافته است، بنابراین در صورت نیاز به انجام کارهای پیشرفته زیاد می توانید این کار را انجام دهید.

ویدیو از Engadget