استفاده از فرصت های بازیابی در میان محیط نرخ بهره – پاپ نیوز


هر گونه امید به چرخشی که به بهبود بازار سهام در ژوئن و ژوئیه دامن زد، اواخر ماه گذشته پس از آن که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول به صراحت اعلام کرد که تورم باید کاهش یابد و نگرانی ها در مورد وضعیت کند شدن رشد اقتصادی، از بین رفت. ناپدید می شوند. در اولویت نبود

قیمت نفت و سهام به دلیل نگرانی ها مبنی بر اینکه رویکرد سخت بانک مرکزی ایالات متحده برای مقابله با تورم به اقتصاد جهانی آسیب می رساند و به تقاضا آسیب می رساند، کاهش یافت.

با این حال، مدیریت سرمایه گذاری Manulife (MIM) معتقد است که ارزش سهام به طور قابل توجهی کمتر از ارزش است و سرمایه گذاران باید فرصت هایی را برای بهبود در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده ببینند.

اما سرمایه گذاران دقیقاً چگونه باید این کار را در میان یک محیط سیاست پولی سخت تر، عدم اطمینان بازار و نوسانات انجام دهند؟

پل کالوژرو، مدیر عامل و رئیس تیم مدیریت پرتفوی مشتریان آسیا در MIM، می گوید سرمایه گذارانی که معتقدند خطر کاهش سرمایه در پنج تا شش ماه آینده وجود دارد، باید به دنبال سهام دفاعی تر، سهام با درآمد جهانی یا درآمد بالاتر باشند. شمارنده ها

کالوگرو، که همچنین مدیر پورتفولیوی مشتریان در تیم راه حل های چند دارایی MIM منطقه است، می گوید: در عین حال، افرادی که تحمل ریسک بالاتری دارند ممکن است اوراق قرضه با بازده ایالات متحده یا اوراق قرضه با بازده نهادی گسترده را بخواهند. در نظر گرفتن. .

مطمئناً بخش‌هایی از بازارهای نوظهور از منظر ارزش‌گذاری جذاب هستند. اگر از من بپرسید، آیا سرمایه گذاری در اوراق قرضه ایالات متحده را ترجیح می دهم یا اوراق قرضه نوظهور، باز هم می گویم که ایالات متحده مناسب تر است زیرا نرخ های نکول بسیار پایین است، در حالی که آنها می توانند به ۶-۷٪ برسند. با این حال، اوراق قرضه بازارهای نوظهور جایگاه خود را در بازار دارند و اگر سرمایه گذاران به دنبال بازدهی ۹ تا ۱۰ درصدی هستند، اینها گزینه ها هستند.

کالوجیرو مستقر در هنگ کنگ، که ۱۹ سال تجربه در صنعت مالی دارد، از جمله ۱۵ سال در آسیا، خاطرنشان می کند که محیط اقتصاد کلان لزوما به طور کامل با آنچه در بازار اتفاق می افتد مرتبط نیست.

شما می توانید یک کلان واقعا بد داشته باشید. اما در عین حال، می توانید بازار نسبتاً مثبتی داشته باشید، و کاملاً برعکس این موضوع صادق است. “

او خاطرنشان می کند که در ماه های ژوئن و ژوئیه، بازار جهانی نسبتاً صعودی بود، اگرچه پیش بینی فدرال رزرو از ۳.۵٪ به ۳.۷۵٪ ثابت بود. با این حال، پس از کنفرانس جکسون هول، با وجود تورم بالاتر از حد انتظار در اروپا، بازار سقوط کرد.

استفاده از فرصت های بازیابی در میان محیط افزایش نرخ بهره

«اگر شاهد تورم بالا هستیم، احتمالاً فدرال رزرو باید کار بیشتری انجام دهد.» بنابراین، بازار باید این احتمال را که نرخ‌های فدرال رزرو بالاتر از آن چیزی است که چند ماه پیش پیش‌بینی می‌کرد، هضم کند.

او تکرار می کند که بعید است فدرال رزرو لحن خود را نرم کند و از بسیاری جهات بانک مرکزی همچنان باید در مسیر افزایش نرخ خود باقی بماند زیرا ایالات متحده باید تورم قوی را مهار کند.

“فراموش نکنید که ما هنوز انتخابات میان دوره ای ایالات متحده را در ماه نوامبر برگزار خواهیم کرد. جو بایدن به احتمال زیاد می خواهد به عنوان یک رئیس جمهور مبارزه کننده با تورم دیده شود، و بنابراین او مدام بر جروم پاول فشار می آورد تا تورم را کاهش دهد.” سهام و بدهی ها بی ثبات هستند.”

سطوح پایین را مجدداً آزمایش کنید؟

اگرچه برخی از کارگزاران بر این باورند که سهام در ماه ژوئن به پایین‌ترین حد خود رسید – برخی حتی پیش‌بینی کردند که بازار در ماه مه سال را بالاتر به پایان خواهد رساند – Kalogero می‌گوید MIM، حداقل از منظر سبد سهام. این تخصیص دارایی تاکتیکی در نظر گرفته شده است. در عوض شاخص ها به پایین ترین سطح خود می رسند.

