استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی در بخش آموزش ضروری است – ۲۰ خبرگزاری برتر


وینیت گوپتا

توسعه اخیر هوش مصنوعی (AI) در دنیای فراصنعتی انقلابی است. هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که تأثیر زیادی بر آموزش داشته باشد – در یادگیری و تحقیق همراه با عملیات دانشگاه، از جمله تشخیص چهره و حضور و غیاب و ردیابی دسترسی. هوش مصنوعی نقش مهمی در تکامل فناوری خواهد داشت. وینیت گوپتادکتر می گوید. آموزش Jamboree: “هوش مصنوعی می تواند در زمینه های مختلف کمک کند و تغییرات بزرگی را در بخش آموزش ایجاد کند. به عنوان مثال، به خوبی درک شده است که دانش آموزان توانایی های متفاوتی برای جذب اطلاعات دارند. اما معلمان نمی توانند به طور مداوم درس های خود را تکرار کنند. با این حال، هوش مصنوعی می تواند برای کمک به کاهش سرعت یادگیرندگان استفاده می شود. با هوش مصنوعی، زمینه یادگیری شخصی به طور تصاعدی گسترش می یابد.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که سیستم آموزشی هند باید بیشتر بر هوش مصنوعی تمرکز کند. با این حال، به دلیل گسترش شکاف دیجیتال، کارشناسان در مورد چگونگی تکامل این استراتژی ابراز نگرانی کرده اند. در نتیجه پیشرفت‌های اخیر و تأثیرات آن در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش، کاربردهای هوش مصنوعی بیش از پیش در هند رواج یافته است. طبق گزارش Business Today، هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۴ در ۴۷ درصد از برنامه‌های مدیریت یادگیری استفاده خواهد شد. علاوه بر این، بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵، انتظار می‌رود بازار هوش مصنوعی برای بخش آموزش تا ۴۰.۳ درصد رشد کند. هوش مصنوعی نیروی محرکه پیشرفت آموزش آنلاین خواهد بود، زیرا پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۱ به ۱.۹۶ میلیارد دلار افزایش یابد. کار مربی را نمی توان در موسسات آموزشی جایگزین کرد، اما هوش مصنوعی به بهبود آن کمک خواهد کرد.

استفاده از فناوری می‌تواند نظارت بر پیشرفت دانش‌آموزان و ارزیابی فوری مهارت‌های آن‌ها را آسان‌تر کند. ممکن است نقاط قوت، ضعف، دانش و میزان یادگیری افراد را تعیین کند. دانش‌آموزان می‌توانند برنامه‌های درسی، ارزیابی‌ها، استراتژی‌های یادگیری و کیفیت را با کمک هوش مصنوعی دریافت کنند. ما می تواند یک راه حل بالقوه برای افزایش توانایی هر دانش آموز در درک و در نتیجه دستیابی به نتایج ایجاد کند. آکادمی بهتر با ترکیب هوش مصنوعی با تخصص معلمان. آنچه مدیریت و برقراری ارتباط برای معلمان دشوار است می تواند با هوش مصنوعی تسهیل شود. وینیت گوپتا آشوکا دانشگاه موسس.

هدف هوش مصنوعی در آموزش، تقویت یادگیری و تحقیق دانش آموزان است، اما شواهد از سایر زمینه های هوش مصنوعی نشان می دهد که این اهداف اخلاقی به خودی خود کافی نیستند. نیاز به در نظر گرفتن مواردی مانند برابری، مسئولیت، باز بودن، استقلال، تعصب و فراگیری وجود دارد. اخلاق باید به طور کامل مورد توجه قرار گیرد زیرا استفاده نادرست از هوش مصنوعی می تواند تأثیر مخربی بر امنیت، حریم خصوصی و سایر جنبه ها داشته باشد. رویکرد سیاستگذار به حاکمیت اینترنت به طور کلی همیشه توسعه نیافته بوده است که اغلب با خود چالش هایی را به همراه دارد. با توجه به سرعت پیشرفت فناوری، احتمالاً مقررات به تأخیر می افتد. “هوش مصنوعی اگر فقط برای بخش خاصی از جامعه ما مفید باشد، فایده چندانی نخواهد داشت. اولویت دادن به اخلاق هوش مصنوعی در آموزش مستلزم ایجاد یک چارچوب قانونی جامع، ایجاد مشارکت های عمومی و خصوصی موفق، و حذف تعصب و هرگونه سوگیری در الگوریتم ها است. دلایلی وجود دارد که برای خوش بین بودن به پتانسیل فناوری هوش مصنوعی در آموزش، باید مراقب بود که نیازهای انسانی مناسب در نظر گرفته شود، نه فقط نیازهای تکنولوژیکی استفاده از هوش مصنوعی در کلاس درس. وینیت گوپتا، جامبوری دکترای آموزش و پرورش و موسس.

دانش‌آموزان ممکن است از نظر زیبایی‌شناختی آسیب ببینند اگر استفاده از فناوری استاتیک به آگاهی هنری یا پاسخگویی آنها آسیب برساند یا پتانسیل خلاقانه آنها را محدود کند. یک نگرانی مکرر این است که وقتی سیستم های هوشمند درک انسان را دور می زند، افراد ممکن است کنجکاوی فکری خود را از دست بدهند. با پیامدهای اخلاقی قابل توجهی برای دانش آموزان، معلمان، والدین و قانونگذاران، هوش مصنوعی در آموزش مشکلات گسترده ای را ایجاد می کند. بیشتر نگرانی‌های اصلی تحت تأثیر ملاحظات اخلاقی هستند، مانند تعامل فراگیران با سیستم‌های آموزشی هوش مصنوعی، فناوری‌های مورد استفاده توسط آنها، پیش‌بینی اهداف آموزشی، مسائل برابری، شفافیت و مسئولیت‌پذیری، نگرانی‌ها در مورد تأثیر هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل پیرامون. فرآیند تصمیم گیری معلمان

هوش مصنوعی آماده است تا کل سیستم آموزشی را بازنگری و دوباره تصور کند. کل چشم انداز آموزشی و مفهوم یادگیری با تمایل معلمان برای پذیرش فناوری شکل می گیرد. اما خط باریکی برای حفظ این نکته وجود دارد که سیاست گذاران و صنعت به طور کلی باید پاسخ دهند. بسیاری از محققان در آموزش هوش مصنوعی به اهمیت پرداختن به اخلاق اذعان کرده اند.

فرضیه پشت آموزش مبتنی بر هوش مصنوعی این است که از طریق قرار گرفتن زودهنگام با این فناوری، ممکن است درکی از این فناوری پیشگامانه در دانش‌آموزان جوان ایجاد کنیم، در حالی که روش‌های آموزشی و یادگیری سنتی و قدیمی را نادیده می‌گیریم. با این حال، ما باید مراقب باشیم که هوش مصنوعی در توسعه خلاقیت و تفکر انتقادی دستکاری نکند. سیاست گذاران باید به سرعت حرکت کنند تا با پیشرفت های سریع هوش مصنوعی همگام شوند. تلاش ما برای افزایش کیفیت ارائه آموزش، بسیاری از ما را به جستجوی راه حل های هوش مصنوعی سوق می دهد. در حالی که این هدف برای پیگیری مناسب است، کارهای بیشتری وجود دارد که می‌توانیم انجام دهیم و هوش مصنوعی را سریع‌تر برای بهبود دسترسی به کار ببریم.» وینیت گوپتا