الویس پریسلی با پوششی “باور نکردنی” پل سایمون را غافلگیر کرد


الویس پریسلی در طول سال ها آهنگ های فوق العاده محبوب بسیاری را پوشش داده است. هنگام اجرای کنسرت، او صدای خود را به آهنگ های بزرگی مانند My Way فرانک سیناترا، Something و Yesterday از بیتلز و حتی Sweet Caroline از نیل دایموند قرض داد. اما زمانی که یکی از آهنگ های پل سایمون را برای یک آلبوم ضبط کرد، خواننده و ترانه سرا شگفت زده شد.

سیمون نیمی از دو گروه موسیقی فولک راک Simon & Garfunkel بود. آمریکایی‌ها در طول سال‌هایی که با هم آهنگ‌نویسی و اجرا می‌کنند، بیش از ده‌ها جایزه را برای کارشان به دست آورده‌اند.

با این حال، تا اوایل دهه ۱۹۷۰ توجه الویس را به خود جلب نکرد. در ۲۰ ژانویه ۱۹۷۰، Simon & Garfunkel عنوان آهنگ را از پنجمین آلبوم خود منتشر کردند: Bridge over the Troubled Water.

تا پایان سال، الویس آهنگ را برای دوازدهمین آلبوم استودیویی خود، That’s The Way It Is، کاور کرده بود. سیمون واقعاً مفتخر بود که پادشاه راک اند رول آهنگش را اجرا کند.

در مصاحبه ای در سال ۱۹۷۲، سیمون نسخه «دراماتیک» این آهنگ را ستود. او افزود: «اما این آهنگ بود. زمانی که الویس را برای اولین بار شنیدم که Bridge Over Troubled Water را اجرا کرد، او شگفت انگیز بود.

مدام از خودش انتقاد می کرد و می گفت: لعنتی من چطور با آن رقابت می کنم؟

در آن زمان، Bridge Over Troubled Water به عنوان بهترین آهنگ سایمون و گارفانکل در زندگی حرفه ای آنها در نظر گرفته می شد، بنابراین اجرای آن توسط کینگ باعث شد سایمون احساس خودآگاهی زیادی داشته باشد.

هر چند یک جنبه روشن وجود داشت. او افزود: “خوشحالم که مجبور نشدم دنباله ای از Simon & Garfunkel برای پل آبی روی آب بنویسم.” من فکر می کنم که این یک ناامیدی اجتناب ناپذیر برای مردم بود.»

بیشتر بخوانید: الویس پریسلی آستین باتلر – “آهنگ پادشاه صدای من را خراب کرد”

سایمون گفت: «اگر بگویید، ما این کار را با پیانوی گاسپل انجام می‌دهیم، و در کلید شما نوشته شده بود، پس آهنگ را دارید.» حق او در شراکت بود که بگوید «من نمی‌خواهم آن آهنگ را بخوانم» همانطور که در آهنگ «پلی بر روی آب آشفته» گفت.

در نهایت، Bridge Over Troubled Waters یک موفقیت فراری برای گروه بود. این آهنگ در بین هشت تک آهنگ در سراسر جهان از جمله کانادا، فرانسه، بریتانیا و ایالات متحده به رتبه یک رسید.

این آهنگ بیش از ۱.۶ میلیون نسخه فروخته است و پلاتین شده است.

پس از اینکه الویس این آهنگ را پوشش داد، تعدادی از هنرمندان بریتانیایی این آهنگ را در سال ۲۰۱۷ احیا کردند.

گروهی از هنرمندان بریتانیایی در سال ۲۰۱۷ پل را بر روی آب های ناآرام پوشاندند تا برای قربانیان آتش سوزی برج گرنفل کمک مالی جمع کنند.

از خوانندگان می توان به رابی ویلیامز، استورمزی، کریگ دیوید، جیمز بلانت، راجر دالتری، لئونا لوئیس، امیلی سند، پالوما فیث و باستیل اشاره کرد.

این هنرمندان بعداً جایزه موسیقی پاور را در جوایز موسیقی MTV اروپا در سال ۲۰۱۷ دریافت کردند.

منبع

لینک منبع