بازیابی هزینه چیست و چگونه کار می کند؟ – خبر ۲۴ بزرگ


در سال های اخیر، افزایش بازپرداخت شارژ و اختلافات مربوط به کارت اعتباری توسط مصرف کنندگان افزایش یافته است. یک نظرسنجی اخیر نشان داد که سوء استفاده از غرامت سالانه بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار برای شرکت های آمریکایی هزینه دارد! این اقدامات می تواند هزینه ها را برای فروشندگان افزایش دهد و خشم بیشتری را در بازار ایجاد کند.

بازپرداخت خدماتی است که برای محافظت از بازرگانانی که ممکن است از کلاهبرداری مشتری رنج ببرند طراحی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازپرداخت و نحوه محافظت از پول خود برای کسب و کار رو به رشد، ادامه مطلب را بخوانید.

بازپرداخت چیست؟

بازپرداخت از فروشندگان در برابر مشتریان متقلب که ممکن است سعی کنند کالا یا خدمات رایگان دریافت کنند، محافظت می کند. بازپرداخت با کمک یک راه حل نماینده انجام می شود که به بازرگانان کمک می کند پس از بازپرداخت غیرقانونی پول توسط مشتری، بازپرداخت خود را پس بگیرند. سه طرف اصلی در فرآیند بازپرداخت شارژ دخیل هستند: دارنده کارت، بانک صادرکننده و تاجر.

دارنده کارت شخصی است که از کارت اعتباری او برای خرید استفاده شده است. بانک صادرکننده یک موسسه مالی است که کارت های اعتباری یا نقدی را برای خرید به مصرف کنندگان صادر می کند. تاجر به هر کسب و کاری گفته می شود که پرداخت با کارت های صادر شده توسط بانک صادر کننده را می پذیرد و می پذیرد که قوانین و مقررات تراکنش خود را رعایت کند، مانند واریز وجه به حساب دارنده کارت یا رعایت قیمت های ذکر شده هنگام ارائه کالا یا خدمات.

بازپرداخت چگونه کار می کند؟

اگرچه سیستم‌های سنتی حفاظت از تقلب ممکن است بتوانند کارمزدهای نادرست را شناسایی کرده و از تقلب جلوگیری کنند، اما زمانی که دارنده کارت بازپرداخت می‌کند، نمی‌توانند وجه را بازپرداخت کنند. شما باید یک شرکت استرداد وجه متشکل از متخصصان متعهد داشته باشید که می توانند در فرآیند استرداد وجه به شما کمک کنند.

اگرچه ممکن است فرآیند ساده ای به نظر برسد، اما فرآیند بازیابی خسته کننده است و به مهارت های تخصصی نیاز دارد: مذاکره با مشتری برای حل تعارض. نظارت بر هر تراکنش؛ با گفتن اینکه بازرگانان از شرایط و ضوابط خود پیروی می کنند، از ادعاها دفاع کنید. شواهدی مانند فاکتورها، رسیدها و سایر اسناد مورد استفاده برای پشتیبانی از فاکتورها را جمع آوری کنید. این فرآیند بسته به پیچیدگی اختلاف ممکن است از ۳۰ تا ۶۰ روز طول بکشد.

برای دریافت بازپرداخت، فروشنده باید با مدارک ذکر شده در زیر به درخواست بازپرداخت پاسخ دهد:

  • تاریخ معامله
  • تاریخچه کامل تراکنش سفارش
  • اطلاعات کامل تحویل
  • کلیه ارتباطات بین تاجر و مشتری در ارتباط با سفارش.

بنابراین، فروشنده باید تمام اطلاعات لازم را ارائه دهد و درخواست تجدید نظر در مورد غیرقانونی بودن درخواست بازپرداخت را ارائه دهد.

چه کسی از بازپرداخت سوء استفاده می کند؟

بازپرداخت ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد و لزوماً یک مشتری نادرست نیست. برخی از آنها ممکن است انتظارات اشتباهی در مورد کیفیت کالا داشته باشند و قوانین مرجوعی را درک نکنند. سایر بازپرداخت ها توسط دارندگان کارت انجام می شود که ممکن است به دنبال راهی آسان برای دریافت محصولات یا خدمات رایگان باشند اما در این فرآیند پول خود را از دست می دهند.

اجتناب از بازپرداخت هزینه همچنین به این معنی است که تاجران باید سیاست‌های بازپرداخت معقولی داشته باشند که مشتریان را از حقوق آنها مطلع کند. گاهی ممکن است بازپرداخت ها به دلیل تقصیر فروشنده باشد، اما طبیعی است که مستقیماً با مشتری این مسائل را مورد مناقشه قرار ندهید و حل کنید. این می تواند بازپرداخت یا تعویض در صورت سفارش باشد.

سوء استفاده از پرداخت ها چقدر بد است؟

سوء استفاده از بازخرید به یک مشکل بزرگ برای بسیاری از بازرگانان تبدیل شده است که منجر به کلاهبرداری و خسارات مالی هنگفت می شود. فروشندگان باید در نظر داشته باشند که سوء استفاده از بازپرداخت هزینه کسب و کار آنها بسیار بیشتر از مبلغ بازپرداخت است. مشکلات اضافی عبارتند از:

  • هزینه بازپرداخت به بانک برگردانده می شود.
  • تمام شده.
  • ارتباط کمتر با مشتری
  • از دست دادن زمان و تلاش هنگام رسیدگی به ادعاهای بازپرداخت.

به همین دلیل است که به شدت توصیه می شود از خدمات بازپرداخت استفاده کنید که به جلوگیری از چنین شرایطی کمک می کند. بعد از اینکه موسسه مناسب را پیدا کردید، بپرسید که چه نوع خدماتی را ارائه می دهند و چقدر برای آنها هزینه می گیرند.

خدمات بازپرداخت چیست؟

شرکت‌های بازپرداخت وجه زیادی وجود دارند که می‌توانند به شرکت‌هایی که با بازپرداخت وجه مواجه هستند کمک کنند. برخی در کمک به کسب و کارهای کوچک تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر از نظر دامنه گسترده تر هستند و شامل شرکت های بزرگتر می شوند. اگر می‌خواهید نحوه عملکرد خدمات بازپرداخت بدهی را بیاموزید یا خدمات صادقانه‌ای بیابید که با مشاغل کوچک و متوسط ​​کار می‌کند، بررسی کنید که آیا مشاوره رایگان و تجزیه و تحلیل وضعیت رایگان ارائه می‌دهند یا خیر.

کمترین

زمان آن فرا رسیده است که علیه سوء استفاده از استرداد هزینه اقدام کنید. شما باید راه حلی برای بازیابی هزینه داشته باشید که به شما کمک کند از چنین شرایطی اجتناب کنید و شما را از ضرر نجات دهد. به خاطر داشته باشید که خدمات استرداد وجه در اینجا برای کمک به کسب و کارها هستند و هدف آنها محافظت از دارندگان کارت نیست، بلکه کمک به بازرگانانی است که فعالیت های کلاهبرداری را تجربه می کنند.