انویدیا می گوید شرایط بازار بازی سخت است و پیش بینی سه ماهه سوم را از دست می دهد


جن هسون هوانگ، رئیس و مدیرعامل انویدیا، در جریان رویداد این شرکت در کنگره جهانی موبایل ایالات متحده آمریکا در لس آنجلس در ماه اکتبر صحبت می کند. ۲۱، ۲۰۱۹.

پاتریک تی فالون بلومبرگ گتی ایماژ

انویدیا درآمدهای سه ماهه دوم را گزارش کرد که انتظارات وال استریت برای درآمد و سود هر سهم را نادیده گرفت.

این گزارش با درآمد اولیه دو هفته پیش انویدیا مطابقت دارد. این سازنده تراشه هشدار داد که تخمین های وال استریت را از دست خواهد داد، زیرا رشد به دلیل فروش ناامیدکننده بازی ناشی از شرایط اقتصاد کلان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین هشدار داد که حاشیه ناخالص آن کاهش خواهد یافت.

انویدیا از نظر درآمد عقب مانده است، اما تخمین های Refinitiv پس از هشدار شرکت نسبت به دستورالعمل ها و اعلام اینکه انتظار می رود در سه ماهه ۶.۷ میلیارد دلار به فروش برسد، بدون تغییر باقی ماند. سهام انویدیا در معاملات طولانی مدت بیش از ۴ درصد سقوط کرد.

در اینجا نحوه عملکرد Nvidia در برابر برآوردهای اجماع Refinitiv آمده است:

  • EPS: ۰.۵۱ دلار، تنظیم شده، در مقابل ۱.۲۶ دلار مورد انتظار
  • وارد: ۶.۷ میلیارد دلار در مقابل ۸.۱۰ میلیارد دلار پیش بینی

این سازنده تراشه گفت که انتظار دارد در سه ماهه سوم سال مالی ۵.۹ میلیارد دلار فروش داشته باشد، در حالی که رفینیتیو ۶.۹۵ میلیارد دلار برآورد کرده است.

درآمد بخش بازی انویدیا نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافت و به ۲.۰۴ میلیارد دلار رسید که کاهش شدیدتر از حد انتظار بود. انویدیا اعلام کرد که این خطا به دلیل کاهش فروش محصولات بازی خود است که عمدتاً از کارت های گرافیک رایانه شخصی تشکیل شده است.

کولت کرس، مدیر مالی انویدیا در تماسی با تحلیلگران گفت: اثرات اقتصاد کلان در سراسر جهان باعث کاهش ناگهانی تقاضای مصرف کنندگان برای محصولات بازی این شرکت شده است.

انویدیا گفت که قیمت‌ها را با خرده‌فروشان تعدیل می‌کند تا با “شرایط بازار چالش برانگیز” برای صنعت مقابله کند، که گفت انتظار دارد تا سه ماهه جاری ادامه یابد.

کسب و کار مرکز داده شرکتی کمی بهتر شده است. رشد ۶۱ درصدی نسبت به سال گذشته به ۳.۸ میلیارد دلار رسید که توسط مشتریان “فوق العاده” این شرکت که ارائه دهندگان اصلی ابر هستند، هدایت می شود.

انویدیا همچنین چندین خط کسب و کار کوچک دارد. کسب و کار تجسم حرفه ای که تراشه های گرافیکی را برای استفاده سازمانی می فروشد، سالانه ۴ درصد کاهش یافت و به ۴۹۶ میلیون دلار رسید. خودروها هنوز کوچک هستند، اگرچه رشد آنها ۴۵ درصد نسبت به سال گذشته به ۲۲۰ میلیون دلار رسیده است. انویدیا گفت که درآمد حاصل از تراشه‌های استخراج CMP «توکن» بوده و به کاهش ۶۶ درصدی سال به سال در OEM و سایر ترکیبات کمک کرده است.

سهام انویدیا از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴۲ درصد کاهش یافته است. عزیزم، این یک بیماری همه گیر است، زیرا خرید کارت های گرافیک و تراشه های سرور در محل کار، تجارت انویدیا را به طور چشمگیری افزایش داده است و منجر به رشد درآمد ۶۱ درصدی در سال مالی ۲۰۲۲ شده است.

در ماه می، انویدیا اعلام کرد که سرعت استخدام را در مواجهه با چالش های اقتصاد کلان کاهش می دهد.

دید محدود به تقاضای استخراج ارز دیجیتال

موفقیت انویدیا در چند سال گذشته تا حد زیادی به کیفیت آخرین نسل کارت‌های گرافیک آن نسبت داده می‌شود که در طول همه‌گیری همه‌گیری، تقاضای زیادی برای بازی‌های رایانه‌های شخصی داشتند.

اما این سوال باقی می ماند که آیا رشد انویدیا تا حدی توسط ماینرهای رمزنگاری انجام شده است که عاشق کارت های گرافیک انویدیا هستند زیرا در استخراج اتریوم بسیار کارآمد هستند.

در ماه مه، انویدیا اعلام کرد که ۵.۵ میلیون دلار به عنوان بخشی از توافق با کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات در مورد نحوه اطلاع به سرمایه‌گذاران که چگونه ارزهای دیجیتال تقاضا برای کارت‌های گرافیک خود را در سال ۲۰۱۷ افزایش داده است، پرداخت خواهد کرد. قیمت ارزهای دیجیتال در سال جاری.

نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال – مانند کاهش قیمت کریپتو یا تغییر در روش تأیید معاملات، از جمله اثبات کار یا اثبات سهام – بر تقاضا برای محصولات و توانایی ما در گذشته و احتمالاً آینده تأثیر گذاشته است. کریس در بیانیه ای گفت که این به شدت برای قدردانی او است.

کریس ادامه داد: «ما نمی‌توانیم دقیقاً بگوییم که کاهش در استخراج ارزهای دیجیتال تا چه اندازه به کاهش تقاضای بازی کمک کرده است.