آیا می دانستید که G7 به تازگی ملاقات کرد؟ این گروه چقدر مرتبط است؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


اگر اخبار این هفته را از دست دادید، یکی دیگر از آن جلسات بین المللی “بزرگ” این هفته وجود داشت. رهبران برخی از ثروتمندترین دموکراسی های جهان در کوه های آلپ باواریا، جایی که چهل و هشتمین اجلاس سران گروه هفت از ۲۶ ژوئن تا ۲۸ ژوئن برگزار شد، گرد هم آمدند.

این اجلاس روز یکشنبه با مجموعه‌ای از نشست‌های دوجانبه آغاز شد و پیش از آن که رهبران اتحادیه روز دوشنبه به طور مشترک درباره مبرم‌ترین مسائل جهان گفتگو کنند. اینها شامل حمله روسیه به اوکراین، افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی، ویروس کووید-۱۹، اقتصاد جهانی و بحران آب و هوا در زمانی است که کمبود چالش‌های جهانی وجود ندارد. خلاصه ای از پوشش رسانه ای کلیدی نشست G7 را در زیر ببینید.

دستاوردهای گروه هفت؟

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا و جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، به شیوه‌ای دیپلماتیک واقعی، عکس‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را مسخره کردند. “مزخرفات سازمان یافته… به نظر می رسد آنها پس از گوزن از خواب بیدار شده اند.” منتقدان از رهبران G7 انتقاد کردند که “برای عکس می نشینند و سعی می کنند بدون کراوات شیک و مدرن به نظر برسند”.

در بالا، تعداد زیادی از رسانه ها از رویدادهای اجلاس G7 خبر دادند. در مورد نتایج واقعی چطور؟ بیانیه مطبوعاتی رهبران G7 را ببینید – اینجا را کلیک کنید. برای خواننده‌ای که نمی‌خواهد همه آن را بخواند، در اینجا نسخه خلاصه اجرایی بیانیه G7 “Talk on the Street” است.

  • از اوکراین به هر قیمتی حمایت کنید.
  • پوتین بد است، خیلی بد است.
  • ارسال پول و سلاح بیشتر به اوکراین.
  • تورم بد است
  • تغییرات آب و هوایی بد است
  • یک طرح زیرساختی پنج ساله ۶۰۰ میلیارد دلاری برای مقابله با چین – و آیا اعضا آن را به چالش خواهند کشید؟
  • ساخت کارخانه های واکسن برای همه گیری های جدید – آنها چه می سازند؟
  • بله، همه این چیزها نیز “بیدار شوید”.

به هر حال، یک گروه ۷ نفری دیگر عبور کردند – اکثر آنها متوجه نشدند. در حالی که گروه هفت، همانطور که رسما G7 نامیده می شود، همچنان مدعی نقش رهبری جهانی است، کارشناسان اهمیت این بلوک را در پس زمینه اقتصاد جهانی به سرعت در حال توسعه زیر سوال می برند.

در سال ۲۰۱۸، جیم اونیل و آلسیو ترزی نوشتند که جی ۷، “در شکل کنونی خود، دیگر دلیلی برای وجود ندارد و باید با گروهی از کشورها که نماینده تری هستند جایگزین شود.” آنها خواستار بازنگری در G7 شدند که جایگزین آلمان، فرانسه و ایتالیا با یک نماینده مشترک برای منطقه یورو شود، کانادا را با برزیل جایگزین کند، و مهمتر از همه چین و هند را از نظر اقتصادی و جمعیتی بدون اضافه کردن کرسی، و بیشتر برای به دست آوردن نمایندگان بیشتر اضافه کند. روی میز

کشورهای G7 اکنون ۴۳ درصد از اقتصاد جهانی را در اختیار دارند که نسبت به سه دهه قبل ۷۰ درصد کاهش یافته است. بر اساس آخرین برآوردهای جمعیتی صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA)، این بلوک کمتر از ۱۰ درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد. با وجود این اعداد، طرفداران G7 معتقدند این ترکیب هنوز هم ارزش دارد. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

G7 Relevance 2022 مجموعه

از نظر قدرت نظامی، بدون ایالات متحده، G7 ناچیز است. ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ با اختصاص ۸۰۱ میلیارد دلار به ارتش در میان کشورهایی که بیشترین هزینه نظامی را داشتند، رتبه اول را به خود اختصاص داد. که ۳۸ درصد کل بود هزینه های نظامی در سطح جهانی در آن سال، که بالغ بر ۲.۱ تریلیون دلار آمریکا بود. این را در نمودار زیر ببینید و بیشتر بدانید اینجا.

هزینه های نظامی بر اساس کشور 2021

اگرچه مناظر کوه های آلپ باواریا خیره کننده بود، اما نشست G7 خیره کننده بود. تعداد کمی از افراد مقداری پول «پیوند» به دست خواهند آورد، اما عموم مردم سود کمی از نتایج خواهند دید. اگر از مردم پرسیده شود، بیشتر آنها حتی نمی دانند که این اتفاق افتاده است. یک گسست بزرگ بین رهبران جهان و جمعیت آنها وجود دارد.

آیا G7 مرتبط است؟ از نظر جمعیتی، G7 خیلی «شامل» نیست. از نظر قدرت اقتصادی و نظامی – همه چیز مربوط به ایالات متحده است. منطقی است که سؤال شود آیا این جلسات مرتبط هستند، اگرچه فرض بر این است که حفظ روابط همیشه ایده خوبی است.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.