ارتباط بحرین با شرکت های بزرگ ICT به دستیابی به اهداف ملی کمک می کند – اخبار


یک کارشناس گفت: همکاری بحرین با موسسات پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله مایکروسافت نقشی محوری در دستیابی به اهداف ملی و حمایت از تحول دیجیتال ایفا کرد.

تجدید همکاری استراتژیک با مایکروسافت به تسهیل گذار کشور به عصر دیجیتال و افزایش تلاش ها برای حفظ تداوم ارائه خدمات با همان کارایی و کیفیت و در عین حال بهبود رشد اقتصادی و زندگی شهروندان و ساکنان بحرین کمک می کند. محمد علی القاید، مدیر اجرایی اداره اطلاعات و دولت الکترونیک در بحرین.

بحرین پیشگام تحول دیجیتال در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است. پادشاهی همیشه اولین کشوری است که فناوری پیشرفته و خدمات رایانش ابری را پذیرفته است. این امر منجر به حمایت از کار دولت و افزایش کیفیت و خروجی آن شده است و آن را قادر می سازد از مزایای بسیاری که فناوری فراهم می کند استفاده کند و دامنه وسیعی برای حمایت از تلاش های پادشاهی در تحول دیجیتال و توسعه تجارت ارائه شده در زمینه های مختلف فراهم شده است. و مایکروسافت در مورد آخرین نوآوری ها با مشارکت مدیران ارشد فناوری اطلاعات و مدیران اجرایی نماینده سازمان های مختلف دولتی در بحرین.

ویژگی های جدید

وی بیان کرد: این رویداد فرصت مهمی برای نمایش توانمندی های جدید به دست آمده از این مشارکت است.

این کارگاه در چارچوب تجدید همکاری استراتژیک اخیر بین دولت بحرین به نمایندگی از اداره اطلاعات و دولت الکترونیک و مایکروسافت برای حمایت از تلاش‌های ملی و تسریع سرعت تحول دیجیتال در پادشاهی برگزار می‌شود.

در جریان این رویداد، رهبر جزئیات همکاری بین دولت بحرین و مایکروسافت را به اشتراک گذاشت. وی گفت: این امر به بهبود خدمات از طریق استفاده از فناوری اطلاعات از طریق استفاده آسان و روان از فناوری و همچنین ارائه بسته ای از برنامه های آموزشی کمک می کند. کارگاه های آموزشی برای کارکنان سازمان های دولتی نیز به اصلاح و توسعه شایستگی های ملی در بخش فناوری در دولت کمک می کند.

پتانسیل بی سابقه

شیخ سیف بن هلال الحسنی، مدیر کل مایکروسافت در بحرین و عمان، گفت: مایکروسافت همواره متعهد به انجام تعهدات خود در زمینه ترویج استفاده پادشاهی از تجهیزات پیشرفته در چارچوب روابط تثبیت شده خود با دولت بحرین است. فن آوری ها و تحریک راه اندازی ابتکارات و پروژه های نوآورانه.

حرکت برای گسترش این مشارکت در راستای این تلاش‌ها است، زیرا می‌دانیم که فناوری‌های پیشرفته مانند محاسبات ابری، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا پتانسیل بی‌سابقه‌ای را ارائه می‌دهند و راه‌های جدیدی را برای رشد اقتصادی و ارائه خدمات پیشرفته باز می‌کنند. ما مشتاقانه منتظریم تا نقش خود را در این مشارکت برای حمایت از دولت برای استفاده از این فرصت ها ایفا کنیم.»

در طول این کارگاه، سازمان اطلاعات و دولت الکترونیک جزئیات قرارداد با مایکروسافت را بررسی کرد، جایی که مکانیسم تدارکات و بهترین روش‌ها را که تضمین کننده بهره‌مندی کامل از مزایای قرارداد برای سازمان‌های دولتی است، روشن کرد.

مدیر نقطه پایانی

علاوه بر برجسته کردن تلاش ها و حمایت تیم خود برای اطمینان از تداوم کسب و کار و استفاده حداکثری از خدمات ارائه شده، این مرجع همچنین تجربه خود را با سرویس محاسبات ابری End Point Manager (Intune) که بهترین شیوه های مدیریت کاربر پیشرو را ارائه می دهد، بررسی کرد. دستگاه‌هایی از رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند برای به‌روزرسانی‌ها و بهبودهای لازم در سیستم‌های عامل و برنامه‌ها.

این امر به نوبه خود به افزایش سطح حفاظت و امنیت و صرفه جویی در زمان و تلاش برای سازمان ها کمک می کند.

علاوه بر این، مایکروسافت خدمات ابری پیشرو خود مانند Azure، Azure Marketplace و Power Platform را به نمایش گذاشت که از دولت بحرین در ارائه خدمات به شهروندان خود، نوسازی زیرساخت ها و ارتقای امنیت رایانش ابری و استانداردهای انطباق حمایت می کنند. این شرکت همچنین توصیه هایی را در مورد بهترین شیوه ها و شیوه ها برای بهبود تجربه دیجیتال و ابداع مجدد روش ارائه خدمات به شهروندان و ساکنان ارائه کرد.

۸۰۰۰۰ مجوز کارمند

این توافقنامه شامل بیش از ۸۰۰۰۰ مجوز برای کارمندان ادارات دولتی و پشتیبانی فنی از سطوح دوم و سوم در طول روز و کارگاه های بسیاری است.

این قرارداد همچنین شامل فعال سازی خدمات رایانش ابری در بسته نرم افزاری مایکروسافت ۳۶۵، علاوه بر ایجاد بستری برای هر یک از طرفین است که شامل برنامه های کاربردی مجازی و نرم افزارهایی است که جریان عملیات را تسهیل می کند و سطح امنیت داده ها را افزایش می دهد.

حق چاپ ۲۰۲۲ گروه الهلال برای انتشار و بازاریابی ارائه شده توسط SyndiGate Media Inc. (Syndigate.info).