اوه، بایدن می گوید تورم صفر و بدون رکود – درست در زمان میان دوره ای؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


در حالی که اقتصاددانان انتظار داشتند که تورم نسبتا کمی افزایش یابد (اگر بسیار کمتر از رشد ۱.۳ درصدی در ژوئن باشد)، انتظار می‌رود که تورم قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده از +۹.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸.۷ درصد در جولای کاهش یابد. اما در واقع بسیار بیشتر از حد انتظار به ۸.۵% سالانه (ثابت) سقوط کرد. پایان دادن به برد ۱۶ ماهه MoM. زیر را ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده 08-10-2022مهمتر از همه، میانگین واقعی درآمد هفتگی همچنان در حال کاهش است و اکنون برای ۱۶ ماه متوالی کاهش یافته است زیرا تورم هرگونه افزایش دستمزد را از بین می برد. این را در نمودار زیر ببینید.

دستمزد ایالات متحده 08-10-2020بنابراین سوال بزرگ برای بازارها در حال حاضر – آیا این کاهش در CPI به اندازه ای بزرگ است که نشان دهد فدرال رزرو در حال چرخش است و شروع به خنثی کردن چرخه افزایش نرخ فعلی می کند؟ وضعیت اقتصادی بعدی را پس از انتشار داده های CPI در نظر بگیرید.

  • سهام با پیش بینی پول آسان احتمالی در کوتاه مدت افزایش یافت – CPI مشکل کمتری ایجاد می کند.
  • پورتفولیوی خزانه داری نشان دهنده نرخ های آتی پایین تر – همراه با پیش بینی نرخ های آتی است.
  • Cooler CPI در کنار فروش اخیر کالا ادامه دارد.
  • تصویر شغل هرگز بدتر از صاف یا بهتر نخواهد بود – اینجا را ببینید.
  • همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، رشد ضعیف دستمزد – همگام با تورم نیست.
  • “رشد ضعیف تولید ناخالص داخلی” – ما آن را “رکود” نمی نامیم، حتی اگر دو چهارم تولید ناخالص داخلی منفی داشته باشیم.

از طریق جادوی دستکاری فدرال، دولت بایدن دستان خود را بالا برد و پیروزی اقتصادی را اعلام کرد – در مورد تورم به زیر نگاه کنید.

لری سامرز، وزیر سابق خزانه داری کلینتون گفت: «ما یک مشکل تورم بسیار جدی داریم. داده های یک ماهه گویای همه چیز نیست و به هیچ وجه تورم را ثابت نمی کند. بایدن به جای اعداد سالانه، از آمار مادران برای جذب مردم استفاده کرد.

بیشتر در مورد این “رشد ضعیف تولید ناخالص داخلی”. آنها به ما می گویند ما در رکود نیستیم. حتی جو روگان “چپ” نیز مزخرفات دولت بایدن در قطع تعریف رکود را در ویدئوی زیر محکوم کرد.

یکی دیگر از نشانه های رکود اقتصادی در بهترین حالت، سرعت پول است. سرعت پول چقدر است؟

سرعت پول معیاری برای سنجش نرخ مبادله پول در یک اقتصاد است. تعداد دفعاتی است که وجوه از یک نهاد به واحد دیگر منتقل می شود. همچنین میزان ارز مورد استفاده در یک دوره زمانی معین را نشان می دهد. به بیان ساده، نرخی است که مصرف کنندگان و کسب و کارها در یک اقتصاد به طور جمعی پول خود را خرج می کنند. آخرین نمودار سرعت پول از داده های فدرال رزرو را در زیر مشاهده کنید.

Speed ​​of Money 2022 - Q1

سرعت پول از آغاز قرن گذشته کاهش یافته است – زیرا اعتبار بیش از حد، به طور کلی، باعث شده است که اقتصاد از آن زمان به بعد دچار رکود شود. کووید همچنین Money Velocity را یک درجه دیگر ارسال کرد و بهبود نیافته است. به طور خلاصه، اقتصادهای قوی باعث می شوند که سرعت پول در طول زمان افزایش یابد – که نشان دهنده دستاوردهای مثبت بهره وری است که برای توسعه استانداردهای زندگی مهم هستند.

همه موارد فوق با استراتژی که در اینجا بحث کردیم مطابقت دارد سیم صحیح را گزارش دهید نگاهی به اینجا بیاندازید – “چگونه یک رکود دو شیب ممکن است در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ رخ دهد”

بله، ما می‌خواهیم اعداد مثبت اقتصادی کوتاه‌مدت را قبل از میان‌مدت سال ۲۰۲۲ ببینیم – با طراحی. با این حال، بسیاری از این اعداد اقتصادی به همان سطوح قبلی باز نخواهند گشت. نمودارها به ندرت در یک خط مستقیم قرار می گیرند – در عوض، آنها تمایل دارند در جهت روند دندانه دار شوند.

فریب دستکاری داده های آماری را برای چندین ماه نخورید.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا کمک مالی کوچکی را در نظر بگیرید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.