ادامه اشباع فضای اداری – تغییر ساختاری در اقتصاد؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


اخیرا در سیم صحیح را گزارش دهیدگفتیم: «آیا مصرف بنزین نشان‌دهنده یک رکود اقتصادی و مهمتر از آن یک رکود ساختاری است؟» این یک نقطه داده در اقتصاد بود، و در حالی که این ممکن است شواهدی از رکود باشد، موضوع مهمتر ممکن است مشکل ساختاری باشد که در بلندمدت در اقتصاد ایجاد شده است.

ما باید همان مسائل مربوط به فضای اداری انبوه را که در حال حاضر در آمریکا می بینیم، زیر سوال ببریم.

اشغال، محرک اقتصاد محلی است. اما فضای اداری زیادی وجود دارد. به دلایل واضح، در آغاز “همه گیری” کووید، نرخ اشغال دفاتر کاهش یافت. امروز، آنها بین یک سوم تا یک دوم از نرخ اشغال قبل از همه گیری بهبود یافته اند. آن را در نمودار زیر برای چندین بازار عمده شهرهای ایالات متحده تماشا کنید و در اینجا بیشتر بدانید.

فضای اداری بیش از حدیک فضای اداری جدید چطور؟ طبق گزارش CommercialEdge، در سراسر کشور، ۱۵۱.۷ میلیون فوت مربع فضای اداری جدید در چند سال آینده در دست ساخت است. با این حال، انتظارات امسال ممکن است محقق نشود و انتظارات برای فضای اداری جدید در چند سال آینده رو به کاهش است. این را در نمودار زیر ببینید.

منتظر فضای اداری جدید باشید

«همه‌گیری» کووید می‌تواند برخی از عملکرد ضعیف تقاضا برای فضای اداری را توضیح دهد. از زمان کووید، پدیده کار از خانه روی استروئیدها گذاشته شده است تا از انتشار ویروس جلوگیری شود و از تعطیلی که کار را متوقف می کند فرار کند. نمودار زیر را ببینید که این پدیده را توصیف می کند.

سهم آمریکایی هایی که از راه دور کار می کنند

با این حال، به گفته NBC، داده‌های جدید نشان می‌دهد که نسبت افرادی که به دلیل کووید-۱۹ از خانه کار می‌کنند برای اولین بار در بیش از دو سال گذشته به زیر ۱۰ درصد رسیده است. به عنوان مثال، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت خودروهای الکتریکی تسلا، به کارگران خود گفته است که همه آنها باید به دفتر بازگردند و به کار از راه دور پایان دهند. بنابراین، تعداد کارگرانی که در خانه کار می کنند تأثیر چندانی بر مازاد فضای اداری ندارد.

پس از این همه اطلاعات چه چیزی را می توانیم فرض کنیم؟ موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و تضعیف انتظارات تولید ناخالص داخلی، بازار فضای اداری و اقتصاد عمومی در حال صاف شدن هستند، که نشان می دهد رونق پس از کووید به پایان رسیده است و ممکن است هر دو کند شوند.
  • با وجود پدیده کار از خانه، تقاضا برای فضای اداری در بسیاری از بازارهای ملی پس از کووید به سختی ۵۰ درصد بهبود یافته است. فضای اداری جدیدی که در چند سال آینده آنلاین خواهد شد در حال کوچک شدن است. این یک تغییر ساختاری منفی بزرگ در اقتصاد است که ممکن است سال ها طول بکشد تا از آن بهبود یابد.

موافق یا مخالف، حجم انبوه فضای اداری شواهد دیگری است که نشان می‌دهد بازنشانی عمده اکنون به طور کامل در حال انجام است.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.