انواع آکنه (معرفی بصری و درمان هر نوع)


مهم نیست چقدر از پوست خود مراقبت می کنیم ، باز هم می توانیم آکنه و جوش هایی را تجربه کنیم که اغلب از کنترل ما خارج است. حدود 9.4 درصد از جمعیت جهان تحت تأثیر این آکنه و جوش ها هستند که شایع ترین مشکلات پوستی هستند و کودکان ، جوانان و جوانان را تحت تاثیر قرار می دهند.

آکنه و جوش ها انواع و دسته های مختلفی دارند و از خفیف تا معمولی و شدید طبقه بندی می شوند. درمان نیز بستگی به شدت دارد. متفاوت از بقیه. در این قسمت از سایت ، در مورد انواع مختلف آکنه ، علل ایجاد آن و گزینه های مختلف درمان با شما صحبت می کنیم و می توانید ظاهر آن را مدیریت کنید.

انواع آکنه

انواع مختلفی از آکنه وجود دارد. نوع آکنه ای که با آن روبرو هستید می تواند نشان دهد که آکنه شما خفیف ، طبیعی یا شدید است؟ انواع آکنه عبارتند از:

1. کومدون

این آکنه ؛ جوش های سرسیاه و جوش های سرسیاه وجود دارد که روی پوست شما باز یا بسته می شوند و سخت ترین و مقاوم ترین آکنه هستند. حضور آنها قطعاً آزاردهنده است. جوش های سر سیاه زمانی ایجاد می شوند که فولیکول های مو و غدد چربی در منافذ پوست توسط چربی مسدود می شوند.
جوش های سر سیاه با ورود رنگدانه ملانین به داخل آنها ، ترکیب با اکسیژن و ایجاد ظاهری تیره باز می شود و برخلاف تصور رایج ، از خاک و کثیفی تشکیل نشده است.

جوش سر سفید نتیجه محدود شدن منافذ با سلول های چربی و سلول های پوست است. آنها جوش های پوشیده ای هستند که با اکسیژن واکنش می دهند و در آکنه سفید یا زرد باقی می مانند. آکنه نوعی آکنه است که خفیف است و فقط تعداد کمی از آنها روی صورت ظاهر می شود.

2-Poskol

آکنه مملو از ترشحات است. مرکز داخلی سفید یا زرد است و معمولاً اسکار آکنه هستند. اگر تا به حال این جوش ها را روی صورت تجربه کرده اید ، بدانید که نوع آکنه ای را پیدا کرده اید که معمولاً از نظر شدت و میزان اهمیت دارد.

3-پاپیول

این آکنه ، مانند موارد قبلی ، در نتیجه التهاب آکنه است. برخلاف جوش ها ، ترشحی در آن وجود ندارد و یک آکنه ساده است اما بسیار می شکند و پس از ترکیدن ، تکثیر و گسترش یافته و نوعی آکنه و آکنه معمولی محسوب می شود.

4. کیست


کیست ها نوعی آکنه شدید هستند. این لخته ها در نتیجه تجمع پاپول ها ایجاد می شوند و به دلیل تجمع بیش از حد چربی ، سلول های پوستی و باکتری ها ایجاد التهاب می کنند.
این التهاب به داخل پوست وارد شده و کیسه ای پر از ترشحات ایجاد می کند. برداشتن کیست در صورت لمس نرم به نظر می رسد ، اما توجه داشته باشید که کیست بسیار دردناک است و می تواند باعث درد شود.

5. ندول ها

آکنه زمانی ایجاد می شود که سلول های مرده پوست ، روغن ها و باکتری ها به عمق پوست نفوذ کرده و باعث التهاب شوند. انواع شدید آکنه و جوش ها در لمس دردناک و تحریک کننده هستند و هیچ ترشحی در داخل آن وجود ندارد. این یک نوع شدید جوش است و می تواند در حین بهبود زخم شود.

نحوه استفاده از سرکه سیب برای آکنه (5 روش موثر)

جوش های راهوت

انواع مختلفی از آکنه وجود دارد که متخصصان پوست می توانند تشخیص داده و درمان کنند. آکنه به انواع غیر التهابی ، التهابی و ترکیبی طبقه بندی می شود و پزشکان بسته به شدت باید مراحل و سطوح آکنه را از 1 تا 4 قضاوت کنند.

به آرامی می جوشد آکنه های خفیف عموماً آکنه های غیر التهابی و کمدی نیستند. آکنه خفیف معمولاً با چند جوش کوچک ظاهر می شود.

معمولاً در حال جوشیدن است افرادی که دارای آکنه طبیعی هستند در موارد شدید آکنه بیشتری را تجربه می کنند و معمولاً التهاب را مشاهده می کنند.

خوب بجوشانید آبسه های شدید شامل انواع پاپول ها ، جوش ها و ندول ها هستند که دردناک هستند و می توانند باعث درد شوند.

چگونه آکنه را درمان کنیم؟

اگر تعدادی پوسچول یا کیست و ندول روی انگشتان دارید و حتی می توانید آنها را در پشت و شانه خود تجربه کنید ، نگران نباشید.

اولین قدم در مدیریت درمان آکنه ، شناسایی نوع آکنه ای است که با آن روبرو هستید و آیا التهابی است یا خیر. سپس از این روش استفاده کنید.

1. مبحث رتینوئید

یکی از موثرترین درمان ها برای آکنه خفیف یا معمولی ، استفاده از رتینوئیدهای موضعی است که می تواند برای جوش های سر سفید ، جوش های سر سیاه ، جوش ها و پاپول ها مثر باشد. رتینوئیدها از نفوذ روغن بیشتر به منافذ پوست جلوگیری می کنند ، جوش ها و آکنه را پاک می کنند و دارای خواص ضد التهابی هستند که به صورت کرم ، ژل یا فوم در دسترس هستند. نمونه های این کرم در اینجا قیمت دارند

2. اسید آزلیک

این ترکیبات با التهاب مبارزه می کنند ، دارای خواص ضد التهابی هستند که دارای خواص ضد میکروبی نیز هستند. نه تنها آکنه را متوقف می کند ، بلکه در مبارزه با باکتری هایی که باعث آکنه می شوند و التهاب ایجاد نمی کنند نیز مثر است.

آزلائیک اسید برای مدیریت زخم ها پس از جوشکاری بسیار عالی است و دارای خواص روشن است. اگر پوست حساسی دارید و پوست شما آکنه دارد ، هنگام استفاده از این محصول بسیار مراقب باشید ، زیرا می تواند باعث قرمزی ، سوزش و حساسیت شود. نمونه ای از این پماد گران قیمت در اینجا آمده است

3. آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک های موضعی (مانند مبل سه نفره) یا آنتی بیوتیک های خوراکی (مانند داکسی سایکلین) انواع مختلفی از درمان ها هستند که می توانند جوش های التهابی را بهبود بخشند. زمانی استفاده می شود که درمان موضعی نتواند این بیماری را درمان کند. این آنتی بیوتیک ها دارای خواص ضد التهابی قوی هستند که آکنه را از بین می برد. آنتی بیوتیک های ضد آکنه و جوش. البته باید مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید. محدود کردن به موقع آنتی بیوتیک ها و تجویز پزشک یکی از بهترین راه ها برای مبارزه با آن است.

4. قرص های ضد بارداری خوراکی

قرص های ضد بارداری نه تنها برای پیشگیری از بارداری هستند ، بلکه برای درمان آکنه و جوش نیز مفید هستند و می توانند شکل شدید آن را بهبود بخشند زیرا حاوی استروژن است که با آندروژن های ایجاد کننده آکنه مبارزه می کند و یک دارو است. ضد حساسیت که آکنه را کنترل می کند.

5. لایه برداری شیمیایی یا نور درمانی

لایه بردارهای شیمیایی مصنوعی درمان هایی هستند که برای جوش های حاوی سالیسیلیک اسید و تری کلرواستیک اسید توصیه می شود که از ایجاد کومدون جلوگیری می کند. چراغ های LED قرمز یا آبی در نور درمانی در این دوره همچنین می توانند یکی از موثرترین روش ها برای درمان آکنه التهابی باشند.

حتما بخوانید: چه چیزی باعث آکنه می شود؟ 7 درمان زمین موثر است

درمان های جایگزین برای آکنه

برای درمان های جایگزین ، می توانید از کانال های آکنه کیستیک استفاده کنید که توسط متخصص پوست مجرب انجام می شود. همچنین یک رژیم غذایی سالم ، تزریق کورتیکواستروئید برای آکنه های دردناک مناسب است. کرم های آکنه و آکنه که توسط پزشک تجویز شده است می تواند یک روش مثر باشد.

منبع 1 منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *