اپراتور شبکه تگزاس به ساکنان می گوید که مصرف برق را کاهش دهند زیرا گرما به شبکه فشار وارد می کند


یک برج انتقال در ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۲ در هیوستون، تگزاس دیده می شود. ERCOT (شورای قابلیت اطمینان الکتریکی تگزاس) از تگزاسی‌ها می‌خواهد تا امروز به طور داوطلبانه در مصرف برق صرفه‌جویی کنند، زیرا گرمای شدید می‌تواند باعث خاموشی شود.

براندون بل گتی ایماژ

یکی از اپراتورهای شبکه تگزاس به ساکنان این شهر برای دومین بار در سال جاری هشدار داده است که در مصرف انرژی صرفه جویی نکنند، زیرا ترس از خاموشی در بحبوحه دماهای سوزان این هفته در حال افزایش است.

شورای قابلیت اطمینان برق تگزاس، که حدود ۹۰ درصد بار برق ایالت را مدیریت می کند، گفت که ساکنان و مشاغل باید ترموستات ها را حداقل یک درجه فارنهایت افزایش دهند و همه لوازم اصلی را بین ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۸ بعد از ظهر دوشنبه خاموش کنند. .

رگولاتور تگزاس همچنین کمبود منبع برق را در روز دوشنبه “بدون راه حل بازار” پیش بینی کرد، اما گفت که انتظار قطعی در سراسر سیستم را ندارد. ERCOT گفت که کمتر از ۱۰ درصد از تولید برق بادی روز دوشنبه در دسترس خواهد بود و میزان برق موجود در این ایالت را کاهش می دهد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: موج گرمایی که در تگزاس و بیشتر مناطق مرکزی ایالات متحده مستقر شده است باعث افزایش مصرف برق شده است. در حالی که انرژی خورشیدی به طور کلی به ظرفیت کامل تولید خود می رسد، تولید باد در حال حاضر بسیار کمتر از آنچه در این دوره زمانی بوده است تولید می کند.

به گفته سرویس ملی هواشناسی، نزدیک به ۵۰ میلیون نفر در ایالات متحده در آخر هفته در معرض هشدارها یا هشدارهای گرما قرار گرفتند. شاخص گرما روز یکشنبه در جنوب شرقی تگزاس به بیش از ۱۱۰ درجه رسید و تقاضای برق را افزایش داد و بر شبکه فشار وارد کرد.

در پی یک طوفان مرگبار زمستانی در فوریه ۲۰۲۱ که میلیون ها نفر از ساکنان را برای روزها بدون برق رها کرد، رکورد مصرف انرژی ناشی از آب و هوای سخت نگرانی هایی را در مورد آسیب پذیری سیستم شبکه ایالتی ایجاد کرده است.

تغییرات اقلیمی باعث بروز بلایای مکرر و جدی‌تر مانند موج گرما، خشکسالی و آتش‌سوزی‌های جنگلی شده است که باعث قطع برق بیشتر شده و برخی از زیرساخت‌های کشور را تحت تأثیر قرار داده است. بر اساس تجزیه و تحلیل گروه تحقیقاتی Climate Central، آب و هوای شدید باعث ۶۷ درصد خاموشی ها در ایالات متحده از سال ۲۰۰۰ شده است.

ERCOT پیش بینی کرد تقاضای برق در تگزاس به ۷۹۶۷۱ مگاوات برسد که اندکی از ۸۰۰۸۳ مگاوات روز دوشنبه کاهش یافته است.