بازدیدهای کلینیک سقط جنین اکنون به طور خودکار از سابقه سایت Google شما حذف می شود


گوگل روز جمعه اعلام کرد که هنگام بازدید کاربران از پناهگاه‌های خشونت خانگی، کلینیک‌های سقط جنین یا سایر مکان‌هایی که حفظ حریم خصوصی نگران‌کننده است، داده‌های مکان را حذف می‌کند.

سایر مکان‌هایی که Google داده‌های مکان را ذخیره نمی‌کند، کلینیک‌های کاهش وزن، کلینیک‌های باروری، و مراکز درمان اعتیاد هستند. گوگل بدون اشاره به سقط جنین گفت که به مبارزه با درخواست های نامناسب یا بیش از حد گسترده برای داده ها توسط دولت ادامه خواهد داد.

به دنبال نگرانی‌ها مبنی بر اینکه مسیر دیجیتال می‌تواند اطلاعاتی را در اختیار مجریان قانون قرار دهد اگر فردی به‌طور غیرقانونی حاملگی را خاتمه دهد، گوگل آلفابت روز جمعه اعلام کرد داده‌های مکان جمع‌آوری‌شده هنگام بازدید کاربران از کلینیک سقط جنین را منتشر می‌کند. افشا شده در ایالات متحده، حذف خواهد شد.

گوگل بازدیدهای کلینیک سقط جنین را از تاریخچه حذف خواهد کرد

بخش فناوری نگران است که پلیس در مورد سوابق جستجوی مشتریان، داده‌های موقعیت جغرافیایی و سایر اطلاعاتی که می‌تواند برنامه‌های بارداری را فاش کند، ضمانت‌هایی دریافت کند، زیرا قوانین ایالتی برای محدود کردن سقط جنین پس از حکم دادگاه عالی ایالات متحده در ماه گذشته مبنی بر اینکه دیگر تضمینی برای آنها وجود ندارد لغو شد. بر اساس قانون اساسی .

گوگل بدون اشاره به سقط جنین روز جمعه اعلام کرد که به مبارزه با درخواست های نامناسب یا بیش از حد گسترده برای داده ها توسط دولت ادامه خواهد داد. بسته به کسب و کار، سابقه موقعیت مکانی یک حساب Google به طور پیش فرض غیرفعال است. برای افرادی که از تاریخچه سایت استفاده می کنند، سایت های حساس از جمله کلینیک های باروری، کلینیک های سقط جنین و مراکز ترک اعتیاد به مواد مخدر از هفته های آینده به سرعت حذف خواهند شد.

گوگل فوراً به سؤالات مربوط به این که این شرکت چگونه چنین بازدیدهایی را شناسایی می کند یا اینکه آیا همه داده های مرتبط از سیستم هایش حذف می شوند، پاسخ نداد.

به طور جداگانه، این شرکت سیاست خود را در روز جمعه تغییر داد تا تبلیغات ایالات متحده را به عنوان پیشنهاد سقط جنین طبقه بندی کند، حتی اگر داروها را پس از مشاوره مجازی از طریق پست ارسال کند اما امکانات خاص خود را نداشته باشد.