اگر می خواهی دنیا تو را دوست داشته باشد، زمینی باش؟ – بهترین بهترین خبرگزاری


بسیاری از ما هنگام ترسیم تصویری از خود، نگرش آرامی داریم. چه کسی می خواهد کسی باشد که وارد اتاق می شود و کسی نمی خواهد با شما صحبت کند؟

مردم را باید دوست داشت. اگر بتوانید مردم را وادار کنید که شما را دوست داشته باشند، به احتمال زیاد در زندگی موفق خواهید شد. این پایه و اساس اعتماد است که منجر به اعتبار می شود. تحقیقات نشان می دهد که روابط برای خوشبختی حیاتی هستند و ارتباطات کلید پیدا کردن شغل و ایجاد یک شغل رضایت بخش است.

بنابراین چه نکاتی وجود دارد تا مردم شما را دوست داشته باشند؟ یوتیوب پر از ویدیوهای “چگونه مردم را دوست داشته باشیم” است. در اینجا یک ویدیو در زیر آمده است.

همه این ویدیوهای خودیاری یک عنصر کلیدی در جلب توجه مردم به شما دارند. اگر می خواهید مردم شما را دوست داشته باشند، فکر کنید و مانند کسی باشید که می خواهید دوستش داشته باشید. در این ویدیو “چوب کبریت و آینه” نام دارد.

نیکلاس پاتمن، نویسنده کتاب چگونه مردم را در ۹۰ ثانیه یا کمتر دوست داشته باشیم، سال ها صرف آموزش کارآفرینان برای برقراری ارتباط موثرتر و آرام تر کرده است. فرض کردن ارتباط، مهارتی است که هر کسی می تواند آن را در دو ثانیه اول پس از ملاقات با کسی یاد بگیرد و به کار گیرد.

پوتمن گفت، هدف از فرض یک رابطه، «پیدا کردن زمینه های مشترک» یا کشف وجوه مشترک است. این می تواند چیزی به سادگی این واقعیت باشد که شما با همان ماشین رانندگی می کنید یا همان پیراهن را می پوشید.

در واقع، تحقیقات نشان می دهد که یافتن زمینه های مشترک یک استراتژی قدرتمند برای علاقه مند کردن مردم به شما است. بر اساس «فرضیه شباهت جذاب»، ما تمایل داریم که جذب افرادی شویم که از نظر برخی توانایی ها دقیقاً شبیه ما هستند، به خصوص زمانی که نگرش ها و ارزش های مشابهی داشته باشیم.

به عبارت دیگر، اگر می خواهی دنیا تو را دوست داشته باشد، دنیوی باش، به خصوص با موقعیت های مشابه و ارزش. “ آنچه رسانه های جریان اصلی، دانشگاه ها، بسیاری از سیاستمداران و مشاهیر نخبه به ما می گویند – “دنیوی” بودن به چه معناست؟ شاید امروز کسی بتواند کلمه «زمینی» را با کلمه «بیدار» جایگزین کند.

بر اساس فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد، کلمه “بیدار” اکنون به عنوان “هشدار تبعیض نژادی یا اجتماعی و بی عدالتی” تعریف می شود. این می تواند شامل انواع موضوعات “بیدار” مانند؛ مرزهای باز، حقوق LGBTQ+، سرکوب سخنان نفرت – فرهنگ لغو، ممنوعیت اسلحه، CRT، سوسیالیسم… بیشتر مسائل سیاسی که می بینیم از چپ مترقی نشات می گیرند.

اما اگر با بسیاری از این ارزش‌های «دنیوی» یا «بیداری» مخالف باشید، چه؟ البته دنیا شما را دوست نخواهد داشت. برعکس این است که مردم شما را دوست دارند. از این رو امروز در فضای سیاسی خود شاهد این بازی هستیم. کسانی که با “بیدار” بودن موافق نیستند طرد و منفور خواهند شد – حتی منفور.

همانطور که اعتقاد بر این است که در روز یکشنبه، من را به یاد آیه ای از کتاب مقدس می اندازد که دقیقاً این پدیده را توصیف می کند. به قطعه زیر در یوحنا ۱۵:۱۸-۱۹ توجه کنید.

۱۸ «اگر دنیا از شما متنفر است، به یاد داشته باشید که اول از من متنفر بود. ۱۹ اگر به این دنیا تعلق داری، این دنیا هم تو را دوست دارد همانطور که دوستت داشت. تو متعلق به دنیا نیستی، اما من تو را از دنیا انتخاب کردم. برای همین است که دنیا از شما متنفر است.

با این حال، هر آنچه از چپ سیاسی می آید، شر نیست و هر آنچه از راست سیاسی محافظه کار می آید، درست نیست. در برخی موارد، بسیاری از آنها تمایل دارند بیش از حد سیاسی باشند یا زمانی که به آنها نیاز نیست یا حتی در محدوده کار ما هستند، بیش از حد قضاوت کننده می شوند. نکته اینجاست که اخلاق امروز مورد حمله قرار گرفته است. کسانی که سعی در دفاع از اخلاق دارند نیز مورد حمله قرار خواهند گرفت.

آیا باید یک بار برای همیشه از شر دنیای بد و فاسد خلاص شویم؟ این بسیار سخت خواهد بود، به خصوص اگر در خانواده خود باشید. در صورت امکان، ممکن است برای مسائل کمتری با مقادیر متفاوت، زمینه مشترک پیدا کرد. در برخی موارد ممکن است این امکان وجود نداشته باشد و فرد درگیر آن نباشد. این نیاز به قدرت تشخیص و خرد شما دارد. نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

پست های بیشتر یکشنبه را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.