آیا واقعیت های اقتصادی به تسلط جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای تبدیل خواهد شد؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


تغییر در نحوه رأی جمهوری خواهان آمریکایی به تسلط بر انتخابات میان دوره ای نوامبر ممکن است به امنیت مجلس نمایندگان و سنا کمک کند.

بر اساس گزارش اداره آمار کار، شاخص قیمت مصرف کننده – که تغییرات ماهانه در قیمت های پرداخت شده توسط مصرف کنندگان آمریکایی را اندازه گیری می کند – در سال منتهی به ژوئن ۹.۱ درصد افزایش یافت که بزرگترین جهش از نوامبر ۱۹۸۱ است.

به طور عملی، قیمت مواد غذایی در ۱۲ ماه گذشته ۱۰.۴ درصد در اعداد تعدیل نشده افزایش یافته است. در حالی که قیمت گاز و برق به ترتیب ۵۹.۹ درصد و ۱۳.۷ درصد افزایش یافت. قیمت انرژی نیز ۴۱.۶ درصد افزایش یافت. علاوه بر این، هزینه های مراقبت های بهداشتی با افزایش ۱.۹ درصدی در خدمات دندانپزشکی ۰.۷ درصد افزایش یافت که بزرگترین افزایش ماهانه از سال ۱۹۹۵ است.

به عنوان ضربه دیگر، تورم تولیدکننده که قیمت کالاهای تولید شده توسط شرکت های تولیدی را اندازه گیری می کند، ۱۱.۳ درصد افزایش یافت. افزایش هزینه‌های کارفرما همچنان بر استخدام، عرضه و تقاضای نیروی کار فشار می‌آورد که در حال حاضر نشانه‌هایی از کندی را نشان می‌دهند.

جای تعجب نیست که دولت بایدن با وجود تورم بالا قبل از شروع درگیری در فوریه، انگشت اتهام را به سوی تجاوز روسیه به اوکراین نشانه رفته است.

علاوه بر این، پس از جو بایدن زنگ زدن جف بزوس، مدیر عامل، رئیس سابق و مدیرعامل آمازون، در مورد کاهش قیمت توسط دارندگان پمپ بنزین. محکوم شد رئیس‌جمهور کنونی آن را به‌عنوان «یک جهت‌گیری اشتباه مستقیم یا یک سوءتفاهم عمیق از پویایی‌های اساسی بازار» می‌خواند.

می توان گفت، هر دو.

فدرال رزرو آمریکا چه کرد؟

فدرال رزرو آمریکا من اوردم نرخ بهره ۰.۷۵ واحد درصد بود که بزرگترین افزایش از سال ۱۹۹۴ پس از افزایش نرخ تورم در ماه قبل از حد انتظار بود. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو طی یک کنفرانس مطبوعاتی، این را گفت می گوید:

بدیهی است که افزایش ۷۵ واحد پایه امروز فوق‌العاده بزرگ است و من انتظار ندارم که حرکت‌هایی با این بزرگی رایج باشد. از دیدگاه امروز، افزایش ۵۰ واحد پایه یا ۷۵ واحد پایه در جلسه بعدی ما محتمل است.

پاول در ادامه با بیان اینکه سیستم بانک مرکزی “مشکلات ناشی از تورم بالا” را درک می کند، افزود:

ما بسیار متعهد به کوچک شدن هستیم و به سرعت این کار را انجام می دهیم. ما ابزار و عزم را برای بازگرداندن ثبات قیمت‌ها از طرف خانواده‌ها و شرکت‌های آمریکایی داریم.»

خوب، رئیس فدرال رزرو فقط باید موارد فوق را می گفت وگرنه او گوشه گیر و نادیده انگاشته می شود – انتظار بسیار خوبی برای سیستمی که بسیاری از آمریکایی ها به آن اعتماد ندارند و در حال حاضر در حال بررسی آن هستند. او باید رویکرد تهاجمی تری برای مقابله با تورم داشته باشد. شامل ۵۰ درصد از نسل Z مورد بررسی و بیش از ۷۰ درصد از بیبی بومرها در یک نظرسنجی اخیر.

علاوه بر این، بدهی ملی از ژانویه ۲۰۲۰ با ۷.۳ تریلیون دلار به ۳۰.۵ تریلیون دلار افزایش یافته است. فدرال رزرو با افزایش سهم خود از خزانه داری ایالات متحده به رکورد ۵.۷ تریلیون دلار، حدود ۵۰ درصد (۳.۴ تریلیون دلار) درآمد کسب کرده است. در نتیجه، عرضه پول M2 که میزان پول در اقتصاد ایالات متحده را اندازه گیری می کند، ۴۱ درصد (۶.۴ تریلیون دلار) افزایش یافت و به ۲۱.۷۵ تریلیون دلار رسید. به عبارت دیگر، بیش از ۹۰ درصد از هر دلار بدهی جدید با چاپ آن دلار پرداخت شد.

بقیه ایده های آمریکا در مورد فعالیت اقتصادی این کشور چیست؟

Economist/YouGov در اوایل ژوئیه از ۱۵۰۰ بزرگسال آمریکایی نظرسنجی کرد و دریافت که ۵۸ درصد می گویند که آمریکا در حال حاضر در رکود به سر می برد، علیرغم اینکه (جای تعجب نیست) دولت بایدن در ژوئن گذشته اعلام کرد که رکود در سال جاری «حتمی» است. “قیمت کالاها و خدماتی که خریداری می کنید” بهترین شاخص رکود است و ۵۷ درصد می گویند که اثرات تورم را در زندگی خود بسیار احساس کرده اند.

با نزدیک شدن به وضعیت اقتصاد و انتخابات میان دوره ای نوامبر، مردم آمریکا فرصتی برای ثبت تایید (یا ناامیدی) خود خواهند داشت و جالب است که ببینیم آیا دموکرات ها در کنگره اکثریت کمی در مجلس نمایندگان دارند یا خیر. و سنا

در مصاحبه با فاکس نیوز دیجیتالکوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواهان، استدلال کرده است که مسائل مهم نگران کننده، از جمله تورم، استقلال انرژی، مهاجرت و جرم و جنایت، آمریکایی ها را وادار می کند که به “حزب بزرگ قدیمی” یا جمهوری خواه رای دهند.

بر اساس گزارش RealClearPolitics، جمهوری خواهان همچنان با ۱.۹ درصد پیشتاز نظرسنجی های کنگره ملی هستند. علاوه بر این، به طور متوسط، حزبی که کاخ سفید را در اختیار دارد، معمولاً ۳۰ کرسی مجلس و سه کرسی سنا را در طول انتخابات میان دوره ای از دست می دهد.

در واقع، طبق گزارش آسوشیتدپرس، ۱.۷ میلیون آمریکایی در ۱۲ ماه گذشته احزاب سیاسی خود را تغییر داده اند و بیش از یک میلیون نیز وابستگی های سیاسی خود را به حزب جمهوری خواه تغییر داده اند.

به عبارت دیگر، جمهوری خواهان امسال شانس خوبی برای بازپس گیری مجلس نمایندگان و سنا دارند. با این حال، نسبت رقبای جمهوری خواه که خود را به عنوان میهن پرست «اول آمریکا» در مقابل جمهوری خواهان تنها از نظر نام می بینند (در حالی که مخفیانه با همتایان دموکرات خود پشت درهای بسته تبانی می کنند) به تحلیلی کاملاً متفاوت نیاز دارد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.