آیا باید این سهام را بشناسید؟ Teva Pharmaceutical Industries Limited (TEVA) – بیگ ۲۴ خبر


Teva Pharmaceutical Industries Limited (TEVA) ۹۰۱۴۲۰۸ سهم را در آخرین جلسه معاملاتی مبادله کرد و با ۸۹۹۸.۹۷ هزار سهم میانگین حجم را مشاهده کرد. این سهم در جلسه معاملاتی جاری تمرکز فعال بر سهام را تایید کرد. TEVA تغییر ۰.۸۸-% و ارزش سهام فهرست شده خود را ۷.۸۴ دلار در معامله تجاری اخیر فاش کرد. این شرکت متعلق به کشور اسرائیل و بخشی از بخش بهداشت و درمان است. ارزش بازار آن ۹۷۴۵.۴۳ میلیون دلار است. استفاده از ارزش بازار برای نمایش اندازه شرکت زیرا این یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

تفسیر فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف‌پذیرترین و همچنین رایج‌ترین شاخص‌های تحلیل تکنیکال است. در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد، بیشتر به دلیل سادگی. در یک محیط پرطرفدار بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به‌عنوان میانگین آخرین دوره‌های N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می‌شود. قیمت سهم از میانگین متحرک ۲۰ روزه آن با ۱۶.۵۱- درصد منفی است و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می‌شود. -۱۰.۰۲٪. قیمت سهام در امتداد رانش منفی از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود با -۱۲.۵۷% عمل می کند. از هر نوع میانگین متحرکی می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار، میانگین متحرک را به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت ترسیم می کند.

در حال حاضر شاخص قدرت نسبی (RSI-14) از سهام ۲۷.۸۷ است. قرائت RSI بین ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و تغییر حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولاً زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام اضافه بار است و سهام زمانی که به بالای ۷۰ می رسد بیش از حد خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ به عنوان قرائت عادی یک سهم در نظر گرفته می شود. روند عمومی، یافتن انحرافات و نوسانات شکست را می توان با استفاده از RSI تشخیص داد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۵.۸۵ درصد باقی مانده و در ماه گذشته ۳.۹۰ درصد نوسان را نشان می دهد. ریسک بازار که با تجارت بازار ایجاد می شود و با فاکتور بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا در ۱.۱۹ قرار دارد. ریسک بر روی فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر بتا بالاتر از ۱ باشد، ریسک بالاتر است و اگر بتا کمتر از ۱ باشد، ریسک پایین خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR یک میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی اندازه گیری می شود. مقدار ATR 0.39 است.

سودآوری اسنپ:

حاشیه سود خالص شرکت -۴.۰۰% است که نشان می دهد شرکت با هر دلار فروش درآمد دارد. حاشیه ناخالص ۴۹.۸۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۳.۷۰ درصد شناسایی شده است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که -۱.۳۰ درصد است سودآور است. بازده سرمایه گذاری (ROI) 4.50 درصد است. بازده سهام (ROE) -6.10٪ است.

بررسی عملکرد:

TEVA عملکرد هفتگی -۹.۹۹٪ و عملکرد سالانه -۲۴.۶۲٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته به ۱۴.۹۷-% رسید و در ماه در ۲۱.۹۹-% باقی ماند. این سهام عملکرد سال گذشته را در -۲.۱۲٪ و حدود -۷.۸۷٪ در طول سه ماه گذشته نشان داد. قیمت سهام در ۳۲.۰۹-% از بالاترین سطح ۵۲ هفته و قیمت سهام در ۸.۲۹% با نگاه به قیمت پایین ۵۲ هفته قرار دارد.

تحلیلگر OPENION:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه فعلی اجماع تحلیلگران در مورد سهام شرکت ۲.۹ انتظار می رود (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه دارید، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به قیمت ۱۰.۲۶ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدف مورد انتظار تحلیلگران است.