آیا فناوری شما ایمن است؟ در اینجا لیستی از ۱۰ حمله برتر و نحوه محافظت از خود آورده شده است


حمله سایبری تلاشی عمدی توسط یک فرد یا سازمان برای به خطر انداختن بدخواهانه داده های شخص یا سازمان دیگری است. بر اساس گزارش سالانه امنیت سایبری سیسکو، مجرمان سایبری هدف از بین بردن داده ها را دارند. انگیزه های زیادی برای هکرها وجود دارد تا حملات سایبری را انجام دهند که به اخاذی، سود اقتصادی و فعالیت سیاسی نیاز دارد. با بدتر شدن وضعیت، در اینجا ۱۰ روش برتر برای محافظت از خود و محافظت مؤثر از کسب و کارتان در برابر حملات سایبری آورده شده است:

 1. آموزش کارکنان خود:

رایج ترین راه دسترسی مجرمان سایبری به داده های شما از طریق کارمندان است. مجرمان سایبری هویت های جعلی را جعل می کنند و اطلاعات شخصی یا دسترسی به فایل های خاص را از طریق ایمیل درخواست می کنند. کارمندان قبل از اینکه به آنها اجازه دسترسی به اطلاعات محرمانه را بدهند باید موارد زیر را بررسی کنند:

 • قبل از باز کردن لینک ها آنها را بررسی کنید
 • آدرس های ایمیل را از ایمیل های دریافتی بررسی کنید
 • قبل از به اشتراک گذاشتن هرگونه اطلاعات حساس، از عقل سلیم استفاده کنید و درخواست را ارزیابی کنید

موثرترین راه برای جلوگیری از موارد فوق، آموزش صحیح پیشگیری از حملات سایبری است. برای جلوگیری از ناراحتی آموزش شخصی برای هر کارمند در مورد امنیت سایبری، می توانید گزینه ساده تری را انتخاب کرده و در دوره های آنلاین ثبت نام کنید. با افزایش در دسترس بودن دوره های آنلاین، دوره های خوب بیش از پیش دست نیافتنی می شوند. داوطلبان می توانند با برنامه آنلاین امنیت سایبری MBA، راهنمای جامع شما در مورد آخرین تهدیدات امنیت سایبری و اقدامات پیشگیرانه برای مقابله موثر با آنها مشورت کنند.

 1. نرم افزار و سیستم خود را به روز نگه دارید:

نسخه های قدیمی سیستم عامل و نرم افزار، سیستم را در برابر تهدیدات و حملات سایبری آسیب پذیر می کند. مجرمان سایبری از این اطلاعات سوء استفاده می کنند و می توانند به سیستم شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین سیستم خود را به آخرین نسخه ویندوز، سیستم عامل مک، لینوکس، اوبونتو و غیره ارتقا دهید. غول‌های فناوری مانند مایکروسافت به انتشار به‌روزرسانی‌ها و نسخه‌های جدید ویندوز ادامه می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که حملات سایبری به حداقل می‌رسد. حرکت هوشمندانه این است که سیستم های خود را به روز نگه دارید.

 1. اطمینان حاصل کنید که نقطه پایانی محافظت شده است:

نقطه پایانی از شبکه های متصل از راه دور به دستگاه ها محافظت می کند. دستگاه های تلفن همراه، لپ تاپ ها و تبلت های متصل به شبکه های شرکتی به تهدیدات دسترسی دارند. این مسیرها باید با نرم افزار حفاظت نقطه پایانی محافظت شوند.

 1. فایروال را نصب کنید:

نصب فایروال باید اولویت اصلی شما در این دوره از نقض پیچیده داده ها باشد و فرآیندهای جدیدی هر روز در حال ظهور هستند. فایروال از حمله سایبری توسط یک مجرم سایبری جلوگیری می کند و ممکن است در راه آن متوقف شود. فایروال یک مانع بین یک شبکه داخلی خصوصی و اینترنت عمومی است.

 1. از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید:

شما باید یک نسخه پشتیبان از مهم ترین داده های خود به عنوان ذخیره سازی در درایو فلش، هارد اکسترنال یا سایر راه حل های مبتنی بر ابر مانند Dropbox، Google Drive و غیره داشته باشید. اگر یک سازمان تجاری بزرگ را اداره می کنید، می توانید طرح های شرکتی ممتاز را نیز خریداری کنید. اگر قبل از وقوع فاجعه از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، در زمان و هزینه شما صرفه جویی زیادی خواهد کرد.

 1. کنترل دسترسی به سیستم های خود:

حملات سایبری می تواند فیزیکی نیز باشد. به سادگی می تواند یک فلش مملو از بدافزار و نرم افزارهای جاسوسی را وصل کند و کل سیستم شما را آلوده کند. همچنین، در برخی موارد، دسترسی به یک سیستم شخص ثالث راه دور را فراهم کنید. نصب یک سیستم امنیتی در محل برای نظارت بر دسترسی پرسنل توصیه می شود.

 1. امنیت وای فای:

چه کسی در سال ۲۰۲۲ دستگاه متصل به وای فای نخواهد داشت؟ Wi-Fi یک راه عالی برای مجرمان سایبری است تا به شبکه شما دسترسی پیدا کنند و سیستم شما را هک کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، باید وای فای خود را ایمن کنید و روترهایی با ویژگی های امنیتی در تنظیم کننده نصب کنید. این روترها دارای ویژگی های بسیاری و همچنین آخرین ویژگی های امنیتی و استانداردهای پیشرفته Wi-Fi6 هستند.

 1. حساب های شخصی کارکنان:

هر کارمند باید اعتبار ورود به سیستم خود را برای هر برنامه داشته باشد. داشتن اعتبار ورود یکسان برای همه کاربران می تواند عواقب امنیتی جدی داشته باشد. هر کاربر باید اعتبار منحصر به فرد خود را تنظیم کند، که امنیت بیشتری خواهد داشت و قابلیت استفاده را بهبود می بخشد.

 1. مدیریت دسترسی:

کارمندان می توانند نرم افزار خاصی را روی سیستم شما نصب کنند که می تواند سیستم شما را در معرض خطر قرار دهد. برای مدیریت حقوق سرپرست، دسترسی به داده های خاصی را در شبکه خود محدود کرده و برنامه های نامعتبر را نصب کنید. این امپراتوری شماست، بنابراین وظیفه شما جلوگیری از تهدیدات امنیت سایبری است.

 1. رمزهای عبور:

داشتن رمزهای عبور یکسان برای هر برنامه ای که استفاده می کنید ممکن است بدترین اشتباهی باشد که می توانید در محافظت در برابر حملات سایبری مرتکب شوید. مطمئن شوید که برای هر برنامه ای که استفاده می کنید رمزهای عبور منحصر به فرد انتخاب کنید. با این حال، اکنون ممکن است فکر کنید که به خاطر سپردن تعداد زیادی رمز عبور منحصر به فرد می تواند دلهره آور باشد. این هدف مدیران رمز عبور است.

کمترین

پیچیدگی و تنوع حملات سایبری هر روز افزایش می یابد و هر کدام برای یک هدف مخرب طراحی می شوند. مطمئن شوید که یک مجموعه آنتی ویروس درجه یک نصب کرده اید تا از آخرین بدافزارها، نرم افزارهای جاسوسی و تهدیدات امنیت سایبری دور بمانید. اقدامات امنیتی خوب و بهداشت اولیه IT نیز در به حداقل رساندن حملات خوب است. نکات بالا به کسب و کار شما کمک می کند تا در برابر تهدیدات و حملات امنیت سایبری مدرن پیشرفت کند.