اسپانیا، فرانسه و آلمان به نیمه نهایی – باب خبر


اسپانیا، فرانسه و آلمان پس از کسب پیروزی در گروه دوم در روز جمعه، با یک بازی دیگر به مرحله نیمه نهایی قهرمانی زنان زیر ۱۷ سال اروپا راه یافتند.

تا این لحظه به نیمه نهایی رسیده است

فرانسه، آلمان (دارندگان)، اسپانیا

در گروه A، آلمان با شکست ۱-۰ هلند با نتیجه ۲-۰ مقابل دانمارک پیروز شد. از آنجایی که هلند و دانمارک هر دو بوسنی و هرزگوین را شکست داده اند، مدافع عنوان قهرمانی در رده اول تایید شده است و میزبان خارج است. دانمارک باید روز دوشنبه هلند را شکست دهد تا به مقام دوم برسد.

در همین حال، اسپانیا و فرانسه هر دو نروژ و فنلاند را در گروه B شکست داده‌اند. این بدان معناست که هر دو مرحله نیمه نهایی در آن بخش مشخص شده‌اند، با بازی اسپانیا و فرانسه در روز دوشنبه برای تعیین رتبه اول و تساوی مقابل هلند یا دانمارک. نایب قهرمان گروه B در چهار بازی آخر به مصاف آلمان می رود.

برترین ها: آلمان 2-0 هلند

برترین ها: آلمان ۲-۰ هلند

این نیمه نهایی روز پنجشنبه است. دو تیمی که به فینال ۱۵ می در سارایوو می‌رسند، در کنار برنده بازی پلی آف بین تیم‌های شکست‌خورده در نیمه‌نهایی، به جام جهانی زنان زیر ۱۷ سال ۲۰۲۲ از ۱۱ تا ۳۰ اکتبر در هند نیز راه پیدا می‌کنند.

این اولین بار است که بوسنی و هرزگوین به عنوان میزبان یک تورنمنت نهایی یوفا یا اصلاً در یک تورنمنت نهایی زنان یوفا شرکت می کند.

استادیوم ها

استادیوم گرباویکا، سارایوو (گروه A، نیمه نهایی، فینال)
استادیوم TC FFBIH، Zenica (گروه A، نیمه نهایی، پلی آف جام جهانی)
استادیوم پکارا، شیروکی بریژ (گروه B)
استادیوم گرادسکی موستار، موستار (گروه B)

نتایج و مسابقات

تمام زمان شروع به وقت CET

کجا تماشا کنیم: تلویزیون / جریان

مرحله گروهی:

برترین ها: اسپانیا 4-0 فنلاند

برترین ها: اسپانیا ۴-۰ فنلاند

سه شنبه ۳ اردیبهشت
گروه A: دانمارک ۰-۲ آلمان (زنیکا)
گروه B: فرانسه ۲-۰ فنلاند (شیروکی بریژ)
گروه A: بوسنی و هرزگوین ۰-۸ هلند (سارایوو)
گروه B: نروژ ۰-۴ اسپانیا (مستار)

جمعه ۶ اردیبهشت
گروه A: بوسنی و هرزگوین ۰-۶ دانمارک (زنیکا)
گروه B: اسپانیا ۴-۰ فنلاند (شیروکی بریژ)
گروه A: آلمان ۲-۰ هلند (سارایوو)
گروه B: فرانسه ۱-۰ نروژ (مستار)

برترین ها: بوسنی و هرزگوین 0-6 دانمارک

برترین ها: بوسنی و هرزگوین ۰-۶ دانمارک

دوشنبه ۹ اردیبهشت
گروه A: آلمان – بوسنی و هرزگوین (۱۴:۰۰، سارایوو)
گروه A: هلند – دانمارک (۱۴:۰۰، Zenica)
گروه B: اسپانیا – فرانسه (۲۰:۰۰، شیروکی بریژ)
گروه B: فنلاند – نروژ (۲۰:۰۰، موستر)

نیمه نهایی:

برترین ها: فرانسه 1-0 نروژ

برترین ها: فرانسه ۱-۰ نروژ

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت
SF1: آلمان مقابل نایب قهرمان گروه B (14:00، Zenica یا ۲۰:۰۰، سارایوو)
SF2: برنده گروه B در مقابل نایب قهرمان گروه A (14:00، Zenica یا ۲۰:۰۰، سارایوو)

پلی آف جام جهانی زنان زیر ۱۷ سال فیفا:

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت
Loser SF1 vs Loser SF2 (14:00، Zenica)

نهایی:

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت
Winner SF1 v Winners SF2 (20:00، سارایوو)