آیا به دنبال سهام فعال هستید؟ Qualcomm Incorporated (QCOM) – Big 24 News


Qualcomm Incorporated (QCOM) تمرکز فعال بر سهام تایید شده در آخرین جلسه معاملاتی. این سهم ۱.۴۱- درصد تغییر نشان داد و ارزش سهام در بورس در آخرین جلسه معاملاتی ۱۴۱.۲۲ دلار بود. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش فناوری است. در آخرین جلسه معاملاتی تعداد ۷ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۴۷۰ سهم با میانگین حجم معاملات ۱۱ هزار و ۱۱۹ هزار و ۷۰۰ سهم معامله شد. ارزش بازار آن ۱۶۳۷۴۴.۵۹ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

توضیح فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام از میانگین متحرک ۲۰ روزه با ۴.۰۳ درصد مثبت و سهم با میانگین متحرک ۵۰ روزه با ۰.۲۸ مثبت است. ٪. قیمت سهام -۸.۶۵٪ در امتداد روند نزولی از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود در حال حرکت است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهم در حال حاضر در ۵۲.۹۵ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولا زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و زمانی که به بالای ۷۰ می رسد، مقدار زیادی خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ یک قرائت عادی سهام در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۳.۷۱ درصد باقی ماند و در ماه گذشته شاهد نوسان ۴.۰۰ درصدی بودیم. ریسک بازار ناشی از معاملات بازار است و با نسخه آزمایشی اندازه گیری می شود. شاخص بتا روی ۱.۲۱ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر آزمایش کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. ارزش ATR 6.28 است.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۲۸.۴۰ درصد است که نشان دهنده سود شرکت به ازای هر دلار فروش است. حاشیه ناخالص ۵۸.۵۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۳۲.۶۰ درصد بود. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی هایش ۲۶.۷۰ درصد سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 33.20 درصد است. سود هر سهم (ROE) 104.30 درصد است.

بررسی عملکرد:

QCOM بازده هفتگی ۴.۷۳% و بازده سالانه ۵.۱۲% را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته ۰.۲۳- درصد بوده و در ماه گذشته در ۵.۲۵- درصد باقی مانده است. این سهم در سال گذشته ۲۲.۷۸- درصد و طی سه ماه گذشته حدود ۱۲.۹۷- درصد را نشان داده است. با نگاهی به پایین‌ترین قیمت ۵۲ هفته‌ای، این سهم در ۲۷.۰۵-% از بالاترین سطح ۵۲ هفته اخیر قرار دارد و سهم در ۱۵.۶۰% قرار دارد.

باز کردن آنالایزر:

طبق داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه بندی اجماع تحلیلگران فعلی برای سهام این شرکت ۲ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه داشتن، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با نگاهی به یک دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۲۰۲.۰۵ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.