آیا حباب وام خودرو در آمریکا می ترکد؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


اوه بوی ماشین نو میده چه کسی دوست ندارد برای اولین بار با آن ماشین جدید رانندگی کند؟ اما این روزها قطعا برای شما هزینه خواهد داشت. بسیاری از تحلیلگران به بازار اعتبار وام خودرو نگاه می کنند و زنگ خطری را در مورد حباب در انتظار ترکیدن به صدا در می آورند.

آیا حباب وام خودرو آمریکا در حال ترکیدن است؟

نگاهی به بازار اعتبار وام خودرو و دستمزدها (توانایی پرداخت) ممکن است به ما پاسخ دهد. دوره ای کمتر از سه ماهه اول سال ۲۰۰۸ را در نظر بگیرید، زمانی که کل اعتبار وام خودرو حدود ۸۰۰ میلیارد دلار بود که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به حدود ۱.۳۳ تریلیون دلار افزایش یافت – یا حدود ۶۵ درصد افزایش. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

وام های خودروی ایالات متحده در سه ماهه اول 2022

سطح اعتبار وام خودرو را با میانگین درآمد ساعتی (که برای تورم تعدیل نشده است) افرادی که وام خودرو را پرداخت می کنند، مقایسه کنید. فرض کنید بازه زمانی مشابه در سه ماهه اول سال ۲۰۰۸ ۲۱ دلار بود و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به حدود ۳۲ دلار در ساعت افزایش یافت – یا حدود ۵۰%. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

دستمزد ایالات متحده 06-2022

بنابراین، با کنار هم قرار دادن نمودارها، حدود ۶۵ درصد افزایش اعتبار وام خودرو در مقابل حدود ۵۰ درصد افزایش دستمزد داریم. کمی کف آلود است، بنابراین برخی از حباب ها ممکن است، اما ممکن است آنقدرها هم چشمگیر نباشد.

اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت. در اینجا تجزیه و تحلیل زیر از شکایت شما آورده شده است.

 • در ۳۰ سال گذشته هرگز زمان بدتری برای خرید خودرو وجود نداشته است. در یک بازه زمانی دو ساله، خودروها از بزرگترین دارایی مصرف‌کننده به عملکرد بهتر از بیشتر سبد ما تبدیل شده‌اند.
 • برای درک بهتر هیجان بازار خودرو، اجازه دهید با عددی که همه می دانیم شروع کنیم: ۹.۱% (CPI برای ژوئن). خودروهای نو و دست دوم بخش بزرگی از آن هستند. نسبت به سال قبل، خودروهای نو ۱۱ درصد و خودروهای فرسوده ۷.۳ درصد افزایش داشته است. اما درصدها کار خوبی برای ترسیم کل تصویر ندارند، بنابراین اعداد خام در اینجا آمده است: ۲ سال پیش: میانگین ماشین جدید: ۳۸k، متوسط ​​ماشین استفاده شده: ۲۰k. پس در مورد ۲۰۲۲ چطور؟ میانگین خودروی جدید: ۵۰ هزار (+۲۴%) و متوسط ​​ماشین کارکرده: ۳۱ هزار (+۳۵%).
 • کمبود عرضه همراه با نرخ های واقعی ۰ درصد باعث شده است که بسیاری از مردم شروع به خرید هر وسیله نقلیه ای کنند که متناسب با “بودجه” آنها باشد. چرا باید مسئولانه یک خودروی ۳۰ هزار تومانی بخرید در حالی که می توانید یک کامیون ۱۰۰ هزار نفری بیمار را در ۸۴ ماه (۷ سال) با ۰ درصد تامین مالی کنید؟ یعنی پولش مجانیه
 • تاجران این را دیدند و شروع به افزایش و افزایش شرایط وام کردند. او به مشتریان می گوید: «فقط ۹۰۰ دلار در ماه». میانگین مدت وام الان؟ هفتاد و دو ماه – حدود ۳۳ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۰ (۴۸ ماه).
 • اگر سود به سرعت افزایش یابد چه؟ تصور کنید برای وام ۷ ساله خودرو ۷ تا ۸ درصد سود پرداخت کنید و این قسمت ترسناک است. مردم به معنای واقعی کلمه صدها دلار در ماه فقط برای ماشین خود پرداخت می کنند.
 • شروع اعتدال در بازار خودرو زشت است. معمولا اکثر خودروها از منحنی نمایی معکوس پیروی می کنند و اکثریت قریب به اتفاق خودروها در ۱-۳ سال اول ارزش خود را از دست می دهند. از سال ۲۰۲۰ اینطور نبوده است و به نظر می رسد ما آن را فراموش کرده ایم.
 • در نهایت، اتومبیل ها دوباره مانند همیشه شروع به سقوط خواهند کرد. و حدس بزنید چه؟ چه کسی یک ماشین دست دوم را با ۴۰٪ حق بیمه خرید؟ آنها اکنون به شدت زیر آب روی ماشینی هستند که ۷ سال روی آن سرمایه گذاری کرده اند.
 • علاوه بر این، با تورم روزانه خوب قدیمی، اخراج کارکنان و رکود بالقوه، شما دستورالعملی برای فاجعه در بازار خودرو دارید.
 • شرط این است که شاهد حجم زیادی از مخازن خودرو و در نتیجه هسته اصلی بازار خودرو باشیم. بنابراین فکر این است که، مگر اینکه کاملاً به یک ماشین نیاز دارید، سعی کنید برای مدتی از آن اجتناب کنید.

ملاحظات دیگر می تواند به شرح زیر باشد.

 • خودروها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و بنابراین می توان مدت طولانی تری در اختیار داشت – نمودار را اینجا ببینید.
 • شکی نیست که میانگین حق بیمه ماهیانه خودرو در حال افزایش است – نمودار را اینجا ببینید.
 • تلاش دولت برای خودروهای الکتریکی و هیبریدی، خریداران را به سمت فناوری‌های ارزان‌تر سوق می‌دهد.
 • مشکلات زنجیره تامین ممکن است عرضه را پایین و قیمت ها را بالا نگه دارد.

بنابراین، آیا سیل خودروهای فراخوان شده بازار خودروهای فرسوده را فرا گرفته است؟ آیا الان یکی از بدترین زمان ها برای خرید ماشین است؟

بار دیگر بازار خودرو بدون شک کف آلود است و رکودی اجتناب ناپذیر است. اما این ممکن است کوتاه مدت باشد. ممکن است به دیدگاه شما نسبت به کاری که فدرال رزرو انجام می دهد بستگی داشته باشد. اگر فدرال رزرو جدی باشد و واقعاً بخواهد تورم را از بین ببرد، نرخ بهره بالا می ماند و دستمزدها کاهش می یابد – حباب اعتبار خودرو خواهد ترکید و این یک فاجعه قریب الوقوع برای صاحبان خودرو خواهد بود. این برای خریداران خودروهای نو و دست دوم عالی خواهد بود.

اما، اگر فدرال رزرو حرکت کند (در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲) و شروع به کاهش نرخ بهره و پمپاژ پول بیشتر به اقتصاد برای جلوگیری از رکود کند، قیمت خودرو ممکن است دوباره جهش کند و صاحبان خودروهای مضطرب و اعتبارات وام خودرو به این موضوع برسند. نجات. نتایج می‌تواند حباب بزرگ‌تری باشد که فاجعه‌ای در راه است.

نظر خود را در مورد بازار خودرو و بازار اعتبار وام خودرو به ما بگویید. آیا او در یک حباب آماده ترکیدن است؟

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.