اصول غذا خوردن: چاشنی مرغ

اصول غذا خوردن: چاشنی مرغ


نویسنده: اوینا دل پیسو

به دوشنبه شب سرکش دیگر خوش آمدید. امیدواریم به یخچال بروید و گروه مواد تصادفی انتخاب شده در بخش ارگانیک مواد غذایی مورد علاقه خود را پیدا کنید – انرژی برای پخت یک غذای سالم و خوشمزه که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند. آیا به خاطر دارید وقتی مرغ می خریدید و به مرغ سرخ شده زیبا با پوست ترد ، لاک کره زیبا و چاشنی تزئین رزماری فکر می کردید؟ یک گزینه جذاب – اما دقیقاً همان چیزی نیست که هنگام شروع غذا و در نظر گرفتن افزایش کره به آن توجه داشتید. همچنین ، سینه مرغ بدون پوست خریداری کرده اید. وقتی برمی گردی و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز خود را می بینی ، فکر کن: “چرا عسل مرغ طعم بیکن افرا ندارد؟ باهاش ​​چیکار کنم؟ “

چگونه می توانید این منبع پروتئینی خشک و اولیه را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنید؟ از شما سال می شود.

آشپزی می تواند بعد از این همه روز خسته کننده باشد و تهیه غذا می تواند ترسناک باشد ، به ویژه وقتی که همیشه از خوردن مرغ خسته کننده یکسان خسته شده اید و می توانید یک غذای سالم و خوشمزه سالم با گزینه های ترشی و نمک خوردن داشته باشید. عادت زنانه. نیاز به کمی آمادگی دارد ، اما ارزش آن را دارد که مراحل ساده را برای تهیه غذاهای مورد نیاز انجام دهید.


زیبایی آب نمک زدن

فرهنگ های مختلف از دمکرده به گونه ای استفاده کرده اند که نمی توان به هیچ وجه گوشت را ذخیره ، چاشنی و نرم کرد. چندین روش برای ترشی مرغ وجود دارد. اولین روش و اغلب رایج ترین آن ، آب نمک مرطوب است که مستلزم این است که مرغ را در حمام نمک غوطه ور کنید. یک دستور معمولی به 3/4 فنجان نمک در هر گالن آب نیاز دارد و می توانید برای طعم بیشتر شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ های بو و گیاهان پروونس.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در دمای اتاق در آب نمک بماند یا یک شب در یخچال قرار دهید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، بهتر است آنها را کره بزنید تا طعم بهتر پخش شود. آنها باید حداقل 15 دقیقه قبل از پروانه زدن نمک زده شوند و نباید بیش از 6 ساعت باشد. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، نیازی به نمک زدن طولانی مدت ندارد زیرا بافت خود را از دست می دهد.

آب نمک مرطوب از طریق اسمز عمل می کند و آب و نمک را به پروتئین ها جذب می کند ، که به مرغ نمک در حفظ آب و حفظ رطوبت کمک می کند.

روش دیگر نمک زدن غذای خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک شده و ادویه جات ترشی جات و بستن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من برای پخت مرغ این است که آب نمک را با آب آن مخلوط کرده و آن را بجوشانید. بیشتر طول می کشد اما مرغ خوشمزه تر است و چند روز در یخچال می ماند.


مرغ بریان مورد علاقه اوینا

من دوست دارم از مرغ کامل برای این روش استفاده کنم ، اما می توانید تکه های مرغ را تفت دهید.

فر را روی 350 درجه گرم کنید. با استفاده از تابه ای مناسب مرغ ، مانند تابه 200 هتل ، مرغ را در تابه بگذارید ، اگر کاملاً شبیه پرنده است ، آن را در کنار سینه قرار دهید. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. برای طعم دادن مرغ را با نمک مزه دار کنید. در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید ، سپس مرغ را از فر خارج کرده و به قالب اضافه کنید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه سانتیگراد برسانید و هر 10 دقیقه 2 یا 3 بار باستات کنید.

دوباره حرارت را به 350 درجه کاهش دهید و هر 5 دقیقه بپزید تا مرغ طلایی شود. برای پوست ترد ، آن را در فر تفت دهید و دوباره تفت دهید تا در صورت نیاز ترد شود. من این روش را بهترین روش می دانم زیرا آب ، نمک و ادویه جات چربی طبیعی سینه و پوست مرغ را بیرون می کشد. شما اساساً سینه مرغ و پرنده دیگر را در یک کاسه طبیعی می سوزانید. زمان بیشتری طول می کشد اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد ، زیرا مرغ شما روزها مرطوب می ماند.

برینینگ یک ابزار ضروری در پخت مرغ بو داده یا بو داده است و می توان آن را با سایر گوشت های بدون چربی استفاده کرد.

