باشگاه بارسلونا انتخابات تاریخی باشگاه هواداران را با رای Web3 به پایان رساند


Coinbase Pay با MetaMask، Coinbase را به توسعه دهندگان Web3 ارائه می دهد و اولین ثمرات را دریافت می کند.
تبلیغات

& nbsp

& nbsp

حدود ۱۱۶۰ باشگاه هواداران باشگاه بارسلونا انتخاب ۳۰ نماینده را برای هیئت مشورتی FCB، هیئت حاکمه بارسلونا تکمیل کردند. این انتخابات برای فناوری های بلاک چین و وب ۳ بسیار مهم بود زیرا بر روی یک پلت فرم رای گیری دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین وب ۳ انجام شد و بارسلونا اولین باشگاهی بود که این کار را انجام داد.

این اقدام همچنین تعهد قبلی بارسلونا برای ورود به فضای کریپتو را تقویت کرد.

پایان رای گیری دیروز اعلام شد و گامی بزرگ در جهت دموکراتیک کردن بیشتر حکومت در باشگاه های فوتبال فراتر از آنچه تکنیک های رای گیری سنتی می تواند انجام دهد است. رای گیری بلاک چین باعث ترویج رای گیری ایمن می شود. کل فرآیند رأی گیری نه تنها قابل ممیزی و تأیید است، بلکه شفاف است زیرا هر داده به طور دائم بر روی بلاک چین مهر می شود.

پس از تکمیل احراز هویت دو مرحله ای از طریق پیامک، رای دهندگان رای خود را با استفاده از امضاهای کور به صندوق انداخته و مدرک کد رای را دریافت می کنند. این روند با حفظ ناشناس بودن رأی دهندگان، شمارش هر رأی را تضمین می کند.» بیانیه مطبوعاتی را بخوانید.

“جنبش Penyes سابقه ای غنی از حضور طرفداران دارد. FCB بیش از یک قرن است که به حامیان خود صدایی داده است، و اکنون Vocdoni این فرآیند مدیریت مشارکتی را به عصر دیجیتال وارد می کند. این رای گام بزرگی برای فناوری Web3 است. پر کردن شکاف به بازارهای سنتی از طریق موارد استفاده قدرتمند. مارتا سانچو، مدیر پروژه در Vocdoni گفت.

تبلیغات

& nbsp

& nbsp

بیش از ۱۰۰۰ رای دهنده از باشگاه های حامی به انبوه رای گیری آزاد در شبکه Vocdoni 3 که در آن انتخابات برگزار شد، دسترسی پیدا کردند. این پلتفرم از طریق تلفن های همراه و رایانه های رومیزی قابل دسترسی است. پلتفرم منبع باز با هزینه کسری از همتایان اصلی خود عرضه می شود. این پلتفرم در برابر سانسور، مقاوم در برابر خطا و هک مقاوم است. می توان از آن برای همه آرای دولت استفاده کرد. Vocdoni از اتریوم، xDaichain Tendermint، IPFS و فناوری‌های ضد دانش بهره می‌برد.

همچنین اطلاعات رای دهندگان را ایمن می کند، به این معنی که پس از انتخابات نمی توان از آن سوء استفاده کرد. به عنوان مثال، هیچ داده شخصی ذخیره شده برای ایجاد یک آمار رأی گیری وجود ندارد. کلیدهای خصوصی بر اساس اطلاعات خاص شرکت کنندگان در رای گیری در دستگاه رای گیری تولید می شوند. کلیدهایی که هر کاربر را شناسایی می کنند به صورت محلی در دستگاه کاربر باقی می مانند. مدارک مورد نیاز برای شناسایی رای دهنده در طول فرآیند رای گیری به اشتراک گذاشته می شود.

سایر سازمان های اروپایی از جمله Omnium Cultural نیز از پلت فرم رای گیری برای جلسات و انتخابات سهامداران استفاده کرده اند. همچنین در اولین رفراندوم کاملا دیجیتالی اسپانیا مورد استفاده قرار گرفت.