از کالین استابز، مدیر سابق اوپن استرالیا، به عنوان “پیشگام بزرگ تنیس” یاد می شود.


جامعه تنیس در سوگ مرگ کالین استابز، مدیر سابق اوپن استرالیا، که در تبدیل مسابقات از چمن به زمین سخت نقش داشت، عزادار است.

از استابز که در هر چهار گرند اسلم نیز بازی کرده است، به عنوان یک چهره محوری در احیای ثروت اوپن استرالیا که در دهه ۱۹۸۰ برای جذب بازیکنان برتر تلاش می کرد، یاد می شود.

او این هفته پس از مبارزه با سرطان لوزالمعده در سن ۸۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

استابز از تور بازنشسته شد تا یک داروساز شود و این سمت را برای چندین سال با انجام وظایف در مسابقات آزاد استرالیا پیش از توسعه شرکت بازاریابی و مدیریت ورزشی خود برای تمرکز بر روی تنیس حفظ کرد.

این رویداد احتمالاً در سال ۱۹۸۲ به پایان رسید، زمانی که ۱۰ بازیکن مرد برتر به تور راه نیافتند، اما پیت سامپراس و استوی گراف، شماره یک جهان و بزرگان تاریخ، عنوان ملبورن را در آخرین سال ریاست خود به دست آوردند. ۱۹۹۴. .

استابز با بازیکنانی که به ملبورن آورده بود روابط قوی برقرار کرد و در مسابقات قهرمانی تنیس دبی و مسابقات قهرمانی هاردکورت مردان استرالیا در آدلاید به خوبی به او خدمت کرد.

مردی به نام “استابسی” در سال ۱۹۸۸ با همکاری باشگاه تنیس چمن کویونگ، شرکتی را که در آن زمان Koyong Invitational نامیده می شد، تأسیس کرد.

این سالی بود که مسابقات اوپن استرالیا به خانه ۹۴ میلیون دلاری جدید خود در پارک فلیندرز نقل مکان کرد که هشت سال بعد به ملبورن پارک تغییر نام داد.

نمایشگاه کویونگ امروز ادامه دارد و پس از چند سال وقفه به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹، بخشی از تنیس تابستان آینده خواهد بود.

پل مک نامی، ستاره تنیس استرالیایی، که جانشین استابز به عنوان مدیر مسابقات گرند اسلم شد، از جمله کسانی بود که قدردانی کرد.

کالین استابز، که در مرکز عکس مارک وودفورد (سمت چپ) و پیتر جانستون در سال 1994 به تصویر کشیده شده است، در احیای شانس مسابقات آزاد استرالیا نقش بسزایی داشت.
کالین استابز، که در مرکز عکس مارک وودفورد (سمت چپ) و پیتر جانستون در سال ۱۹۹۴ به تصویر کشیده شده است، در احیای شانس مسابقات آزاد استرالیا نقش بسزایی داشت.منبع: نیوز لیمیتد

مک نامی در توییتر نوشت: «جامعه تنیس مرد بسیار دوست داشتنی و خوبی را به کالین استابز از دست داد.

او صادق است زیرا روز طولانی است و به تنیس استرالیا کمک زیادی کرده است.

کریگ تیلی، مدیر اجرایی تنیس استرالیا و مدیر فعلی اوپن استرالیا، گفت استابز “پیشگام بزرگ تنیس” است.

تیلی گفت: “او بازیکنان را در اولویت قرار داد و اعتماد آنها را به دست آورد.”

او یک کارآفرین تنیس بسیار باهوش و قابل احترام بود که همه چیز را برای ترویج این ورزش و برگزاری مسابقات تنیس در بالاترین سطح سرمایه گذاری کرد.

او بازیکن بزرگی بود و مرد خودش بود.»