ابوالحسن بنیصادر ، نخستین رئیس جمهور ایران پس از انقلاب 1979 ، در سال 1988 درگذشت.

ابوالحسن بنیصادر ، نخستین رئیس جمهور ایران پس از انقلاب 1979 ، در سال 1988 درگذشت.تهران ، ایران – اولین رئیس جمهور ایران از زمان انقلاب اسلامی 1979 ، ابوالحسن بنیصدر ، از طرح استیضاح برای به چالش کشیدن قدرت روحانیت در حالی که ملت به دین سالاری تبدیل شده است ، فرار کرده است و اولین رئیس جمهور ایران نیز شنبه فرار کرد. او 88 سال داشت.

بانیصدر در میان دریایی از روحانیون شیعه که لباس سیاه پوشیده بودند ، به دلیل لباس غربی و سابقه فرانسوی خود برجسته بود و حدود 15 سال قبل از اولین رئیس جمهور ایران به ژان پل ساتره فیلسوف اعتقاد داشت. اتفاق افتاده است.

همانطور که روحانی ملی به دنبال ایجاد اقتصادی به سبک سوسیالیستی در ایران بود ، این تغییرات او را بر اساس اعتقاد قوی شیعه که توسط روحانی پدرش القا شد ، منزوی کرد.

سفارت آمریکا تسلط خود را بر دولت ، که هرگز کنترل خود را بر رویدادهایی مانند بحران گروگانگیری و حمله عراق به عراق تثبیت نکرده است ، واگذار نخواهد کرد.

قدرت واقعی توسط رهبر معظم انقلاب آیت الله روح الله خمینی ، که به عنوان برده در بنیسادر فرانسه کار می کرد و در میانه انقلاب به تهران بازگشت ، محکم عمل می کرد. با این حال ، او اذعان کرد که تعداد آنها برای شکست بانرجی ، که 16 ماه در قدرت بود ، کافی نبود و به پاریس گریخت.

بنی زادر بعداً در مورد خمینی گفت: “من مانند یک بچه کوچک هستم که می بینم پدرم به آرامی الکلی می شود.” “این بار این دارو قدرت بود.”

خانواده بانیصدر روز شنبه در بیانیه ای اعلام کردند که وی پس از یک بیماری طولانی در بیمارستان پاریس درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *