آیا به دنبال سهام فعال هستید؟ HP (HPQ) – 24 خبر بزرگ


HP (HPQ) تمرکز فعال بر سهام تایید شده در آخرین جلسه معاملاتی. این سهم ۷۹- درصد تغییر کرد و ارزش سهام بورسی در آخرین جلسه معاملاتی ۳۵.۲۸ دلار را نشان داد. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش فناوری است. در آخرین نوبت معاملاتی تعداد ۹۴۹۳۳۹۴ سهم با میانگین حجم معاملات ۱۵۲۴۸.۷۹ هزار سهم مورد معامله قرار گرفت. ارزش بازار آن ۳۷۹۲۱.۷۷ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

توضیح فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام منفی ۵.۹۶% از میانگین متحرک ۲۰ روزه است و از میانگین متحرک ۵۰ روز معامله می شود. -۵.۸۸٪. قیمت سهام با افزایش انحراف از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ۱.۹۸ درصد افزایش یافته است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی فعلی (RSI-14) برای سهام ۴۰.۴ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولاً زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و با رسیدن به بالای ۷۰، مقدار زیادی سهام خریداری می شود. ۳۰ تا ۷۰ به عنوان قرائت سهام عادی در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

این نوسانات نسبت به هفته گذشته ۳.۰۹ درصد و ماه گذشته ۳.۷۳ درصد باقی مانده است. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا روی ۰.۹۴ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر کارآزمایی کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. ارزش ATR 1.52 است.

اسنپ ​​سود:

حاشیه سود خالص شرکت ۹.۶۰ درصد است که نشان دهنده سود شرکت به ازای هر دلار فروش است. حاشیه ناخالص ۲۰.۴۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۱۱.۵۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که ۱۶.۵۰ درصد است سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 112.70 درصد است. بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) -256.40٪ است.

بررسی عملکرد:

HPQ بازده هفتگی -۱۱.۳۸٪ و بازده سالانه ۱۷.۲۹٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته ۲.۴۱- درصد بوده و در ماه ۱.۶۲ درصد باقی مانده است. این سهام طی سه ماه گذشته عملکرد سالانه خود را در ۶.۳۴- درصد و حدود -۲.۷۸ درصد نشان داده اند. سهم در ۱۴.۹۳% از بالاترین سطح ۵۲ هفته و سهم در ۳۵.۱۲% با توجه به پایین ترین هفته ۵۲ هفته است.

باز کردن آنالایزر:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، انتظار می رود که رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد سهام این شرکت ۲.۹ باشد (۱.۰ خرید قوی، خرید ۲.۰، نگه داشتن ۳.۰، فروش ۴.۰، فروش قوی ۵.۰). با نگاهی به یک دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۳۷.۸۷ دلار می رسد. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.