از رانندگان خواسته شد برای صرفه جویی در مصرف بنزین و گازوئیل از یک فناوری شتاب کمتر شناخته شده پیروی کنند.


هر راننده ای می داند که سرعت گیرها می تواند یک تهدید باشد، به خصوص زمانی که قیمت سوخت سرسام آور است. کاهش سرعت و شتاب مداوم بر مصرف سوخت تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود رانندگان پول بیشتری را برای بنزین و گازوئیل خرج کنند.

با این حال، ترفندی وجود دارد که به رانندگان اجازه می دهد تا مصرف سوخت خودروهای خود را هنگام رانندگی در جاده های پر از محدودیت سرعت بهبود بخشند.

به گفته کارشناسان Euro Car Parts، بسیاری از رانندگان متوجه نیستند که رانندگی مداوم با یک سرعت در بزرگراه ها می تواند به طور قابل توجهی مصرف سوخت را بهبود بخشد.

آنها گفتند: “شتاب و کاهش سرعت در حین رانندگی می تواند به معنای مصرف سوخت اضافی باشد، و این شامل رانندگی در سرعت گیرها نیز می شود، بنابراین یادگیری نحوه برخورد صحیح با آن می تواند باعث صرفه جویی زیادی در هزینه رانندگان شود.”

رانندگان می توانند با رانندگی با سرعت ثابت و اجتناب از شتاب گیری یا ترمز بیش از حد بین گازها، یعنی زمانی که بیشترین سوخت مصرف می شود، از مصرف سوخت غیرضروری جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانید: پمپ بنزین پس از ارائه سوخت با تخفیف باعث آشفتگی ترافیکی می شود

سایمون ویلیامز، سخنگوی سوخت RAC گفت: «نیاز فوری به مداخله رادیکال دولت، چه در قالب کاهش بیشتر تعرفه‌های سوخت یا کاهش مالیات بر ارزش افزوده، وجود دارد.

همانطور که وجود دارد، مطمئناً رانندگان نمی توانند با آن کنار بیایند مگر اینکه کاری برای کمک انجام شود.

“این به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بحران ملی برای ۳۲ میلیون راننده و همچنین مشاغل بی شمار است.”

لوک پوست، سخنگوی قیمت سوخت AA گفت: “شوک و ترس تنها راه هایی برای توصیف آنچه در پمپ ها اتفاق افتاده است.”

تعجب آور نیست که نزدیک به نیمی از رانندگان برای تعطیلات بانکی طولانی در خانه می مانند.

وی افزود: نیروهای پشتوانه افزایش قیمت نفت برای اولین بار از اواخر اسفندماه همزمان با افزایش قیمت بنزین که با تقاضای خودروهای تابستانی تقویت شده بود، به بالای ۹۹۹۹ بشکه بازگشتند.

لینک منبع