افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. بافت اطراف دریچه میترال و وتر به طور معمول کشیده نشده است و باعث می شود دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند تصور می کردند عارضه ای وجود ندارد (نشت دریچه) یا می توانند محدوده ای شدید از نشتی خفیف تا نشتی دریچه بسیار فلپی داشته باشند. البته اکثر مردم نشتی یا نشتی خفیف ندارند.

درصد کمی از افرادی که افتادگی دریچه میترال شدید دارند MVP شدید دارند که نیاز به درمان دارد. افتادگی دریچه میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد که زنان دو برابر مردان در معرض این بیماری قرار دارند. توجه داشته باشید که نفخ دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان قابل مشاهده است ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی رخ دهد.

دریچه میترال قلب را بردارید

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه نارسایی میترال معمولاً یک اختلال مادام العمر است ، بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا هستند هرگز علائمی را تجربه نمی کنند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شوند ، شگفت زده خواهند شد. هنگامی که علائم مشاهده می شود ، تصور می شود زیرا خون از دریچه به عقب نشت می کند. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند ، اما شایع ترین آنها عبارتند از:

ضربان قلب یا بی نظمی (آریتمی)
سرگیجه یا خفیف
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در هنگام فعالیت بدنی یا دراز کشیدن
• خستگی

کی به پزشک مراجعه می کنید؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که بسیاری از بیماریهای قلبی دیگر باعث ایجاد علائم مشابه افتادگی دریچه میترال می شوند ، بنابراین فقط به پزشک مراجعه کنید که می تواند علائم را ایجاد کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر قبلا دچار افتادگی دریچه میترال شده اید ، در صورت تشدید علائم ، به پزشک خود مراجعه کنید.

باعث افتادگی دریچه میترال می شود

دریچه میترال جریان خون بین حفره های بالا و پایین قلب چپ را تنظیم می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال با پمپاژ قلب به طور کامل بسته می شود و مانع از جریان خون به سمت چپ بالا (دهلیز چپ) می شود.

اما در برخی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال ، یک یا هر دو حلقه دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشش بیش از حد هستند که باعث می شود قلب به دهلیز چپ مانند چتر هر انقباض نزدیک شود. برآمدگی ممکن است محکم بسته نشود.

در برخی موارد ، خون می تواند از دریچه به عقب نشت کند (بیشتر دریچه میترال) اگر فقط مقدار کمی خون در دهلیز چپ نشت می کرد ، تصور می شد که مشکلی نیست. در بالا ذکر شد که نارسایی شدید دریچه میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا خفیف ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم سوفل کلیک است. هنگامی که پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، می تواند صدایی مانند برگ برگرداند و پس از بازگشت مجدد خون به دهلیز ، صدایی متفاوت را بشنود.

اسامی دیگر برای توصیف افتادگی دریچه میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه فلاپی
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال قلب می تواند در هر فردی و در هر سنی رخ دهد. علائم جدی عود دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی دریچه میترال می تواند با چندین بیماری دیگر همراه باشد ، مانند:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری های زنان و زایمان
• دیستروفی عضلانی
بیماری گور
• اسکولیوز

تشخیص عود دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی می توان توده ها را تشخیص داد. علائم شایع عبارتند از ضربان سریع قلب (تپش قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی.

پزشکان پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی ، دریچه میترال را مشکوک دانستند. حرکت طبیعی دریچه میترال می تواند صدایی متفاوت به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر نارسایی میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک می تواند به ضربان قلب ناشی از عقب نشینی گوش دهد.

تشخیص قطعی افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام انجام دهید یکی از سونوگرافی های قلب است.

نحوه تشخیص دریچه میترال

اگر سوفل داشته باشم باید چکار کنم؟

حتی برای افرادی که علائم ندارند ، در صورت تشخیص سوفل پرولاپس دریچه میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه و میزان نشت خون (برگشت) از دریچه در هنگام انقباض قلب استفاده می کند.

تصور نمی شود تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که MRI قلب نیز نامیده می شود.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین معمولاً به داروها نیازی نیست.

افرادی که از نارسایی شدید میترال به دلیل افتادگی دریچه میترال رنج می برند ، اغلب از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی سود می برند. برای افرادی که علائم نارسایی احتقانی قلب دارند زیرا دریچه میترال با نارسایی میترال همراه است ، جراحی بهترین روش درمانی است.
اگر در اکوکاردیوگرام نارسایی میترال وجود نداشته باشد ، علائم افتادگی دریچه میترال به ندرت خطرناک است. بهترین درمان برای هر فرد می تواند متفاوت باشد ، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

• ورزش ها
• مسکونی
تکنیک های آرام سازی و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

مسدود کننده های بتا ، که داروهایی برای کاهش ضربان قلب هستند ، می توانند به افرادی که دارای ضربان قلب سریع هستند ، معروف به تاکی کاردی ، با افتادگی دریچه میترال کمک کنند.

MVP بندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. با این حال ، در جدی ترین موارد ، می تواند باعث ضربان قلب غیر طبیعی (آریتمی) شود که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند.

هنگامی که عود دریچه میترال به حدی شدید باشد که باعث نشت دریچه قابل توجهی شود ، به نام “شکست مجدد” ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا هنگامی که شیر نشت می کند ، می تواند باعث بزرگ شدن دهلیز شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند مشکلات ریتم قلب مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” را ایجاد کند که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. وقتی لخته از قلب به داخل شریان یا مغز حرکت می کند ، می تواند باعث سکته مغزی یا حمله قلبی شود.

برای مشاوره رایگان با پزشک مجرب و تعیین وقت با مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، جلان 18 ، پ. ..

-۸۸۰۶۷۱۷۵

-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *