اروپا در لبه پرتگاه – آیا آمریکا می خواهد از آن پیروی کند؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


بسیاری در آمریکا، به ویژه چپ سوسیالیست، آنچه را که به اعتقاد آنها سرزمین عجایب اقتصادی و فرهنگی اروپاست، می بینند. اما قبل از اینکه بلیط خود را رزرو کنید و U-Haul خود را آپلود کنید، بیایید نگاهی به برخی از داده های اقتصادی اخیر در اتحادیه اروپا بیندازیم.

بر اساس داده های اولیه که اخیرا توسط یورواستات منتشر شد، تورم منطقه یورو در ماه ژوئن به رکورد جدیدی رسید. نرخ اصلی CPI در ژوئن به ۸.۶ درصد افزایش یافت که از ۸.۱ درصد در ماه مه و ۸.۶ درصد از ۷.۴ درصد در آوریل افزایش یافت. همه آنها رکوردی در داده های منطقه یورو بودند که به سال ۱۹۹۷ بازمی گردد. به این در نمودار زیر نگاه کنید و در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تورم اتحادیه اروپا - 07-2022

اینها نرخ تورم بسیار نگران کننده ای در نوزده کشور منطقه یورو است. این را در جدول زیر ببینید.

استونی ۲۲.۰٪
لیتوانی ۲۰.۵٪
لتونی ۱۹.۰٪
اسلواکی ۱۲.۵٪
یونان ۱۲.۰٪
اسلوونی ۱۰.۸٪
بلژیک ۱۰.۵٪
لوکزامبورگ ۱۰.۳٪
اسپانیا ۱۰.۰٪
هلند ۹.۹٪
ایرلند ۹.۶٪
قبرس ۹.۱٪
کشور پرتغال ۹.۰٪
اتریش ۸.۷٪
ایتالیا ۸.۵٪
آلمان ۸.۲٪
فنلاند ۸.۱٪
فرانسه ۶.۵٪
مالت ۶.۱٪

این داده های تورم را در کنار رشد دستمزدها قرار دهید، تصویری تیره برای اروپا خواهیم داشت. دستمزدها و حقوق در اتحادیه اروپا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش یافته است، پس از افزایش ۲.۸ درصدی در سه ماهه قبل. شما می توانید محاسبه خالص بین تورم و رشد دستمزد را انجام دهید. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

اتحادیه اروپا - رشد دستمزد - 07-2022

با توجه به پیش‌بینی کارکنان بانک مرکزی اروپا برای رشد تولید ناخالص داخلی، به نظر می‌رسد مرده‌ای است که نبضش به صفر می‌رسد – حتی با وجود تمام محرک‌هایی که بانک مرکزی اروپا به آن وارد می‌کند. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

پیش بینی تولید ناخالص داخلی 06-2022

اما این داده های اروپایی تصویر اقتصادی فعلی است. برخی از “قوهای سیاه” بالقوه برای بررسی چیست که می تواند وضعیت ناپایدار را بدتر کند؟ به یک زوج فکر کنید.

۱) شوک قیمت انرژی

چقدر قبل از اینکه پوتین گاز طبیعی اروپا را متوقف کند؟ به خصوص با عدم تمایل آشکار غرب به مذاکره در مورد مناقشه اوکراین. شاید این سوال یک سوال “چه می شد اگر” نیست بلکه یک سوال “چه زمانی” باشد. هیچ کس نمی تواند پاسخ دهد به جز شاید پوتین. او حتی ممکن است نداند زیرا وضعیت سیال است. زمان بندی بستگی به زمانی دارد که اتحادیه اروپا انتظار دارد ذخایر گاز طبیعی خود را برای ماه های زمستان پر کند.

اتحادیه اروپا تلگراف با گزارش های پیشرفت روزانه در مورد سهام پاسخ می دهد. پوتین می تواند در حال حاضر، در ماه اوت یا بعدا، حتی با توجه به پیش بینی بلندمدت آب و هوا، اقدام کند. در حالی که اتحادیه اروپا تا حد زیادی شفاف است، پوتین در یک کابوس مبهم عمل می کند. او برای رسیدن به اهدافش در زمان انتخاب، بنزین را قطع می کند (یا نه).

میانگین قیمت بلندمدت گاز طبیعی در اتحادیه اروپا بین ۱۲ تا ۱۵ است، اما اکنون به ۱۴۸ رسیده است. اتحادیه اروپا ۱۰ تا ۱۲ برابر میانگین بلندمدت خود می پردازد. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

گاز طبیعی در اتحادیه اروپا 06-2022

در ۸ ژوئن، آتش سوزی در ترمینال گاز طبیعی مایع فریپورت (LNG) در نزدیکی گالوستون، تگزاس، پایانه را تعطیل کرد. فری پورت دومین صادرکننده بزرگ گاز طبیعی مایع در ایالات متحده است. ۱۵ درصد از صادرات LNG را به خود اختصاص داده است. LNG که در حال حاضر به اتحادیه اروپا صادر می شود صادر نخواهد شد.

اگر پوتین به تهدیدات خود عمل کند، ممکن است قیمت ها از نمودار خارج شود. اگر قیمت انرژی در اروپا به زودی کاهش پیدا نکند، سرگرمی های تابستانی می تواند جای خود را به زمستانی پر از نارضایتی بدهد، زیرا قبوض انرژی همچنان در حال افزایش است. این نه تنها بر افراد بلکه بر بسیاری از مشاغلی که ممکن است با این شوک های قیمتی مداوم با تعطیلی مواجه شوند نیز تأثیر می گذارد.

۲) اوه نه

چندین کشور اروپایی از افزایش جدید شیوع ویروس کرونا خبر دادند. در حال حاضر صحبت هایی در مورد دستورات جدید ماسک وجود دارد. آخرین اعداد کووید از فرانسه را در زیر مشاهده کنید.

کووید 06-2022

چه کسی می‌داند که این داستان کووید به کجا می‌رود، اما اگر اروپا مانند گذشته به دستورات، قرنطینه‌ها و برنامه‌های واکسن (کدهای QR) بیشتر بازگردد، می‌توانید به اقتصاد اتحادیه اروپا ضربه بزنید و کار را تمام کنید. ناآرامی های اجتماعی نیز وجود خواهد داشت.

این تصویر اقتصادی از اروپا شبیه به تصویر ایالات متحده به نظر می رسد، اگرچه خطرناک تر است، و رویدادهای “قوی سیاه” در صورت تحقق می توانند ویرانگرتر باشند. حقیقت غم انگیز این است که کشورهای غول پیکر سوسیالیستی اروپا سریعتر از ایالات متحده تحت دولت بایدن در حال شکست هستند. اروپا بر لبه پرتگاه ایستاده است.

به سوسیالیست آمریکایی- آیا مطمئن هستید که می خواهید اروپا را دنبال کنید؟

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.