اوه باگ مایکروسافت به کاربران ویندوز ۱۰ ارتقایی می دهد که انتظارش را نداشتند


به دلیل یک اشکال از جانب مایکروسافت، برخی از کاربران ویندوز ۱۰ در این هفته با انتظارات غیرمنتظره ای مورد استقبال قرار گرفتند. به نظر می رسد یک اشکال در نرم افزار به روز رسانی این شرکت به صاحبان رایانه های شخصی پشتیبانی نشده فرصتی می دهد تا آخرین نسخه ویندوز ۱۱ را دانلود کنند. اگر قبلاً نمی دانستید، ویندوز ۱۱ در سال گذشته که راه اندازی شد جنجال های زیادی به پا کرد. روی دستگاه هایی که آخرین پردازنده TPM 2.0 را ندارند کار نمی کند.

این قطعه سخت افزار با ایجاد یک لایه امنیتی اضافی بر روی خود کامپیوتر، کارها را قوی تر می کند.

از آن زمان، هر کسی که یک دستگاه قدیمی – بدون TPM – دارد، اگر بخواهد باید یک رایانه شخصی جدید بخرد، اما آخرین نسخه به این معنی است که حتی کسانی که لپ‌تاپ‌های پشتیبانی‌نشده دارند هم دسترسی دارند.

طرفداران ویندوز ۱۰ به سرعت عکس‌هایی از این به‌روزرسانی را روی دستگاه‌های خود منتشر کردند و یکی از کاربران گفت: «Dell Optiplex 7040, i7-6700 3.4GHz, 16GB, Intel HD 530 امروز واجد شرایط بود، من آن را ارتقا دادم». “

دیگری اضافه کرد: “من یک به روز رسانی در سرفیس پرو ۴، i5 و ۴ گیگابایت رم دریافت کردم. خوب کار می کند!”

بیشتر بخوانید: هشدار اندروید: گوگل و سامسونگ هشدار “بحرانی” را منتشر کردند – اکنون تلفن خود را به روز کنید

شایان ذکر است که این آخرین آپدیت ویندوز ۱۱ که شامل تغییراتی در منوی استارت و Task Manager می شود، بر روی این دستگاه های قدیمی نصب نشده است، اما همچنان سردرگمی های زیادی را ایجاد می کند.

مایکروسافت در بیانیه ای تایید کرد که این یک باگ است و سیستم مورد نیاز ویندوز ۱۱ بدون تغییر باقی می ماند.

مایکروسافت گفت: «این یک اشکال است و تیم مربوطه در حال بررسی آن است. الزامات تغییر نکرده است.

اگرچه بسیاری از کاربران این فرصت را داشته اند که این به روز رسانی ویندوز ۱۱ را بر روی رایانه های شخصی پشتیبانی نشده نصب کنند، برخی دیگر با این مشکل مواجه شده اند: “من یک ۷۷۰۰HQ دارم و به دلایلی به من اجازه داده (و حتی مجبورم کرده است) از W11 استفاده کنم.” ترویج. روز بدی داشتم، دوباره به W10 برگشتم.

با این حال، با موفقیت برخی از کاربران ویندوز ۱۰، این سوال مطرح می شود که چرا مایکروسافت به برخی از دستگاه های قدیمی اجازه دسترسی به آخرین نرم افزار خود را نمی دهد.

اگر دستگاهی دارید که پشتیبانی نمی‌شود و امیدوارید ویندوز ۱۱ را دریافت کنید، هیچ شانسی ندارید که ردموندی آپدیت را از سرورهای خود حذف کند.

لینک منبع