آیا بحران جهانی تنوع زیستی فرا رسیده است؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


یک نظرسنجی جدید از ۳۳۳۱ دانشمندی که در ۱۸۷ کشور در مورد تنوع زیستی مطالعه می کنند نشان می دهد که گونه های بیشتری از آنچه قبلا تصور می شد در معرض خطر انقراض قرار دارند. بر اساس نتایج بررسی ها، از سال ۱۵۰۰ تا کنون ۵۰ درصد گونه ها در معرض خطر انقراض یا انقراض هستند.

این نظرسنجی در مجله منتشر شده است مرزها در اکولوژی و محیط زیستاین برای کمک به پر کردن شکاف های موجود در اطلاعات تنوع زیستی در سراسر جهان ساخته شده است. این نظرسنجی ۳۳۳۱ پاسخ از دانشمندان دریافت کرد که بر روی همه گونه‌های اصلی، زیستگاه‌ها و اکوسیستم‌های روی زمین تمرکز داشتند.

کارشناسان تنوع زیستی تخمین می زنند که حدود ۳۰٪ (محدوده عدم اطمینان: ۱۶-۵۰٪) از گونه ها در سطح جهان از سال ۱۵۰۰ در معرض تهدید یا انقراض قرار گرفته اند. تخمین های از دست دادن تنوع زیستی در گذشته در میان کارشناسانی که اکوسیستم های آب شیرین، دوزیستان و پستانداران و اکوسیستم های شیرین را مطالعه می کنند، بالاترین میزان بوده است. اب. فلور بسیاری از زیستگاه های استوایی (مانند رودخانه های گرمسیری و نیمه گرمسیری، تالاب ها و جنگل ها) بیشترین نسبت گونه های در معرض خطر یا منقرض شده را از سال ۱۵۰۰ تاکنون داشته اند.

خلاصه این تحقیق:

  • کارشناسان تنوع زیستی تخمین می زنند که حدود ۳۰٪ (محدوده عدم قطعیت: ۱۶-۵۰٪) از گونه ها در سطح جهان از سال ۱۵۰۰ در معرض تهدید یا انقراض قرار گرفته اند.
  • اجماع گسترده ای وجود داشت که از دست دادن تنوع زیستی جهانی احتمالاً عملکرد اکوسیستم و کمک های طبیعت به مردم را کاهش می دهد.
  • از دست دادن تنوع زیستی جهانی و اثرات آن ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که قبلا تصور می شد به دلیل برآوردهای بالاتر از گونه هایی که به اندازه کافی مورد مطالعه قرار نگرفته و توسط کارشناسان گزارش نشده است.
  • کارشناسان تخمین زده‌اند که افزایش سرمایه‌گذاری و تلاش‌های حفاظتی در حال حاضر می‌تواند خطر انقراض یا منقرض شدن یک گونه تا سال ۲۱۰۰ را از بین ببرد.

در زیر، از این مطالعه، تهدیدات برای تنوع زیستی را بر اساس طبقه بندی اکوسیستم در نمودار زیر مشاهده کنید.

پتانسیل انقراض تنوع زیستیدر زیر نقشه ای از شدت از دست دادن تنوع زیستی از ۱۵۰۰ تا امروز – زمینی و دریایی – بر اساس موقعیت جغرافیایی روی زمین آمده است. در مجموعه دوم نقشه ها، در زیر نمودار، همان داده های پیش بینی شده در سال ۲۱۰۰ وجود دارد.

نقشه جغرافیایی فرصت های انقراض تنوع زیستی

آیا بحران جهانی تنوع زیستی فرا رسیده است؟ مطمئناً، این مطالعه آن را نشان می‌دهد – اما به نظر می‌رسد افراد دیگر همین را گفته‌اند. ویدیوی جالب زیر را که در مورد تنوع زیستی و راه حل ها بحث می کند، تماشا کنید.

افسانه ای در دنیای سیاسی وجود دارد که رای دهندگان راست محافظه کار کمی به محیطی که در آن زندگی می کنند اهمیت می دهند. نه، آنها نمی خواهند در پایین دست کارخانه ای که زباله های سمی را به آب آشامیدنی آنها می ریزد زندگی کنند و نمی خواهند هر جنگلی را فقط برای کسب درآمد قطع کنند.

مشکل امروز این است که همه چیز بسیار سیاسی شده است. عدم تعادل بین توسعه اقتصادی و حفاظت از محیط زیست وجود داشت.

اغلب، گزارش‌های هولناک برنامه‌های مخارج دولتی را تبلیغ می‌کنند که صرفاً توزیع مجدد برنامه‌های ثروت اجتماعی برای جا افتادن در جیب دیگران است. اغلب اوقات، راه حل ها واقعاً مشکلات را حل نمی کنند و مبتنی بر علم عقل سلیم نیستند. برای هدایت موضوع، بسیاری در سمت چپ طیف به سرعت هرگونه بحث واقعی درباره علل و راه حل های مشکلات زیست محیطی ما را سانسور می کنند.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.