الزهاوی اصرار دارد که سیاست رواندا قاچاقچیان را از بین می برد


الزهاوی همچنین درباره نحوه ورود خانواده اش به بریتانیا و درخواست پناهندگی در عراق صحبت کرد. وزیر آموزش و پرورش توضیح داد که چگونه باندهای قاچاق انسان با هدف قرار دادن آسیب پذیرترین اقشار جامعه و قرار دادن آنها در قایق های ناایمن جان کل خانواده ها را تهدید می کنند. سیاست مهاجرتی جدید وزیر کشور پریتی پاتل از هفته گذشته آغاز شد و جنجال هایی را در بین مردم بریتانیا برانگیخت. وزیر آموزش و پرورش همچنین مفتخر است که دولت بریتانیا با پناهندگان افغان، هنگ کنگ و اوکراینی که در بریتانیا مستقر شده اند رفتار می کند.

زهاوی به اسکای نیوز گفت: “من فکر می کنم نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که ما راه های قانونی مهاجرت یا پناهندگی و پناهندگی در کشورمان داریم.”

و ما می خواهیم مطمئن شویم که مردم به طور قانونی به اینجا می آیند، و من به کاری که برای برنامه اسکان مجدد افغانستان برای خانواده های هنگ کنگ انجام داده ایم بسیار افتخار می کنم.

و البته برای خانواده های اوکراینی که جمعه گذشته در هگزام ملاقات کردم.

باید به خاطر داشته باشید که این باندها جان مردم را به خطر می اندازند، آنها برای ضعیفان خانواده ها دعا می کنند و آنها را با قایق های ناامن می برند.

فقط در داخل: اراذل و اوباش پوتین معترضان را مجبور به برهنه شدن و چمباتمه زدن می کنند و از تحقیر ۲۰ زن «عکاسی» می کنند.

الزهاوی افزود: ممکن است آنها مرتکب قتل یا قتل شده باشند و ما باید مدل کسب و کار آنها را بشکنیم.

بنابراین اگر این افراد به یک کشور امن در فرانسه برسند، از قبل راه های قانونی وجود دارد، خانواده من مستقیماً از عراق به کشور امنی که انگلستان است فرار کردند.

و من به این موضوع بسیار افتخار می کنم، اما برای اینکه واقعاً تلاش کنیم و در واقع جمع آوری کنیم یا بحث کنیم، ما به نوعی به سابقه مهاجرت یا پناهندگی خود و پناه دادن به افرادی که واقعاً به آن نیاز دارند افتخار نمی کنیم. “میترسم مستقیما با شما مخالف باشم.”

علیرغم توجیه و حمایت آقای زاهاوی از سیاست جدید پریتی پاتل در رواندا، بسیاری از اعضای بریتانیا خشمگین هستند.

بیشتر بخوانید: مکرون با هجوم به فرانسه در سرمایه گذاری های پس از انتخابات، کروسان ها را خفه می کند

برخی دیگر از قانونگذاران مانند زهاوی معتقدند که سیاست مهاجرتی جدید به کاهش قاچاق انسان کمک می کند، عمل خطرناکی که می تواند منجر به غرق شدگی شود، زیرا مسیرهای مورد استفاده برای انتقال مردم به کشورهای غربی می تواند مرگبار باشد.

براندون لوئیس، وزیر امور خارجه ایرلند شمالی گفت: «واقعیت این است که این سیاستی است که قرار است تضمین کند که برده داری مدرن و این قاچاقچیان می دانند که اعمال جنایتکارانه آنها شکسته خواهد شد.

و ما به مردم در سراسر جهان می گوییم: اگر پناهنده، پناهجو یا مهاجر قانونی هستید که به این کشور می آیید، می خواهیم به شما کمک کنیم بخشی از اقتصاد بریتانیا باشید. ، بخشی از سبک زندگی بریتانیایی است که شما می خواهید و درست است.

ما باید این کار را به شیوه ای درست، قانونی و مدیریت شده انجام دهیم و افرادی که شما را به سفر غیرقانونی تشویق می کنند مرتکب اشتباه می شوند و ما مدل کسب و کار آنها را زیر پا می گذاریم.»

لینک منبع