بازیکن فوتبال دبیرستانی از سکته مغزی ، بیماری قلبی رنج می برد

بازیکن فوتبال دبیرستانی از سکته مغزی ، بیماری قلبی رنج می برد


سه شنبه ، 23 سپتامبر 2021 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

صبح فوریه گذشته ، کارسون کتی 16 ساله بلند شد و به طبقه پایین رفت و یک پیراشکی و یک لیوان شیر ریخت. پدرش ، پاتریک ، نیز بیدار بود و قبل از اینکه کارسون تصمیم به بازگشت به رختخواب بگیرد ، بین آنها صحبت شد.

حدود دو ساعت بعد ، پاتریک صدایی شنید. در دبیرستان Oswego در ایلینوی ، کارسون ، نگهبان امنیتی را که 6.4 فوت 282 پوند وزن داشت ، روی زمین اتاق خواب دراز کشید و قادر به حرکت دادن سمت چپ خود نبود.

پاتریک گفت: “نمی دانم چه چیزی باعث شد به” سکته مغزی “فکر کنم که سمت چپ او هیچ احساسی نداشت و تکان نمی خورد. وی فوراً با 911 تماس گرفت.

امدادگران کارسون را به سرعت به بیمارستان مجاور منتقل کردند. یک پزشک اورژانس علائم سکته غیرطبیعی را در فردی در سن کارسون تشخیص داد.

روماتولوژیست ها در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو با پزشکان مشورت کردند. آنها تشخیص دادند که کارسون سکته مغزی ایسکمیک داشته است ، زمانی که یک لخته خون یک رگ خونی را در مغز مسدود کرده است.

ساعت از ظهر گذشته بود. آن روز صبح پاتریک کارسون را دید و اطلاعات بسیار مهمی را به پزشکان داد: او 4 ساعت هنوز در پنجره بود تا دارویی را دریافت کند که لخته ها را از بین می برد و می تواند آسیب ناشی از سکته مغزی را کاهش دهد.

تیم پزشکی به س nextال بعدی ادامه داد: چرا این اتفاق افتاد ، به ویژه در مورد مرد جوانی که به نظر می رسید سالم است؟

وقتی علت قطعی وجود ندارد ، پزشکان معمولاً قلب بیمار را معاینه می کنند. آزمایشات اولیه هیچ چیز غیر عادی پیدا نکرد. متخصص قلب که او را درمان می کند ، با دکتر جاشوا مورفی ، رئیس بخش قلب کودکان در مرکز پزشکی دانشگاه راش بحث و گفتگو کرد.

مورفی به کارسون گفت که ممکن است یک سوراخ بین دو اتاق فوقانی در قلب او وجود داشته باشد.

اولین آزمایش نامشخص است. دور دوم نشان داد که کارسون در واقع همان چیزی را داشت که مورفی پیش بینی کرده بود ، حفره ای که به عنوان بیضی شکل (Patent Foreman Oval) یا PFO شناخته می شود.

کارسون به خانه رفت و حدود یک ماه بعد برگشت تا سوراخ مورفی را ببندد. مورفی به خوبی از این عادت آگاه بود. در سال 2007 ، در حالی که بورسیه قلب و عروق کودکان در ییل بود ، وی سیاست تعطیلی PFO را پس از سکته در 37 سالگی داشت.

حدود دو هفته پس از عمل جراحی ، کارسون دوباره شروع به کار کرد.

تیم فوتبال دبیرستان او پاییز گذشته به دلیل همه گیری COVID-19 بازی نکرد. کارسون در اواخر فصل در 19 مارس بازی نکرد. اما او هفته بعد برگشت. او پرچم ایالات متحده را در جلوی بسته حمل کرد و تیم را به زمین هدایت کرد. در پایان آوریل ، او به اندازه کافی خوب بود که در هر دو فینال بازی کند.

مورفی گفت: “همه کسانی که روی بیماری های قلبی کودکان کار می کنند غافلگیر می شوند که کودکان چگونه خوب رفتار می کنند و چگونه به عقب برمی گردند.”

در تابستان ، کارسون به اردوهای فوتبال بازگشت. او که اکنون ارشد است ، امیدوار است که بورسیه ای برای بازی فوتبال کالج کسب کند. او هنوز دفاعی بازی می کند و وقتی در زمین چپ خط حمله را می بیند ، معمولاً بهترین بازیکن خط حمله تیم هدایت می کند.

سکته مغزی یا PFO هیچ مشکل فیزیکی بر جای نگذاشت. با این حال ، آزار و شکنجه او را تغییر داد. خانواده وی شامل تی شرت هایی با نام کارسون و عبارت “ساخته شده” روی سینه بودند. این جمله او را به شفا واداشت.

کارسون گفت: “من دوست دارم این داستان را برای نشان دادن امید ، به همه بگویم که اگر من می توانم آن را انجام دهم ، شما نیز می توانید انجام دهید.” “ادامه بده ، فشار بیاور. هرگز تسلیم نشو.”

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات این داستان منعکس کننده موقعیت رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق چاپ همه حقوق محفوظ است. اگر س questionsال یا نظری در مورد این داستان دارید ، ایمیل کنید [email protected]به

نویسنده Genaro C. Armas

اخبار انجمن قلب آمریکا

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.موضوع

سکته مغزی چیست؟
به پاسخ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *