انتقاد کارکنان اپل از سیاست کار از خانه در نامه سرگشاده – باب خبر


گروهی از کارمندان اپل نامه ای سرگشاده به تیم اجرایی این شرکت نوشتند و از سیاست جدید این شرکت شکایت کردند که تنها اجازه دو روز کار از خانه را می دهد. من بیشتر گزارش کرده است. آنها گفتند که دلایل اپل برای اجرای این سیاست قابل قبول نیست، و این سیاست بیهوده، غیرقابل انعطاف است و منجر به نیروی کار “جوانتر، سفیدتر، مردانه تر، عصبی-هنجاری تر، توانمندتر” خواهد شد.

در نامه آمده است: «شما تصمیم خلبان کاری هیبریدی را در مورد ترکیب «نیاز به ارتباط حضوری» و ارزش کار انعطاف‌پذیر توصیف کرده‌اید. اما در واقعیت، کار انعطاف پذیر را تشخیص نمی دهد و تنها با ترس هدایت می شود. ترس از آینده کار، ترس از استقلال کارگر، ترس از دست دادن کنترل.

ما به همه مشتریان خود می گوییم که محصولات ما برای کار از راه دور چقدر عالی هستند، اما خود ما نمی توانیم از آنها برای کار از راه دور استفاده کنیم؟ چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم که مشتریان ما آن را جدی بگیرند؟ چگونه می توانیم بفهمیم که اگر آن را زندگی نکنیم، چه مشکلات کار از راه دور نیاز به حل در محصولات ما دارد؟

در ماه مارس، اپل اعلام کرد که کارمندان شرکتی به دفتر بازخواهند گشت و باید حداقل دو روز در هفته تا ۲ می در آنجا حضور داشته باشند. از ۲۳ می، به مدل هیبریدی با روزهای اداری اجباری در روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنجشنبه تغییر خواهد کرد. تیم کوک، مدیر عامل شرکت، مزایای همکاری حضوری را «غیر قابل جایگزینی» خواند و تیم اجرایی در ایمیلی درباره اهمیت «آرامش ناشی از برخورد با همکاران» در حین کار حضوری صحبت کردند.

با این حال، نامه با این استدلال ها مقابله می کند و می گوید که در برخی موارد به همکاری حضوری حتی ماهانه نیازی نیست. همچنین بیانیه “سرندیپیتی” را رد کرد و گفت که ساختار اداری محفظه اپل برخورد با همکاران را دشوار می کند و افزود که ابزارهای راه دور مانند Slack برای همکاری بهتر هستند. علاوه بر این، دفاتر برنامه باز اپل تمرکز “مورد نیاز برای خلاقیت و… تفکر عمیق” را محدود می کنند.

این بیانیه خاطرنشان کرد که رفت و آمد روزانه “هدر دادن بزرگی از زمان و همچنین منابع ذهنی و فیزیکی است.” در همان زمان، این سیاست به نفع افرادی است که می توانند در نزدیکی دفتر زندگی کنند و نیازی به انجام کارهای مراقبتی ندارند. به طور خلاصه، این امر منجر به امتیازاتی می شود که تصمیم می گیرند چه کسی می تواند برای اپل کار کند، نه اینکه چه کسی بهترین است.

شاید قانع‌کننده‌ترین استدلال این بود که اپل در روشی که محصولات خود را به بازار عرضه می‌کند، ریا می‌کرد. “ما به همه مشتریان خود می گوییم که محصولات ما برای کار از راه دور چقدر عالی هستند، اما خود ما نمی توانیم از آنها برای کار از راه دور استفاده کنیم؟” در نامه آمده است. چگونه می‌توانیم انتظار داشته باشیم که مشتریانمان آن را جدی بگیرند؟ چگونه می توانیم بفهمیم که اگر آن را زندگی نکنیم، چه مشکلات کار از راه دور نیاز به حل در محصولات ما دارد؟

این نامه نشانه دیگری از افزایش نارضایتی کارمندان در اپل است که اغلب خود را پیشرو و فراگیر در تبلیغات خود نشان می دهد. کارمندان اخیراً شروع به سازماندهی یک فشار برای “تغییر واقعی” در شرکت کردند، با استناد به “الگوی انزوا، تخریب و روشنایی گاز” و حتی یک جنبش #AppleToo را ایجاد کردند. این شرکت همچنین با تحقیقات هیئت ملی روابط کار ایالات متحده روبرو است که در حال بررسی شکایات در مورد شرایط کاری خصمانه است.

تمام محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر از طریق یکی از این پیوندها چیزی بخرید، ممکن است کمیسیون وابسته را دریافت کنیم.