مارینینگ تنوع بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش آماده سازی نسبتاً پیچیده است و از شما دعوت می کند تا در ایجاد ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. برای چشیدن مرغ ، حفظ رطوبت چندان مهم نیست. ماریناد معمولاً از مخلوط روغن ، اسید ، ادویه جات و گیاهان خرد شده یا خرد شده تهیه می شود. برای افزودن طعم و بافت به ماریناد ، می توانید مرکبات و سایر میوه ها و برخی سبزیجات را نیز اضافه کنید.

ماریناد باید از طعم خاصی برخوردار باشد. به عنوان مثال ، شما ممکن است از طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات یا نیمرخ جنوب غربی با سس چیپوتل شیرین و تند و سس عسل خوشتان بیاید. امکانات بی پایان است. اگر زیاد در آشپزخانه آزمایش نمی کنید ، چندین دستور العمل آنلاین برای تهیه غذاهای خوب وجود دارد. مانند آب نمک مرطوب ، مرغ در یک ماریناد بر پایه لیمو نباید طولانی مدت بماند ، در این مورد بیش از 4 ساعت ، زیرا می تواند باعث غلیظ و ضخیم شدن گوشت شود.

نگهداری مرغ در ماریناد مرکبات یا سرکه برای مدت طولانی باعث نرم شدن آن نمی شود. از طرف دیگر ، از آنجا که مارینادها فقط طعم سطح را می دهند ، هرچه مدت بیشتری آن را ترشی کنید ، بیشتر طعم ماریناد مرغ را حفظ می کند و برای همه انواع گوشت ، نه فقط مرغ ، کاربرد دارد. بر اساس آنچه در ماریناد وجود دارد تعادل پیدا کنید.

ماریناد چیپوتل عسلی اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ ، مخلوط چیپوتل عسلی است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق مرغ

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

قاشق غذاخوری آب لیمو 11/2

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه مرغ را در کیسه یخچال قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. در صورت امکان برای 4+ ساعت یا یک شب برای بهترین نتیجه ترشح کنید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا کباب شدن است.

اگر سینه مرغ را تفت می دهید ، فر را با دمای 400 درجه گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. قبل از پخت از فر خارج کرده و به مدت 5 دقیقه بپزید. با خیال راحت خلاق باشید و به هر طعمی بیشتر بیفزایید.


چه زمانی باید از آب نمک و ماریناد استفاده کرد؟

تفاوت های آشکاری بین دو روش پیش درمان مرغ وجود دارد و آنها در نحوه بیرون آمدن مرغ شما تفاوت ایجاد می کنند. آسیاب کردن یک روش مبتنی بر نمک است که عمدتا برای نرم کردن و حفظ رطوبت در مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم خوبی به مرغ شما بدهد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که هنگام ترشی مزه می شود. سرخ کردن برای کباب کردن مرغ و سرخ کردن در تابه عالی است ، اما اگر مرغ خود را کباب می کنید ، انتخاب خوبی نیست.

ترشی یک روش عالی برای افزودن طعم است ، اما بیشتر مارینادها نمک ندارند ، بنابراین گوشت مرطوب نیست ، مخصوصاً ماریناد با شکر و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، روش ترشی طعم و بافت بهتری برای شما به ارمغان می آورد.

هر دوی این روش ها به مرغ شما نیرو می بخشد و هر شام را لذت بخش تر می کند.

مزایای سلامتی ترشی در برابر ماریناد

به طور کلی ، من معتقدم نمک زدن گزینه خوبی است زیرا طعم مرغ را افزایش می دهد و رطوبت آن را بیشتر حفظ می کند. اگر مرغ روز دوم در آب نمک بود ، به احتمال زیاد از آن لذت می برید ، و بهتر است مرغ ترشی را به محض پخته شدن بخورید.

شاید در مورد نمک مورد استفاده در آب نمک تعجب کنید. ظاهرا مقدار زیادی نمک ناسالم نیست؟ با توجه به این که نمی نشینید و یکباره مرغ کامل نمی خورید ، متوجه می شوید که از مصرف بیش از حد سدیم نسبتاً ایمن هستید. اکثر مردم به طور منظم 4-6 اونس پروتئین دریافت می کنند. 4 اونس مرغ شور قبل از پخت معمولاً بین 300-400 میلی گرم سدیم است. به گفته اداره غذا و اداره ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر در مصرف نمک دقت داشته باشید ، 400 میلی گرم مرغ واقعاً چندان زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید کمتر از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و فقط در صورتی که نمک زیاد مصرف کنید. یک وعده غذایی بهداشتی ممکن است شامل یک وعده مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که تقریباً 430 میلی گرم سدیم به آن اضافه می کند. اگر این غذا معمولاً یک غذای خودساخته است ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور پخت مرغ دارید که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید ، با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *