اوتیسم در جوانان ایالات متحده طی ۵ سال ۵۰ درصد افزایش می یابد – چه اتفاقی می افتد؟ ۲۰ خبرگزاری برتر


یک مطالعه جدید نشان می دهد که تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم در ایالات متحده در سال های اخیر افزایش یافته است.

در چین، محققان دانشگاه صنعت داروسازی گوانگدونگ دریافتند که ۳.۴۹ درصد از کودکان و نوجوانان آمریکایی – یا تقریباً یک نفر از هر ۳۰ – در سال ۲۰۲۰ به اوتیسم مبتلا خواهند شد. این افزایش شدید ۵۲٪ در مقایسه با ۲.۲۹٪ از بزرگسالان جوان در آمریکا تشخیص داده شده است. با اوتیسم شرایط در سال ۲۰۱۷. در نمودار زیر به این نگاه کنید و در اینجا بیشتر بدانید.

اوتیسم تاریخی 2020

محققان یافته های خود را در JAMA Pediatrics و داده های حاصل از بررسی سالانه مصاحبه ملی سلامت (NHIS) منتشر کردند. این نظرسنجی که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها انجام شده است، از مصاحبه های خانگی و آزمایش های هدفمند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت یک خانواده معمولی استفاده می کند. در سال ۲۰۱۴، NHIS دریافت که ۲.۲۴ درصد از کودکان و نوجوانان در ایالات متحده دارای اوتیسم هستند.

این عدد به تدریج رشد کرد و در سال ۲۰۱۶ به ۲.۷۶ درصد رسید. این عدد از ۲.۴۴ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافت. سپس طی سه سال آینده به طور پیوسته رشد کرد تا اینکه آخرین داده های NHIS از سال ۲۰۲۰ نشان داد که ۳.۴۹ درصد از جوانان آمریکا در این طیف بودند. محققان خاطرنشان می کنند که ایالات متحده و اروپا به دلیل غربالگری و تشخیص بهتر، نرخ بالاتری نسبت به سایر نقاط جهان در اوتیسم دارند.

تقریباً پنج درصد از پسران جوان مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شده اند، در حالی که این رقم در دختران کمتر از ۲ درصد است. کودکان سیاه پوست از خانواده های فقیرتر یا تحصیلکرده تر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

برای کسانی که نمی دانند اوتیسم چیست، در اینجا پیوندی از CDC وجود دارد. اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک ناتوانی رشدی است که به دلیل تفاوت در مغز ایجاد می شود. افراد مبتلا به اوتیسم اغلب در برقراری ارتباط و معاشرت مشکل دارند و رفتارها یا علایق محدود یا تکراری دارند. افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است روش های مختلفی برای یادگیری، حرکت یا توجه داشته باشند. توجه به این نکته ضروری است که برخی از افراد بدون اختلال طیف اوتیسم نیز ممکن است برخی از این علائم را تجربه کنند. اما برای افراد مبتلا به اوتیسم، این ویژگی ها می تواند زندگی را بسیار دشوار کند. در زیر یک نمای کلی ویدیویی از autismspeaks.org با آمار جالب است.

از این تحقیقات اخیر چه باید کرد؟

  • این تحقیق از چین می آید. آدم تعجب می کند که چرا باید برای این تحقیق به چین تکیه کنیم یا انگیزه دیگری وجود دارد. با این حال، ما مطالعه را همانطور که هست می گیریم. دیگران همین روند را پیشنهاد می کنند – اینجا را ببینید.
  • روش های غربالگری و گزارش دهی توسعه یافته و افزایش یافته است. از این رو، نرخ های آماری اوتیسم افزایش یافته است. اگرچه برخی این گزارش را بد می دانند، برخی دیگر می گویند خوب است زیرا جوانان می توانند درمان بهتری داشته باشند و زندگی پربارتری داشته باشند.
  • آیا انگیزه مالی برای گزارش بیش از حد اوتیسم وجود دارد؟ هزینه مراقبت از آمریکایی های مبتلا به اوتیسم در سال ۲۰۱۵ به ۲۶۸ میلیارد دلار رسید و تا سال ۲۰۲۵ بدون مداخلات و حمایت های مؤثرتر مادام العمر به ۴۶۱ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. این یک صنعت در حال رشد است. اینکه آیا این افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی توجیه پذیر است یا خیر، نیاز به تحلیل بیشتری دارد.
  • تئوری های حاشیه ای زیادی در مورد علل محیطی اوتیسم وجود دارد، از جمله واکسن، تغذیه نامناسب، فرزندپروری «بد»، پردازش مواد غذایی، سموم محیطی و استفاده از تلفن همراه و غیره. گفته می شود که همه این ادعاها رد شده اند، اگرچه برخی با آنها مخالف هستند.

هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا نرخ اوتیسم همچنان در حال افزایش است یا خیر وجود ندارد. همانطور که معیارهای تشخیصی تکامل می یابند، می تواند منجر به واجد شرایط بودن تعداد بیشتر یا کمتری از کودکان برای تشخیص اوتیسم شود. لطفا نظرات خود را در مورد اوتیسم در آمریکا در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.