اهمیت خوردن گرم و سرد


اهمیت خوردن گرم و سرد

در واقع ، این چهار مخلوط شامل سودا ، خلط ، خون و صفرا است و باعث ایجاد خلق و خو در افراد می شود. ما چهار عادت مرکب داریم که دو خاصیت غالب گرم و سرد و دو خاصیت خشک و مرطوب است ، اما نه نوع مزاج داریم (4 عادت ساده شامل گرم ، سرد ، خشک ، مرطوب و 4 عادت ترکیبی که در بالا ذکر شد. بنابراین ) اگر چهار مخلوط تعادل در بدن وجود داشته باشد و کسی نتواند بر دیگری غلبه کند ، عادت نهم ، یعنی عادت مزاج ، به دست می آید. اهمیت گرما و سردی غذا در اینجا نشان داده می شود که با هماهنگی گرما و سردی غذا برعکس با عادات مردم ، می توان تعادلی را برای دستیابی به عادات متوسط ​​ایجاد کرد. در این قسمت از سایت دکتر تغذیه اصفهان دکتر رضا اطمینانانی در مورد اهمیت گرما و غذای سرد به شما اطلاعات می دهیم. به ما بپیوند.

سعدی این را کمی خوب گفته است:

چهار حریف چندین روز هیجان زده بودند

از آنجا که یکی از چهار مورد غالب شد ، شیرین جان از قالب خارج شده بود

دو خلط اصلی ، یعنی پلغم و سودا ، اسیدی هستند و کسانی که تحت سلطه این دو بلغم هستند عادت سردی دارند. اما دیگری ، خون و صفرا ، زبان آن گرم است.

گرمای یخی:

اکثر مردم دارای خلق و خوی سردی هستند. قسمت عمده آن سفید است و در هوای سرد به راحتی گرم نمی شود و سرما به مدت طولانی در بدن باقی می ماند. آنها خواب زیادی می خواهند و به طور کلی ضعیف هستند. مردم خونسرد هستند و معمولاً عصبی نیستند. آنها درون گرا هستند و کمتر احتمال دارد احساسات خود را آشکار کنند. موهای او تمایل به ریزش دارد و به زودی سفید می شود. از آنجا که سیستم سرماخوردگی فعال است ، اسیدیته خون آنها بیشتر است و آنها را مستعد ابتلا به بیماری های خود ایمنی مانند MS و پارکینسون می کند. ضعف ، ناتوانی ، کمبود انرژی و ضعف در این افراد شایع است. نبض آنها کند است و هنر باریک است.

دود گرم:

افرادی که دارای خلق و خوی گرم هستند خوشایندتر و دلپذیرتر هستند ، اما به سرعت عصبی می شوند. آنها دائما گرم و به سرعت گرم می شوند. مصرف بیش از حد شیرینی باعث آکنه و بدن درد می شود و به احتمال زیاد آب مصرف می کنند. تعداد افراد کمتر از گروه اول بود. بدن در هوای سرد به سرعت گرم می شود ، اما خنک شدن در هوای گرم آسان نیست. این افراد پرانرژی ، برون گرا و فعال هستند و احساسات خود را به سرعت بیان می کنند. امروزه ثابت شده است که غذاهای گرم بر سیستم عصبی سمپاتیک تأثیر می گذارد و غذاهای سرد سیستم پاراسمپاتیک را فعال می کند. همانطور که می دانید ، سیستم سمپاتیک با افزایش ضربان قلب و هایپرمی اعضای بدن همراه است و دارای خواصی است که در بسیاری از اندام ها تحریک و فعال می شود.

غذای متوسط:

غذا نیز بین این دو عادت (که خفیف است) قرار می گیرد. به عنوان مثال ، در برخی متون ، شیر ، ماست بره و نان سبوس دار به عنوان غذاهای متوسط ​​ذکر شده است.

اهمیت گرما و سرما غذا متخصص تغذیه اصفهان

غذای گرم:

نان گندم کامل ، عسل ، گوسفند ، بوقلمون ، مرغ ، گوشت اردک و اردک ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، آب سبزیجات ، آبگوشت ، انجیر ، انگور ، بادام ، تخم خربزه ، توت ، خربزه ، چای سیاه ، خرما خردل ، خرمالو ، ریحان ، اغلب ادویه جات ، نخود فرنگی ، عدس ، لوبیا و تخم مرغ.

غذای سرد:

نان جو ، فقط لوبیا ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، دوغ و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، ریواس ، قارچ ، بیشتر میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، کشک ، دستگاه مرغ ، تمر هندی و زرشک.

علائم دیگر با طبیعت مختلف:

الف) دمای پوست: گرمی و سردی پوست نشانه گرما و سردی شخصیت است. رطوبت و زبری پوست نشان دهنده خشکی و رطوبت است.

ب) رشد مو: رشد سریع و سیاه نشانه گرما و نور کوتاه و سفید نشانه سرما است. فرها نشانه خشکی و نرمی نشانه رطوبت است.

ج) رنگ خود را رنگ کنید: بیشتر افرادی که سرد می خوابند سفید هستند و پوست گرم و قرمز نشانه گرما است.

د) رویاها: خواب بیش از حد نشانه سردی و مرطوب بودن است ، کم خوابی نشانه گرما یا خشکی است.

ه) کارهای زیر را انجام دهید: افراد گرم کارها را سریع انجام می دهند ، اما افراد عصبانی به آرامی کار می کنند.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر. رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی در مورد تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان.


مطالب توصیه شده:

نوع چربی مناسب برای سالم ماندن

محصولات تراریخته و تغذیه

آسیب مواد قندی را بررسی کنید

غذاهای دودی یک خطر بزرگ هستنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *