انتخاب های سختی در پیش رو دارید زیرا یلوستون پس از سیل های رکورد دار بهبود می یابد – BOB NEWS


هنگامی که پارک ملی یلوستون یکی از خشک ترین سال های خود را در سال گذشته ثبت کرد، سرپرست Cam Scholey شرایط را با روزهای Dust Bowl در دهه ۱۹۳۰ مقایسه کرد.

ماه گذشته، پس از چهار روز بارندگی و ذوب آب که باعث رانش ویرانگر گل شد، آن را “رویداد هزار ساله، هر چه که این روزها معنی می دهد” نامیدند.

شاید هیچ ناظر پارکی در کشور در سال گذشته به اندازه شول که مسئولیت یلوستون را در سال ۲۰۱۸ بر عهده گرفت، دید واضح‌تری نسبت به افراط‌های مادر طبیعت نداشت.

شلی در مصاحبه اخیر خود از زمان وقوع سیل در ژوئن که تخلیه و تعطیلی موقت را مجبور کرد، گفت که پارک “با سرعت برق” برای بازگشایی حرکت کرده است. از هفته گذشته، مقامات گفتند که ۹۳ درصد از جاده های آسفالت شده یلوستون و ۹۴ درصد از مناطق بیابانی پارک، دوباره به روی عموم باز است.

در جدیدترین نشانه پیشرفت، بزرگراه ۶۸ مایلی Beartooth – که زمانی توسط چارلز کورالت، گزارشگر فقید CBS، زیباترین جاده آمریکا نامیده می‌شد – بعد از ظهر جمعه بازگشایی شد و به بازدیدکنندگان امکان دسترسی آسان به ورودی شمال شرقی پارک را داد.

در حالی که شلی از نتایج اولیه راضی بود، او و روسایش در خدمات پارک ملی همچنان با انتخاب‌های سختی روبرو بودند، زیرا منتظر بودند چگونه یلوستون را در مواجهه با تغییرات سریع آب و هوایی بازسازی کنند.

مهم نیست که چگونه پیش می روند، حامیان پارک می گویند که تجربه تابستان امسال یلوستون یک چیز را نشان می دهد: کنگره به میلیاردها دلار بیشتر نیاز دارد تا به یک سرویس پارک از قبل بسته کمک کند تا زیرساخت های خود را تقویت کند – از جمله ساخت جاده های قدیمی، جاده ها و سایر سازه ها – برای ارائه پارک ها. می تواند از آسیب های آب و هوایی سخت جان سالم به در ببرد.

این وعده کمک بزرگی به آژانسی است که در حال حاضر با حدود ۲۲ میلیارد دلار هزینه تعمیر و نگهداری معوق، از جمله ۹۲۹ میلیون دلار در یلوستون، بزرگترین مبلغ هر پارک، مواجه است.سیم سبز، ۱۷ ژوئن).

برت هارتل، مدیر امور دولتی مرکز تنوع زیستی، می گوید: «به وضوح پول زیادی است و آنها نمی توانند یکباره این کار را انجام دهند. اما این مشکل بزرگی است که بسیاری از زمین های عمومی ما با آن مواجه هستند.»

در یلوستون، هیچ تصمیمی در مورد آینده پارک دشوارتر از بازسازی یک جاده معروف سیل زده نیست که از دره رودخانه گاردنر می گذرد و طاق روزولت و ورودی شمالی پارک را در گاردینر، مونت، با مقر اصلی پارک در ماموت به هم مرتبط می کند. چشمه های آب گرم در وایومینگ

در یک نمایش خام از نیروی طبیعت، شدت سیل مسیر رودخانه را تغییر داد.

شلی توضیح داد: «جایی که قبلا جاده بود، در بسیاری از مناطق، رودخانه اکنون است.

در حالی که پارک هنوز در حال بررسی گزینه های خود است، شلی گفت که از قبل به این فکر می کند که آیا بازسازی در دره گاردنر اصلاً منطقی است یا خیر.

او گفت: «نمی‌دانم این ایده خوبی است، نه اینکه بگوییم نمی‌توانیم سازه‌ای بسازیم که بتواند در برابر سیل مقاومت کند، اما این مسیری است که مستعد ریزش سنگ و گل و لای و مواردی از این دست است». ما آن را به عنوان یک گزینه در نظر خواهیم گرفت، اما همچنین در حال بررسی گزینه های دیگری هستیم که راه خروج از دره را هدایت می کنند.

شاید یلوستون تنها نباشد

کم شلی و گرگ جیانفورته
مدیر یلوستون، کم شولی، سمت چپ، با فرماندار مونتانا صحبت می کند. گرگ جیانفورته (R) در ۷ ژوئیه درباره کار در حال انجام در جاده قدیمی گاردینر در ورودی شمالی پارک. | Jacob W. Frank / خدمات پارک ملی / Flickr

در حالی که مقامات یلوستون تخمین های متفاوتی از هزینه را برای خسارات سیل آماده می کنند، همه منتظر بهای سنگینی هستند.

جان گاردر، مدیر ارشد بودجه و اعتبارات حفاظت از پارک ملی، گفت: «مجموع می تواند صدها میلیون باشد، که می تواند از همه بلایای طبیعی در پارک های ملی در یک یا دو دهه گذشته بیشتر باشد. .

گاردر که هفته گذشته از یلواستون بازدید کرد تا آسیب ها را بررسی کند، گفت که پارک های دیگر در سراسر کشور باید برای سختی های مشابه آماده شوند.

او گفت: «متاسفانه، یلوستون ممکن است در مواجهه با این نوع چالش‌ها تنها نباشد، زیرا شاهد تأثیرات بیشتر تغییرات آب و هوایی هستیم.

گاردر همچنین پیش‌بینی کرد که مقامات یلوستون و خدمات پارک ملی در حین بازسازی با یک عمل متعادل کننده مواجه خواهند شد: «برای سرویس پارک بسیار سخت است که چگونه این کار را به روشی انجام دهد که تأثیر زیست محیطی بسیار زیادی داشته باشد. در مقیاس بسیار کوچک باشد. به حداکثر رساندن انعطاف پذیری در برابر بلایای آینده مرتبط با تغییرات آب و هوا. آب و هوا “.

هارتل، پارکبان سابق پارک ملی گلاسیر در مونتانا، در زمانی که مقامات پارک نگران تغییر آب و هوا نبودند، گفت: بسیاری از ساختمان های پارک در سراسر کشور در نزدیکی رودخانه ها، نهرها و دشت های سیلابی ساخته شده اند.

بسیاری از این ساختمان‌ها در آن زمان ساخته شده‌اند… امکاناتی در سرتاسر این پارک‌ها وجود دارد که نگهداری از آنها گران‌تر می‌شود.

در گزارشی که سال گذشته منتشر شد، NPS اذعان کرد که به دلیل تغییرات غیرقابل برگشتی که قبلاً توسط آب و هوای در حال توسعه ایجاد شده است، ذخیره تمام دارایی های پارک غیرممکن است. در این گزارش از مسئولان پارک خواسته شده تا بر اساس شرایط پارک در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت کنند، آن را بپذیرند و مدیریت کنند.سیم سبز۵ نوامبر ۲۰۲۱).

بر اساس ارزیابی اقلیمی که در سال گذشته توسط دانشمندان دانشگاه وایومینگ، دانشگاه ایالتی مونتانا و سازمان زمین شناسی ایالات متحده منتشر شد، در منطقه بزرگ یلوستون، چشم انداز به ویژه تاریک به نظر می رسد.سیم سبز۲۳ ژوئن ۲۰۲۱).

این گزارش نشان می‌دهد که میانگین دما از سال ۱۹۵۰ تا ۲.۳ درجه افزایش یافته است و ممکن است تا سال ۲۱۰۰ تا ۱۰ درجه یا بیشتر افزایش یابد. این گزارش هشدار داد که شهرهای جکسون، کودی و پیندل در وایومینگ، همراه با بوزمن، کوهستان، می‌توانند بین ۴۰ تا ۶۰ روز اضافه هر سال با دمای بالای ۹۰ درجه، تا پایان قرن.

کتی ویتلاک، دیرین اقلیم شناس مونتانا در بوزمن که به عنوان نویسنده اصلی این گزارش خدمت می کرد، گفت: شرایطی که منجر به سیل ماه ژوئن شد – یک رویداد بارانی شدید با آب شدن سریع یخ مرطوب – احتمالاً در این منطقه ادامه خواهد داشت. .

او گفت: «احتمالاً در اوایل سال با گرم شدن هوا و سپس افزایش خشکسالی در اواخر تابستان، این سیل‌های بهاری را در اوایل سال تجربه خواهید کرد – و با افزایش خشکسالی، شاهد آتش‌سوزی‌های جنگلی بیشتری خواهید بود.» بنابراین شما از یک طرف خیلی مرطوب و از طرف دیگر خیلی خشک هستید به دلیل آتش سوزی در بوته ها.

شلی گفت خطرات آتش سوزی در حال حاضر یک نگرانی است.

در آوریل و می برف بیشتری نسبت به مجموع ژانویه، فوریه و مارس داشتیم، اما شروع به خشک شدن کرد. و من مطمئن هستم که ما به زودی شاهد فعالیت آتش سوزی بیشتری در پارک خواهیم بود.

ما به اضافه کاری اهمیت نمی دهیم

دیپ هلند در یلوستون
دب هالند، وزیر کشور، عکسی از آسیب جاده در پارک ملی یلوستون در نزدیکی نهر نجات در ۷ ژوئیه می گیرد. | Jacob W. Frank / خدمات پارک ملی / Flickr

در واشنگتن، مقامات دولت بایدن در حال حاضر از یلوستون به عنوان نوعی پوستر برای متمرکز کردن توجه عمومی به تهدید فزاینده تغییرات آب و هوایی استفاده می کنند.

هنگامی که دب هالند وزیر کشور اوایل این ماه از یلواستون بازدید کرد، خواستار اقدام سریع شد و گفت سیل “دقیقا نشان می دهد که اگر با تغییرات آب و هوایی مقابله نکنیم، چه چیزی در خطر است.”

او در توییتر نوشت: «در مواجهه با طوفان‌های شدید، مکان‌های زیبایی که میراث طبیعی و جوامع ما را در معرض خطر قرار می‌دهند، در معرض خطر قرار می‌گیرند.

به عنوان بخشی از بازدید خود، هالند برای گشت و گذار در شهر دروازه گاردینر، جایی که هزینه بازدیدکنندگان پارک به اقتصاد کمک می کند، به اسکولی پیوست.

مشاغل در شهر کوچک، جایی که بسیاری از کارکنان پارک نیز در آن زندگی می کنند، یکی از دغدغه های اصلی شلی بود.

او گفت: «آنها قطعاً صدمه می زنند.

با بسته شدن جاده اصلی از طریق دره رودخانه گاردینر، مسئولان پارک قصد دارند از بخشی از ۶۰ میلیون دلار اعتبارات اضطراری برای پاکسازی مسیر ترانزیت قدیمی استفاده کنند تا ارتباط جدیدی با گاردینر برقرار شود.

شول گفت که امیدوار است مسیر حمل و نقل را تا زمستان باز کند، اما گفت که تعمیرات طولانی مدت ممکن است سه تا پنج سال طول بکشد.

او گفت: «ما می خواهیم این کار را به درستی انجام دهیم. کاری که ما نمی‌خواهیم انجام دهیم این است که مثلاً یک جاده را در یک دره فرعی باز کنیم و یک سال بعد یک شکست بزرگ داشته باشیم. … ما زمان لازم را می گیریم.”

شلی گفت ارقام حضور تا کنون نشان می دهد بازدیدکنندگان به طور قابل توجهی کمتر از یک جولای معمولی است، در حالی که کل بازدیدکنندگان در اوایل ماه تقریباً ۴۰ درصد کمتر از سطح قبل از همه گیری است. ۲۰۱۹.

اما او گفت که بازگشت کامل برای بازدید ممکن است مدتی طول بکشد، و به یاد می آورد که چگونه چندین هفته طول کشید تا پارک به حجم ترافیک عادی بازگردد زمانی که در سال ۲۰۲۰ به دلیل بیماری همه گیر بسته شد.

سیل برخی از برنامه های یلوستون را برای جشن ۱۵۰ سالگی خود متوقف کرد. شول گفت که مقامات امیدوارند تا ماه آگوست یک مکان جایگزین برای یک روستای برنامه ریزی شده در نزدیکی طاق روزولت پیدا کنند تا قبایل دارای پیوندهای تاریخی با یلوستون را گرامی بدارند.

اسکول که به دلیل راه اندازی و اجرای سریع آن از مافوق خود در واشنگتن نمرات بالایی کسب کرد، گفت که کارکنان یلوستون هزاران ساعت اضافی را در پاسخ به فاجعه ثبت کردند، اما این کمترین نگرانی او بود.

وی گفت: در بحث نجات جان مردم و بازگشایی پارک به کار اضافی توجه نمی کنیم.

مقامات پارک می‌گویند که از افرادی که می‌خواهند بدانند تابستان امسال وضعیت بیابان معروف یلوستون چقدر خوب بوده است، سؤالات زیادی دریافت کرده‌اند، اما شلی گفت که حیوانات «تا حد زیادی تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند».

او گفت: «من چند بار روی مصدومیت پرواز کردم. “می توانم به شما بگویم که خرس ها می دوند و گاومیش کوهان دار امریکایی در حال تفریح ​​هستند.”