آیا جهان به صورت تصادفی آفریده شده است یا خدا؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


توسط: جف دیویدسون (همکار RWR)

یک اتم بسیار کوچک، بی نهایت کوچک، به اندازه کافی چگالی که ماده ای برابر با ۲۰۰ میلیارد تا ۲ تریلیون کهکشان را در خود جای دهد، توسط پدیده ای که ما آن را بیگ بنگ می نامیم منفجر شد، به نحوی، به نحوی، به همان اندازه قوی، اگر نگوییم قوی تر، رانده می شد. ، انرژی در خود کیهان.

وسعت جهان شناخته شده به هر چیز دیگری که در حال حاضر در جهان ناشناخته است اضافه می شود، اما مانع از آن می شود که وجود جهان نتیجه یک واکنش شیمیایی یا فیزیکی خود به خودی بدون نیروی محرکه باشد. پشت سر او باید یک موجود، روح، محرک اصلی یا به احتمال زیاد یک خدا باشد.

اشکال و اندازه های نامنظم

اکنون مشخص شده است که کهکشان ها در شکل ها و اندازه های نامنظم ظاهر می شوند که در میان آنها کهکشان های کوتوله زیادی وجود دارد. کهکشان‌های کوتوله، کوچک‌ترین کهکشان‌های جهان، تنها چند صد یا چند هزار ستاره دارند. کهکشان های کوتوله معمولاً ستاره های خود را از طریق گرانش به همسایگان بسیار بزرگتر خود از دست می دهند. همانطور که ستارگان در آسمان جریان دارند، کهکشان های کوتوله اغلب از هم می پاشند.

کهکشان ما، کهکشان راه شیری، با سرعتی در حدود ۵۶۰۰۰۰ مایل در ساعت می‌چرخد و هر ۲۰۰ میلیون سال یکبار یک دور کامل می‌چرخد. قبل از انقلاب کهکشان راه شیری، دایناسورها بر این سیاره تسلط داشتند. ظهور هومو ارکتوس ۱۹۶۰۰۰۰۰۰ سال در آینده بود.

کهکشان راه شیری تقریباً ۳۰۰ میلیارد ستاره دارد، اما این غیرعادی است. اکثر کهکشان ها ستاره های کمتری دارند، شاید حدود ۱۰۰ میلیارد. اگر کهکشان‌ها به اندازه یک سیب کوچک می‌شدند، کهکشان‌های همسایه چندین متر دورتر بودند. نزدیکی نسبی کهکشان ها به این معنی است که کهکشان ها هر از گاهی ظاهر می شوند. حدود چهار میلیارد سال دیگر کهکشان راه شیری با کهکشان آندرومدا ادغام خواهد شد.

فرآیند ادغام خود حداقل ۱۰۰ میلیون سال طول می کشد. در طی این انتقال شگفت‌انگیز، تمام حیات روی زمین به‌طور برگشت‌ناپذیر تغییر می‌کند و احتمالاً می‌میرد، همانطور که تمام حیات در هر دو کهکشان در جاهای دیگر خواهد بود. ستارگان و سیاراتی که به دور آن‌ها می‌چرخند، که به منظومه‌های خورشیدی معروف هستند، دستخوش تغییرات عظیمی در چرخش، چرخش، گرانش، مدار و حرکت از سطح مولکولی به بالا خواهند شد. هیچ ذره ای از ماده سالم باقی نمی ماند.

همه آنها بسیار گسترده هستند

در جهان قابل مشاهده، هر ستاره حداقل یک سیاره دارد که به دور آن می چرخد. بیشتر ستارگان مانند خورشید ما بیش از یک سیاره دارند. بنابراین، جهان قابل مشاهده احتمالاً دارای ۲۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ یا بیشتر ستاره است. (برای تفکیک این عدد برابر است با ۲۰۰ تریلیون ضربدر ۱۰۰ تریلیون).

از آنجایی که هر ستاره حداقل یک سیاره دارد که به دور آن می چرخد، حتی اگر از هر ۱۰۰ تریلیون ستاره، یکی سیاره ای داشته باشد که به دور آن می چرخد ​​و دارای حیات است، در کل ۲۰۰ تریلیون سیاره در جهان شناخته شده وجود دارد که دارای حیات هستند.

اگر از هر هزار سیاره از این ۲۰۰ تریلیون سیاره، فقط یک سیاره حیات هوشمند داشته باشد، و شاید حتی حیات انسان، پس این بدان معناست که ۲۰۰ میلیارد سیاره حیات هوشمند دارند. نه تنها ما در کیهان تنها هستیم، بلکه امکان حیات هوشمند فراتر از زمین بسیار زیاد است.

احتمالاً فاصله‌ها برای ما برای مواجهه با چنین زندگی بسیار زیاد است، اگرچه طرفداران یوفوها دوست دارند گفتگو را ادامه دهند. این سیارات چگونه کاشته شدند؟ سلول های زنده از کجا می آیند؟ آیا ۲۰۰ میلیارد سیاره ای که حیات هوشمند را در خود جای داده می تواند بیشتر از کار دستی یک نیروی شگفت انگیز باشد؟

چه کسی آن را ایجاد کرد؟

این تصور که یک موجود عالی یا الهی واقعاً ده ها هزار سال پیش، یا ۲۰۰۰ سال پیش، یا هفته گذشته بر روی زمین ظاهر شده است، و اینکه به طور مستقیم و خانوادگی به خدا مربوط است، حداقل وقتی وجود او را در نظر بگیرید، خلقت است. . مکث ۲۰۰ میلیارد سیاره دیگر حیات هوشمند دارند.

اندازه غیرقابل درک جهان خود این ایده را تایید می کند که همه چیز توسط یک موجود الهی حرکت می کند. به سادگی نمی توان به اندازه کافی تصادفی در زندگی و وجود ما وجود داشت که نتیجه گرفت که همه چیز به طور تصادفی در طی میلیاردها سال اتفاق افتاده است.

در نقطه شروع، از کوچکترین ذرات جهان، تا خود جهان، تا تعداد جهان ها، اگر وجود داشته باشد – دست خدا همه را لمس می کند. چگونه می تواند راه دیگری باشد؟

ذره برای بدن مستقیم سیم صحیح را گزارش دهید من دوست دارم نظرات شما را در بخش نظرات بشنوم.

پست های بیشتر یکشنبه را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.