اسپانیا «ارزش دردسر را ندارد» در حالی که بریتانیایی‌ها از قوانین سفر پس از برگزیت عصبانی هستند، از مجری تلویزیون انتقاد می‌کند.


بریتانیایی‌ها پس از گزارش‌هایی مبنی بر الزامات جدید برای گردشگران بریتانیایی، مانند مدارک پرواز برگشت، مدرک اقامت و اثبات پولی که در این کشور خرج شده‌اند، خشمگین هستند.

گردشگران بریتانیایی که به مقاصد تعطیلات پرطرفدار سفر می کنند ممکن است نیاز به ارائه مدرکی داشته باشند که نشان دهد برای هر روز اقامت خود ۸۵ پوند (۱۰۰ یورو) دارند.

در پاسخ به قوانین جدید، شخصیت تلویزیونی جیلیان مک کیث گفت: “برای رفتن باید جاهای بهتری از اسپانیا وجود داشته باشد.”

این اقدام با انتقاد تعدادی از بریتانیایی ها از جمله خانم مک کیث، متخصص تغذیه مواجه شد.

او در توییتر نوشت: «اسپانیا ارزش این همه دردسر را ندارد.

باید جاهای بهتری برای رفتن وجود داشته باشد… بریتانیایی ها باید ثابت کنند که می توانند ۸۵ پوند در روز برای رسیدن به اسپانیا خرج کنند.

“و برای اقامت خود به بلیط و محل اقامت رزرو شده نیاز دارید.”

برخی با احساسات او موافق بودند و یکی نوشت: “خیلی از کشورهای بهتر برای بازدید، تازه از کرواسی برگشتم. خیلی بهتر از اسپانیا.”

یک نفر به سادگی نوشت “خداحافظ اسپانیا”.

با این حال، دیگران به سرعت اشاره کردند که بریتانیا شرایط بسیار مشابهی برای مسافران اتحادیه اروپا دارد که وارد این کشور می شوند.

بیشتر بخوانید: رانندگی محافظه کارانه زنده: مارتین لوئیس خشم خود را در Sunak با دنده A منتشر می کند

از زمان برگزیت، بریتانیا اکنون کشور ثالثی است، به این معنی که گردشگران دیگر آزادی حرکت در اتحادیه اروپا را ندارند.

توصیه سفر وزارت امور خارجه بریتانیا به اسپانیا بیان می کند: “در کنترل مرز اسپانیا ممکن است لازم باشد بلیط برگشت یا برگشت را نشان دهید. نشان دهید که پول کافی برای اقامت خود دارید. مدرکی از محل زندگی خود برای اقامت خود نشان دهید، به عنوان مثال تاییدیه از رزرو هتل خود، مدرکی مبنی بر نشانی اگر از محل اقامت خود بازدید می کنید (مانند خانه دوم)، یا دعوت از میزبان خود یا مدرک نشانی اگر با شخص ثالث، دوستان یا خانواده اقامت دارید.

“دولت اسپانیا مشخص کرده است که “دعوت نامه” یکی از گزینه های موجود برای اثبات داشتن اقامت در صورت اقامت با دوستان یا خانواده است.”

اکنون بریتانیایی ها باید حداقل ۸۵ پوند (۱۰۰ یورو) برای خرج کردن در هر روز تعطیلات خود داشته باشند، و همچنین ممکن است مجبور باشند ثابت کنند که بیش از این، ۷۶۷ پوند (۹۰۰ یورو) دارند.

در همین حال، مسافران بریتانیا باید قبل از ورود به اسپانیا، مورد COVID-19 خود را اثبات کنند.

قوانین جدید شامل الزامات گذرنامه، بیمه و ویزا و غیره است.

گذرنامه های بریتانیا باید کمتر از ۱۰ سال قبل از ورود به هر کشوری صادر شده باشند و باید حداقل سه ماه پس از خروج برنامه ریزی شده معتبر باشند.

یکی دیگر از شرایط لازم برای مسافرانی که از دوستان یا خانواده خود در اسپانیا دیدن می کنند، اثبات این است که آنها “دعوت نامه ای از میزبان شما یا مدرکی از آدرس در صورت اقامت با شخص ثالث” دارند.

لینک منبع