بنابراین، ما در مورد امکان آزمایش مجدد سطح ۳۷۰۰-۳۸۰۰ توسط S&P 500 صحبت می کنیم. یکی از دلایل این است که ما واقعاً فروش کامل یا فروش وحشتناک واقعی در بازار ندیده‌ایم. البته ممکن است اشتباه کنیم و امروز [of massive sell-off] او اضافه می کند که ممکن است هرگز نیاید.

“اما هنوز عوامل زیادی وجود دارد – زبان فدرال رزرو، ژئوپلیتیک، انتخابات میان دوره ای ایالات متحده – که بازار باید از هم اکنون تا پایان سال آنها را جذب کند، و ما خواهیم دید که این رویدادها چگونه پیش خواهند رفت.” “به طور کلی، ما موضع نسبتا محتاطانه ای را حفظ می کنیم.»

S&P 500 چهارشنبه گذشته در ۳۹۵۵ بسته شد.

آیا با همه‌گیری مداوم COVID-19، افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی، جنگ بین روسیه و اوکراین و ترس از رکود جهانی، آیا اوضاع در سال ۲۰۲۲ بسیار بدتر خواهد شد؟

کالوژرو هشدار می دهد که جهان ممکن است شاهد یک فروپاشی بیشتر در ژئوپلیتیک باشد، مانند روابط بین ایالات متحده و چین، و همچنین روابط بین روسیه و اروپا. با این حال، بازار تلاش خواهد کرد تا همه این ها را شکست دهد، بنابراین چشم انداز ممکن است بد نباشد. یک تهدید این است که روسیه ممکن است عرضه کالاهای خود به اروپا را در زمستان قطع کند. ما در حال حاضر شاهد فشارهایی در اروپا از نظر قیمت گاز و برق هستیم. ممکن است شرایط بدتری برای مصرف کنندگان یا مردان در خیابان وجود داشته باشد زیرا درآمد قابل تصرف آنها و خانواده هایشان تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.»

از آنجایی که مسیرهای قوهای سیاه، خرس ها و شاهین ها در سال ۲۰۲۲ با هم برخورد می کنند، کالوگرو اصرار دارد که رکود اقتصادی در اوایل دهه ۲۰۰۰، بحران مالی جهانی ۲۰۰۸/۰۹ و بحران کووید-۱۹ می توانست برای بازارها در سال ۲۰۲۰ بسیار بدتر باشد.

در آن زمان شاهد کاهش شدیدتر و بدتری در بازارهای سهام بودیم. اما البته، از منظر کلان، وقتی به ژئوپلیتیک نگاه می کنیم، کووید-۱۹ چه بر سر نرخ رشد انجام داده است، جنگ روسیه و اوکراین با کالاها چه کرده، انزوا و جهانی شدن چه کرده است، بله. او اعتراف می کند که تأثیرات زیادی در بازار داشته است.

اما اگر به عملکرد S&P 500 نگاه کنیم، افت قابل توجهی نسبت به اوج مشاهده نکرده ایم. بازارها به وضوح در بسیاری از اخبار بد قیمت گذاری می کنند. “اگر به این فکر کنید که جهان در سال ۲۰۲۰ چگونه به کووید-۱۹ نگاه کرد و چگونه بازارها از پایین ترین سطح خود در ماه مارس آن سال بهبود یافتند، سرمایه زیادی به بازار بازگشت.” ۲۰۱۹.

او می‌گوید چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​با گذشت زمان، دوره‌هایی پیش می‌آید که سرمایه‌گذاران با عدم اطمینان مواجه می‌شوند، زیرا این بخشی از چرخه‌های بازار است. من نمی گویم که ما در دوران پرتلاطمی نیستیم، زیرا مطمئناً هستیم، اما همیشه فرصت ها وجود دارد. با توجه به تفاوت‌های تاریخی و محل بازدهی، اکنون ممکن است زمان خوبی برای خرید باشد، به‌ویژه برای سرمایه‌گذارانی که تمایل نسبتاً بیشتری به ریسک دارند.»

Calogiro پیشنهاد می کند که سرمایه گذاران به تدریج شروع به اضافه کردن برخی از دارایی های توزیع شده و پرخطر به پرتفوی خود کنند. برای کسانی که پروفایل ریسک کمتری دارند، باید در معرض درآمد ثابت با کیفیت بالاتر یا سهام با بازده بالاتر قرار گیرند.

سرمایه‌گذارانی که با یک لوح خالص شروع به تخصیص سرمایه می‌کنند، ممکن است بخواهند برخی از سهام رشدی را انتخاب کنند که در تلاش برای ارزش هستند. او می‌گوید: «اما اگر قبلاً یک پرتفوی ساخته‌اید، ممکن است بخواهید به سهام‌های ارزشی نگاه کنید که سود تقسیمی جذابی را ارائه می‌دهند که می‌تواند به پرتفوی شما درآمد اضافه کند.


