آیا به دنبال سهام فعال هستید؟ Royal Caribbean Cruises Ltd. (RCL) – Big 24 News


توضیحات فنی:

Royal Caribbean Cruises Ltd. (RCL) در آخرین جلسه معاملاتی، ۹۵۱۸۵۲۵ سهم معامله شد و میانگین حجم آن ۳۶۱۳.۷۸ هزار سهم بود. این سهم در جلسه معاملاتی جاری، تمرکز فعال روی سهام را تایید کرد. RCL تغییر ۷.۷.۳۳ و ارزش سهام خود را در ۴۵.۷۵ دلار در آخرین جلسه معاملاتی نشان داد. این شرکت متعلق به ایالات متحده و بخشی از Consumer Cyclical است. ارزش بازار آن ۱۲۵۸۷.۲ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام در مقایسه با میانگین متحرک ۲۰ روزه -۱۹.۱۴٪ کاهش یافته است و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می شود. با -۳۴.۲۸٪. این سهام در طول میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود -۴۱.۳۰ درصد کاهش یافت. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI-14) در حال حاضر ۲۷.۴۱ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولاً زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و با رسیدن به بالای ۷۰، مقدار زیادی سهام خریداری می شود. ۳۰ تا ۷۰ به عنوان قرائت سهام عادی در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته همچنان ۵.۶۶ درصد است و در ماه گذشته ۵.۸۵ درصد نوسان را نشان می دهد. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا روی ۲.۴۳ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر کارآزمایی کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 3.63 است.

سود فوری:

حاشیه ناخالص در ۳۷.۰۰- درصد شناسایی شده است و بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های ۱۶.۱۰- سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) -15.40٪ است. سود هر سهم (ROE) -90.40 درصد است.

بررسی عملکرد:

RCL بازده هفتگی -۱۸.۷۸٪ و بازده سالانه -۴۹.۲۲٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته در ۳۸.۷۶- درصد بوده و در ماه گذشته در ۲۳.۶۷- درصد باقی مانده است. این سهام طی سه ماه گذشته عملکرد سالانه خود را ۴۰.۵۱- درصد و حدود -۳۳.۱۴ درصد نشان داده اند. این سهم از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته در ۵۳.۴۴ درصد قرار دارد و سهام در پایین ترین سطح ۵۲ هفته گذشته در -۶.۴۴ درصد است.

باز کردن آنالایزر:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، انتظار می رود که رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد این شرکت دارای رتبه ۲.۵ باشد (خرید قوی ۱.۰، خرید ۲.۰، نگه دارید ۳.۰، فروش ۴.۰، فروش قوی ۵.۰). با توجه به یک دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۸۲.۵ دلار می رسد. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.