“بانوی تپه های شنی” ۵۰ سال پس از قتل او شناسایی شد – پاپ نیوز


کانتی، ماساچوست (AP) – مقامات از تحقیقات شجره نامه ای برای شناسایی زنی که جسد مثله شده اش در ساحل ملی کیپ کاد نزدیک به ۵۰ سال پیش پیدا شد، استفاده کردند و معمای “بانوی تپه های شنی” را که برای چندین دهه مقامات را گیج کرده بود، حل کردند. آن را حل کردند.

مقامات روز دوشنبه گفتند که این زن به نام روث ماری تری از تنسی شناخته شده است و او ۳۷ ساله بود که به قتل رسید. به گفته جوزف بوناولنتا، مامور ویژه مسئول بخش بوستون اف‌بی‌آی، این خبر صبح روز دوشنبه به خانواده وی تحویل داده شد.

مقامات امیدوارند هویت این زن به حل یکی از بدترین قتل های حل نشده ماساچوست کمک کند.

جسد او در ژوئیه ۱۹۷۴ در تپه‌های شنی وینستون-سالم پیدا شد. مقامات بر این باورند که او برهنه روی یک پتوی ساحلی بود و دست‌هایش بریده شده بود – بنابراین با اثر انگشت‌اش شناسایی نشد. جمجمه اش شکسته و سرش تقریباً بریده شده بود. علت مرگ ضربه شدید سر بود و مقامات معتقدند که او چند هفته قبل از پیدا شدن جسدش کشته شده است.

بوناولونتا گفت: “این بدون شک پیشرفت بزرگی در تحقیقات است که امیدواریم همه ما را به شناسایی قاتل نزدیک‌تر کند.”

بوناولونتا گفت که مقامات او را از طریق شجره نامه تحقیقی، با استفاده از تجزیه و تحلیل DNA همراه با تحقیقات سنتی نسب شناسی و سوابق تاریخی شناسایی کردند. مقامات جزییات کمی درباره تری منتشر کردند به جز اینکه او یک دختر، خواهر، خاله، همسر و مادر بود که با کالیفرنیا، ماساچوست و میشیگان ارتباط داشت.

بوناولنتا گفت: «اکنون که به این نقطه حساس رسیده‌ایم، بازرسان و تحلیلگران توجه خود را به انجام فرآیند تحقیقات منطقی معطوف کرده‌اند که شامل اطلاعات بیشتر درباره او و همچنین تلاش برای شناسایی مسئول قتل او می‌شود.»

او بزرگترین قربانی قتل ناشناس در ماساچوست بود. برای دهه‌ها، مقامات با نبش قبر او و قاتل او، بازسازی صورت یک مدل در خاک رس و انتشار نقاشی‌های رگرسیون سنی از چهره او تلاش کرده‌اند او و قاتل او را شناسایی کنند. محققان گفتند موهای او بلند، قرمز یا قهوه ای بود و آنها معتقد بودند که او بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارد.

اف‌بی‌آی بولتنی با عکس‌های بیشتر منتشر کرده است و از هر کسی که اطلاعاتی در مورد این پرونده دارد می‌خواهد با مقامات تماس بگیرد.