استفاده از فرصت های بازیابی در میان محیط افزایش نرخ بهره

“به طور خلاصه، این روشی است که ما به آن می پردازیم. این اساساً Manulife استراتژی درآمد متنوع چند دارایی جهانی ما است. ما به مشتریان خود توصیه می کنیم که به کلاس های دارایی مرتبط با درآمد بیشتری نگاه کنند، مانند سهام سود سهام، تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REITs) و دارایی های سنتی با درآمد ثابت».

مراقب بازار اعتبار در چین باشید

جالب توجه است که Kalogero تاکید می کند که چین از نظر بازار اعتباری چالش برانگیز بوده است. علاوه بر این، بازار املاک و مستغلات در کشور تحت فشار نسبتا بالایی قرار دارد.

وی خاطرنشان می کند که سیاست غیرویروسی چین بر اقتصاد این کشور تأثیر می گذارد، در حالی که توسعه دهندگان چینی با جریمه های وام مسکن مواجه هستند. کاهش سرعت مطمئناً مشهود است. تقاضا برای فلزات اساسی کاهش یافته است و این در کاهش قیمت سنگ آهن و آلومینیوم منعکس شده است.

در حالی که سبد جهانی چند دارایی MIM دارای ریسک اعتباری در چین است، این شرکت به تیم تجزیه و تحلیل اعتباری خود متکی است تا اطمینان حاصل کند که هیچ گونه پیش فرضی در پرتفوی خود وجود ندارد.

ما اعتبارات چینی را انتخاب می‌کنیم که فکر می‌کنیم باقی می‌ماند. در عین حال، برای آن دسته از اعتباراتی که فکر می‌کنیم ریسک نکول بالاست، از چین دور می‌شویم، اما در اعتبارات آسیایی مانند اعتبارات هند و اندونزی می‌مانیم. که ارتباط نزدیکی با بازارهای بازدهی ایالات متحده دارند. کالوگرو می گوید.

اشتباه نکنید، هنوز فرصت های بزرگی در بازار اعتبار در چین وجود دارد، اما احتمالاً برای به دست آوردن این بازده، ریسک زیادی خواهید کرد. بنابراین، ممکن است بخواهید به سایر اعتبارات آسیایی تنوع دهید.

او می‌گوید کمک به مدیریت این ریسک‌ها و کاهش تأثیر سرمایه‌گذاری از پرتفوی‌های اعتباری آسیایی، بر عهده مدیران مالی است. MIM قرار گرفتن در معرض سهام خود در چین را افزایش نمی دهد.

کالوگرو گفت: «زمان‌هایی بوده است که ما تلاش کرده‌ایم به بازار سهام هنگ کنگ اضافه کنیم، اما به طور کلی، ما همچنان نگران سیاست‌های عاری از ویروس چین و تأثیر آن بر محیط تجاری و احساسات بازار هستیم.»

با این حال، او به سرعت اشاره کرد که MIM قرار گرفتن در معرض سهام چینی را کاهش نمی دهد زیرا این شرکت سرمایه گذاری سنگینی در این کشور نکرده است. “این واقعا یک تصمیم بی طرفانه است. این یک کیفرخواست نیست. و او می گوید: “این سهل انگاری نیست.”

مالزی با عملکرد نسبی در بالاترین کلان

در داخل کشور، تجزیه و تحلیل MIM نشان می دهد که عملکرد کلی مالزی، همراه با اندونزی و ویتنام، در میان سایر اقتصادهای منطقه آسیا و اقیانوسیه، نسبتاً بهتر خواهد بود.

ما همچنان بر این باوریم که اقتصادهایی که از شوک های تقاضای منفی مصون هستند، صادرکنندگان خالص غذا و انرژی هستند، آنهایی که کمتر به سرمایه خارجی وابسته هستند و آنهایی که هنوز فضای سیاسی دارند. در همین حال، اقتصادهایی که بهتر می توانند شوک های منفی عرضه را کاهش دهند، وزن نسبتاً کمتری برای غذا و انرژی در سبدهای تورمی و وارداتی خود خواهند داشت.

به طور کلی، MIM معتقد است که بخش‌های دفاعی مانند کالاهای اصلی مصرف‌کننده در این مرحله از بخش‌های چرخه‌ای مانند اختیار مصرف‌کننده و بخش‌های مالی بهتر عمل خواهند کرد.

کالوژیرو از سرمایه‌گذاران می‌خواهد در این دوران پرتلاطم سرمایه‌گذاری کنند، اما تاکید می‌کند که باید آماده باشند تا سبد سرمایه‌گذاری خود را با پیش‌زمینه‌های کلان و مقررات کلان خاص تنظیم کنند. ما در حال عبور از تورم بالا، رشد کم و شرایط مالی سخت هستیم. بنابراین، باید از خود بپرسیم که کدام طبقات دارایی بیشتر به این نوع محیط مربوط هستند؟

در این میان، ما همچنین باید به دنبال طبقات دارایی باشیم که وقتی تورم شروع به تعدیل کند، رشد رشد کند و شرایط مالی تسهیل شود، سود خواهند برد. همیشه کیف پول هایی وجود دارند که می توانند همه کارها را برای شما انجام دهند.”