اهمیت سرعت سنج دیجیتال – QuintDaily – خبرگزاری ۲۰ برتر


سرعت سنج دیجیتال

برخلاف سرعت سنج استاندارد، اگر یک دستگاه دیجیتال خراب شود، می توانید بدون باز کردن آن، آن را تعمیر کنید. راه‌هایی برای بازنشانی و برنامه‌ریزی مجدد آن وجود دارد تا بتواند باگ‌ها یا مشکلات دیگر را به‌جای شکستن آن‌ها برطرف کند. بهترین بخش در این مورد این است که برای انجام این کار نیازی به دانستن هیچ چیز در مورد الکترونیک نیست.

سرعت سنج یا سرعت سنج مقیاسی است که سرعت لحظه ای یک وسیله نقلیه را اندازه گیری و نمایش می دهد. اکنون به طور جهانی مجهز به وسایل نقلیه موتوری است، در اوایل دهه ۱۹۰۰ به عنوان یک آپشن و از حدود سال ۱۹۱۰ به بعد به عنوان یک راه اندازی استاندارد در دسترس قرار گرفت. سرعت سنج برای سایر وسایل نقلیه دارای نام های خاصی است که از روش های دیگری برای درک سرعت استفاده می کند. چارلز بابیج با ایجاد اولین نوع سرعت سنج که معمولاً با لوکوموتیوها مرتبط است، اعتبار دارد.

اکثر سرعت سنج ها از یک کابل چرخشی قابل انعطاف استفاده می کنند که به گیربکس خودرو متصل شده و از طریق دنده ها عبور می کند. دنده سرعت سنج کابل سرعت سنج را در حالی که وسیله نقلیه در حرکت است می چرخاند. خود مکانیزم سرعت سنج را می چرخاند. هنگامی که یک آهنربای دائمی کوچک متصل به کابل سرعت سنج با یک فنجان آلومینیومی کوچک متصل به تغییر رنگ در ابزار سرعت سنج آنالوگ می چرخد، میدان مغناطیسی در حال تغییر یک جریان گردابی در فنجان ایجاد می کند. این یک میدان مغناطیسی دیگر ایجاد می کند.

فنر برگشتی به گونه ای کالیبره شده است که سرعت چرخش مشخصی از کابل مطابق با نشانگر سرعت مشخص شده روی سرعت سنج باشد. این کالیبراسیون چندین فاکتور را در نظر می‌گیرد، از جمله نسبت دنده محور عقب کابل‌کشی روی فلکس، نسبت محرک نهایی در دیفرانسیل، و قطر لاستیک‌های در حال اجرا.

یکی از اشکالات عمده فلومتر AD این است که نمی تواند سرعت خودرو را در هنگام دنده عقب نشان دهد زیرا فنجان در جهت مخالف می چرخد. سرعت‌سنج‌های استاندارد دوچرخه، زمان بین هر چرخش چرخ را اندازه‌گیری می‌کنند و بر روی یک نمایشگر دیجیتالی کوچک نصب شده روی فرمان، بازخوانی ارائه می‌دهند. معمولاً از یک یا دو چرخ کابل رانده می شود، مانند سرعت سنج موتورسیکلت که در بالا برای سرعت سنج های دوچرخه قدیمی نشان داده شده است. اینها نیازی به باتری ندارند، اما نسبتاً ضخیم و سنگین و دقت کمتری خواهند داشت.

اکثر سرعت سنج ها ۱۰ درصد را تحمل می کنند. این عمدتا به دلیل تغییر قطر لاستیک است. منابع خطای ناشی از تغییر قطر لاستیک عبارتند از: سایش، دما، فشار، بار خودرو و اندازه اسمی لاستیک. خودروسازان معمولا سرعت سنج ها را با خطای بالاتر از حد متوسط ​​کالیبره می کنند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که در قبال رانندگانی که سرعت مجاز را نقض می کنند مسئولیتی ندارند تا مطمئن شوند سرعت سنج های آنها سرعت کمتر از سرعت واقعی وسیله نقلیه را نشان نمی دهند.

خطاهای بیش از حد سرعت سنج پس از ساخت می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما اغلب این به دلیل قطر غیر استاندارد لاستیک است. در اکثر خودروهای قدیمی، ممکن است این سرعت سنج دیجیتال را نبینید. اگر واقعاً می‌خواهید بهترین دستگاه را پیدا کنید، دستگاه قدیمی خود را با کارشناسان تعمیرات ماشین‌های کارکرده در سیدنی بفروشید تا قیمت خوبی به دست آورید.